2012 12 04

„Šiauliai“ BBL čempionate nušlavė „Palangą“ 86:47

„Šiaulių“ krepšininkai įveikė nesėkmių ruožą ir sugrįžo į pergalių kelią. Šiauliečiai išvykoje 86:47 (14:16, 25:11, 29:7, 18:13) partiesė Palangos ekipą ir BBL čempionate iškovojo 6-ąją pergalę, rašo bcsiauliai.lt
"Šiaulių" ekipa ir Papa Dia LKL čempionate žengia be pralaimėjimų
"Šiaulių" ekipa ir Papa kovoja BBL čempionate. / G.Šiupario nuotr.

ISTORIJA. Šį sezoną šios komandos tarpusavyje kovojo trečią kartą. Pirmoji akistata buvo LKL čempionate – spalio 10 d. išvykoje žaidę „Šiauliai“ nugalėjo varžovus 72:63. Po poros savaičių šiauliečiai namuose vykusią BBL pirmenybių dvikovą laimėjo kur kas įtikinamiau – 95:71.

POKYČIAI. Per trečiąją dvikovą šiame sezone „Palangos“ klubas buvo gerokai pakeitęs komandos sudėtį. Į Šiaulius palangiškiai buvo atvažiavę aštuoniese, neturėjo net vidurio puolėjo. Šiose rungtynėse „Palanga“ jau turėjo porą aukštaūgių iš užsienio – komandą papildė puolėjas prancūzas 24 metų 202 cm ūgio Mari Konate ir „centras“ amerikietis 25 metų 208 cm ūgio Jamesas Porteris.

SUGRĮŽIMAS. „Šiaulių“ gretose pagaliau pasirodė ketverias rungtynes dėl čiurnos traumos praleidęs puolėjas Vitalijus Liutyčius. Tačiau komandai dar negalėjo padėti tokią pačią traumą besigydantis kapitonas Aurimas Kieža.

SVARSTYKLĖS. „Šiaulių“ ekipa mačą pradėjo tradiciniu starto penketu – treneriai į aikštę įleido Lewisą Jacksoną, Lauryną Samėną, Vytautą Šulskį, Saulių Kuzminską ir Papa Dia. Palangiškiai pabandė parodyti, jog nesitaikstys su išankstinėmis prognozėmis – legionierių Mari Konate ir Parrisho Browno pastangomis šovė į priekį 14:7 (5 min.). Šeimininkus apramino tritaškį įskraidinęs, po to abi baudas įmetęs L.Samėnas. Pirmajame kėlinyje „Palangai“ visus taškus pelnė legionieriai – P.Brownas (9), M.Konate (5) ir J.Porteris (2). Antrąjį ketvirtį svečiai pradėjo P.Dia tiksliu metimu iš po krepšio ir Chase'o Simono dviem tiksliais baudų metimais – po ilgos pertraukos „Šiauliai“ išsiveržė į priekį 18:16 (12 min.). Šiauliečiai per 12 minučių privertė suklysti palangiškius net 10 kartų. „Palangos“ ekipa šiame mačą prarado 36 kamuolius.

LŪŽIS. Įpusėjus antrajam ketvirčiui svečių persvara, kai dvitaškį įmetė Klymas Artamonovas, šoktelėjo iki 24:17. Bet „Palangos“ žaidėjai atsakė spurtu 7:0 ir per pusantros minutės  išlygino rezultatą – 24:24.  Tačiau tai buvo viskas, nes likusią atkarpą iki didžiosios pertraukos svečiai laimėjo 15:3 ir nutolo 39:27. Trečiajame kėlinyje šeimininkai gavo dar vieną triuškinamą smūgį 21:1 – 60:28 (27 min.), po kurio nebeatsitiesė. Ketvirtajame kėlinyje skirtumas perkopė nebepadorią 40 taškų ribą – 80:38 (36 min.).

„Palanga“ – „Šiauliai“ (16:14, 11:25, 7:29, 13:18).

„Palangai“ taškų pelnė: M.Mockevičius 14 (6 kld.), J.Porteris (10 atk. kam., 6 kld.), P.Brownas 9 (9 kld.), M.Konate 6, J.Petkevičius 5,  R.Simanavičius 2, M.Kumpys 1 (E.Lengvinas, G.Slavinskas, E.Kubilius);

„Šiauliams“: P.Dia 15 (7/12 dvit.), Ch.Simonas 13 (5/10 dvit., 6 atk. kam.), V.Liutyčius 12, V.Šulskis 11 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), K.Artamonovas 9 (4 rez. perd.) ir L.Samėnas po 9, E.Žukauskas 7 (6 atk. kam., 4 per. kam., 4 kld.), S.Kuzminskas ir J.Jucikas po 4, O.Galdikas 2 (L.Jacksonas);