2012 11 09 /2012 11 10

Septyni Marko Popovičiaus tritaškiai ir penktoji pergalė Eurolygoje: „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 64:77

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Stambule pratęsė istorinį pasirodymą Eurolygoje. Po pirmojo rato C grupės lyderiai išliko nepralaimėję – kelio jiems neužkirto ir namuose žaidusi „Anadolu Efes“ ekipa.
Rungtynių akimirka / „Scanpix“ nuotr.

Penktoji pergalė iš eilės stipriausiame Senojo žemyno krepšinio turnyre – „Žalgiris“ 77:64 (25:23, 12:14, 23:14, 17:13) palaužė artimiausią konkurentę C grupėje „Anadolu Efes“.

Sporto grupė „Facebook“ tinkle. Junkis ir tu, spausk LIKE.

Dabar nuo artimiausių persekiotojų šį sezoną oficialiose rungtynėse dar nesuklupę LKL čempionai turi dviejų pergalių pranašumą.

Kaip jau tapo įprasta „Žalgiris“ iniciatyvą perėmė trečiajame kėlinyje. Jame tiesiog siautėjo Marko Popovičius. Keturis tritaškius pataikęs kroatas padėjo susikrauti pranašumą, o jo komandos draugai išsaugojo tai iki pat susitikimo pabaigos.

Iš viso M.Popovičius pelnė 21 tašką, tinklelį perskrodė septyni jo taiklūs tolimi metimai.

„Žalgiris“ pataikė net 13 tritaškių iš 26, kai jų varžovai vos 3.

„Žalgiris“: Marko Popovičius 21 (7/10 tritašk.), Trammellas Dardenas 16, Darjušas Lavrinovičius 15.

„Anadolu Efes“: Semihas Erdenas 20, Jordanas Farmaras 13, Sinanas Guleras 9.

Komandų statistika:

Atkovoti kamuoliai: „Anadolu Efes“ 28 – „Žalgiris“ 32

Rezultatyvūs perdavimai: „Anadolu Efes“ 16 – „Žalgiris“ 14.

Klaidos: „Anadolu Efes“ 17 – „Žalgiris“ 18.

Perimti kamuoliai: „Anadolu Efes“ 14 – „Žalgiris“ 6

Šeštąsias Eurolygos C grupės turnyro rungtynes kauniečiai lapkričio 15 dieną žais Kroatijoje su Zagrebo „Cedevita“ ekipa, kurią pirmajame ture namuose nugalėjo 90:62.

• Ketvirtasis kėlinys:

40 min. Fantastiška pergalė! Galutinis rungtynių rezultatas – 77:64.

39 min. D.Lavrinovičius prisitaikė ir niekieno nedengiamas pataikė dar vieną tritaškį! – 77:62.

39 min. Žalgiriečiai perėmė kamuolį ir T.Dardenas karštakraujiškai įmetė du taškus – 74:62.

37 min. Tritaškis metimas varžovų stovykloje, o M.Popovičiaus tritaškis šįkart... skriejo pro šalį – 72:62.

37 min. Fantastiškas „Žalgirio“ žaidimas. D.Lavrinovičius įkrovė iš viršaus ir jau plius 13 – 72:59.

36 min. D.Lavrinovičius pataikė iš trijų taškų zonos! „Žalgiris“ pataikė 12 tritaškių iš 20. 70:59.

35 min. S.Erdenas pelnė 16-ąjį savo tašką, o R.Kaukėnas suklydo – 65:57.

34 min. R.Kaukėnas ir labai svarbūs jo taškai iš po krepšio ir rekordinė persvara – 65:55. M.Popovičius ir broliai apkabino Rimantą, kuomet krepšininkai ėjo į minutės pertraukėlę.

33 min. Abiejų komandų krepšininkai apsikeitė klaidomis puolime – 63:55.

32 min. D.Lavrinovičiaus priminė, kad „Žalgiryje“ iš toli gali pataikyti ne tik Popovičius – 63:55.

31 min. S.Erdenas mažino skirtumą iki septynių, o „Žalgiris“ suklydo – 60:53.

• Trečiasis kėlinys:

30 min. Trečiąjį kėlinį svečiai užbaigė keturiais taškais iš eilės ir turėjo devynių taškų pranašumą – 60:51.

28 min. Tragiškos rungtynės R.Kaukėnui (3 kld.), jis suklydo, o „Anadolu Efes“ rinko taškus – 56:51.

27 min. I.Jaaberas perėmė kamuolį ir privertė varžovą prasižengti. Keturi taškai iš eilės ir žalgiriečiai pirmavo – 56:47.

26 min. Šeimininkai pelnė šešis taškus be atsako ir kiek sumažino deficitą – 47:52.

25 min. Štai taip... Ir septintasis Marko tritaškis!!! Varžovai pasimetė... 52:41.

25 min. Tai yra neįtikėtina.. Šeštasis Marko tritaškis – 49:41. Visus 12 taškų šiame kėlinyje „Žalgiris“ pelnė tolimais metimais.

24 min. Marko Popovičius !!!! Penktasis tritaškis – 46:41.

23 min. S.Erdenas susižeidė ir atsisėdo ant atsarginių žaidėjų suolelio, o iš trijų taškų zonos pataikė I.Jaaberas – 43:41.

22 min. Ketvirtasis M.Popovičiaus tritaškis ir 12 taškų jo sąskaitoje. „Žalgiris“ išsiveržė į priekį – 40:39.

21 min. Gana nesėkmingai šiandien mačas kol kas klostosi P.Jankūnui. Jis užsidirbo trečiąją asmeninę pražangą, netrukus prasižengė ir K.Lavrinovičius – 37:39.

• Antrasis kėlinys:

20 min. Paskutinė P.Jankūno ataka iš tolimos distancijos buvo nesėkminga ir po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus – 37:37.

20 min. M.Popovičius išprovokavo varžovo pražangą puolime, bet suklydo ir svečiai – 37:37.

19 min. S.Erdenas – du taškai. T.Dardenas – trys taškai! Rezultatas tapo lygus – 37:37.

18 min. D.Lavrinovičius pataisė I.Jaabero metimą, bet netrukus persverti rezultatą galėjęs jo tritaškis tikslo nepasiekė – 34:35.

17 min. „Žalgiris“ suklydo jau dešimtą kartą...

17 min. P.Jankūnas sužingsniavo, bet suklydo ir Stambulo krepšininkai, kurie išsaugojo vieno taško persvarą – 32:33.

16 min. O.Lafayette'as po retos šiame mače greitos atakos persvėrė rezultatą – 32:31. Visgi, apsiginti „Žalgiriui“ nepavyko, o P.Jankūnas dar užsidirbo asmeninę pražangą – 32:33.

15 min. Varžovai nemažino tempo puolime, bet M.Popovičius įmetė jau trečiąjį tolimą metimą – 30:31.

14 min. Pirmuosius taškus antrajame ketvirtyje svečiams dėjimu pelnė J.Foote'as – 27:29.

13 min. Šeiminkai surengė spurtą 6:0 ir atitrūko nuo kauniečių – 25:29.

12 min. Puiki „Anadolu Efes“ ataka ir J.Farmano taškai. Tuo metu individualiais veiksmais žaidę žalgiriečiai liko nieko nepešę – 25:25.

11 min. Per pirmąją minutę nepasižymėjo nei viena ekipa. M.Kuzminskas suklydo, o K.Gonlumo metimas iššisuko iš krepšio – 25:23.

• Pirmasis kėlinys:

10 min. R.Kaukėnas suklydo ir iškart prasižengė prieš K.Tunceri. Keturis taškus nuo baudų metimo linijos surinkęs turkų klubas priartėjo – 25:23.

9 min. Tris iš keturių baudų sumetęs „Žalgiris“ likus vienai minutei pirmavo šešių taškų skirtumu – 25:19.

8 min. Žalgiriečiai užsidirbo techninę pražangą, šeimininkai įmetė vieną baudos metimą, bet S.Vujačičius smeigė tritaškįai – 22:19.

7 min. Varžovai išmušė kamuolį iš R.Kaukėno rankų, bet patys suklydo ir liko nubausti – taškus pelnė R.Kaukėnas 22:15.

6 min. T.Dardenas demonstravo, kad vienas prieš vieną jį sustabdyti labai sunku. Dar du taškus svečiams pelnė aikštelėje pasirodęs Darjušas Lavrinovičius – 20:13.

5 min. Areną nutildė antrasis M.Popovičius tritaškis ir „Žalgirio“ persvara pasiekė penkis taškus – 16:11.

4 min. T.Dardenas greitos atakos metu nepataikė iš po krepšio, o jo metimą taisęs I.Jaaberas taip pat neįmetė, bet uždirbo pražangą. Vienas jo metimas buvo tikslus, o kamuolį atsikovoję svečiai puikiai pasinaudojo šia galimybe – T.Dardenas švystelėjo tolimą metimą – 13:9.

3 min. M.Popovičius pataikė iš tritaškio zonos, bet netrukus arenos šeimininkai išlygino rezultatą – 7:7.

3 min. Žalgiriečių puolimas užstrigo ir „Anadolu Efes“ tuo pasinaudojo: iš pradžių taškai iš po krepšio, o po to tolimas metimas – 4:5.

2 min. Šeimininkai suklydo antrą kartą, nesėkmingai susiklostė ir trečiasis jų bandymas atidaryti taškų sąskaitą, o T.Dardenas iš vidutinio nuotolio didino pranašumą – 4:0.

1 min. Pirmoji Stambulo komandos ataka baigėsi klaida, o J.Foote'as iš po krepšio atidarė taškų sąskaitą.

„Žalgirio“ startinis penketas: M.Popovičius, T.Dardenas, I.Jaaberas, P.Jankūnas ir J.Foote'as.

15min.lt primena, kad vienvaldžiai Eurolygos C grupės lyderiai žalgiriečiai yra laimėję visas keturias rungtynes. Kauniečiai namuose sutrypė Zagrebo „Cedevita“ (90:62), išvykoje – Vitorijos „Caja Laboral“ (77:71) ir Eurolygos čempioną Pirėjo „Olympiakos“ (79:61) bei namuose – Milano „EA7 Emporio Armani“ (92:87).