Sezono rungtynes sužaidęs „Lietuvos rytas“ sutriuškino „Chimki“ ir žengė į VTB Vieningosios lygos finalo ketvertą – 103:78 (statistika)

Renaldas Seibutis vėl buvo rezultatyviausias.
RIA Novosti/Scanpix nuotr. / Renaldas Seibutis vėl buvo rezultatyviausias.
0

Lyg ant sparnų žaidę Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai sugadino buvusio ekipos trenerio Rimo Kurtinaičio nuotaiką. Prieš savaitę Europos taurę virš galvos kėlęs R.Kurtinaitis VTB Vieningoje lygoje to jau nepakartos – į finalo ketvertą po įspūdingos pergalės šeštadienį varžovų aikštėje 103:78 (29:20, 22:11, 28:29, 24:18) žengė „Lietuvos rytas“.

Triuškinančią pergalę iškovoję Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai laimėjo ketvirtfinalio seriją 2:1 ir žengė tolyn – į antrą finalo ketvertą šiemet („Lietuvos rytas“ žaidė ir Europos taurės lemiamose kovose, kur užėmė trečią vietą).

Tuo tarpu VTB Vieningosios lygos čempionės titulą gynusi Maskvos srities „Chimki“ baigė pasirodymą turnyre.

VTB Vieningosios lygos pusfinalyje Lietuvos vicečempionai varžysis su Jono Kazlausko treniruojama Rusijos čempione Maskvos CSKA ekipa, kurioje žaidžia Ramūnas Šiškauskas ir Darjušas Lavrinovičius.

Kitame pusfinalyje kovos du Rusijos klubai – Kazanės „Unics“ ir Krasnodaro „Lokomotiv“.

VTB Vieningosios lygos finalo ketvertas vyks vienos iš jo dalyvių namų arenoje, todėl teoriškai į šią teisę pretenduoja ir „Lietuvos rytas“.

Krito net nuo vidurio linijos

Lygiai prasidėjusiame mače (11:14) „Lietuvos rytas“ šovė į priekį po to, kai kone idealiai sužaidė trijų minučių atkarpą. „Chimki“ pametė tris kamuolius, įstrigo svečių gynyboje, o Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai nesnaudė – laimėjo atkarpą net 16:1 ir susikrovė solidžią pervarą (27:15).

RIA Novosti/Scanpix nuotr./Jonas Valančiūnas dominavo po krepaiais.
RIA Novosti/Scanpix nuotr./Jonas Valančiūnas dominavo po krepšiais.

„Chimki“ bandė atsitiesti, bet Jono Valančiūno ir Renaldo Seibučio puolime vedami svečiai išsaugojo persvarą (29:20).

Antrajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ nemažino apsukų. R.Seibutis daužė į šipulius visas „Chimki“ gynybines užtvaras, didindamas svečių atotrūkį (39:23).

Tokio mačo scenarijaus greičiausiai nesitikėjęs R.Kurtinaitis liejo karštas emocijas, dažnai keitė savo auklėtinius, tačiau tai negelbėjo – lyg iš natų žaidęs „Lietuvos rytas“ tik tolo (46:27).

Nors „Chimki“ arenoje tradicinės akcijos „Seibuti, pavaryk!“ niekas nesurengė, R.Seibutis „varė“ toliau. Gynėjas vien per du kėlinius pelnė 19 taškų, o „Lietuvos rytas“ triuškino varžovus (51:31).

Atsidūrusi ant bedugnės krašto „Chimki“ puolė vytis (59:43). VTB Vieningosios lygos čempionai ėmė kur kas aktyviau gintis, tačiau „Lietuvos ryto“ krepšininkams krito beveik viskas – Aleksandras Rasičius paskutinę atakos sekundę pataikė ir iš 8–9 metrų (62:43).

A.Pliadžio nuotr./Dovydas Redikas
Dovydas Redikas pataikė iš aikštelės vidurio.

Puikiai į rungtynes įsiliejo ir Dovydas Redikas, kuris paskutinę trečiojo kėlinio sekundę smogė „Chimki“ į paširdžius – perėmęs kamuolį pataikė nuo vidurio linijos (79:60).

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas, tačiau „Lietuvos rytas“ ir toliau smaginosi. R.Kurtinaičio auklėtiniai atrodė bejėgiai, nes svečiai buvo susikrovę ir 26 taškų persvarą (92:66, 97:73).

Gerino rekordus

Lyg iš natų puolęs „Lietuvos rytas“ mače su „Chimki“ pagerino net keturis klubo rekordus VTB Vieningoje lygoje: tritaškių taiklumo (62,5 proc.), įmestų tritaškių (10), bendro dvitaškių ir tritaškių taiklumo (62,0 proc.) bei perimtų kamuolių (15).

Net 132 naudingumo balus surinkę svečiai („Chimki“ – 72) prieš varžovus dominavo visose statistikos grafose, išskyrus klaidų. Tačiau net ir 18 pamestų kamuolių nesutrukdė sutriuškinti ambicingus varžovus.

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis 24, Jonas Valančiūnas 20 (9 atk. kam.), Lawrence'as Robertsas 14, Mindaugas Katelynas 13, Aleksandras Rašičius 10, Dovydas Redikas 8, Artūras Jomantas ir Steponas Babrauskas – po 7, Paulius Dambrauskas ir Predragas Samardžiskis – po 0 (Tyrese'as Rice'as ir Vilmantas Dilys nežaidė).

„Chimki“: Egoras Vialtsevas 12, Vitalijus Fridzonas ir Krešimiras Lončaras po 10.