2009 01 06

„Šiauliai“ laimėjo Austrijoje

FIBA Iššūkio taurės D grupėje Šiaulių „Šiauliai“ antradienį išvykoje žaidė su grupės autsaidere – Gmundeno „Allian Swans“ komanda iš Austrijos. Rungtynes rezultatu 78:68 (15:12, 20:16, 24:25, 19:15) laimėjo Lietuvos komanda.
Andrius Šležas
Andrius Šležas / „Scanpix“ nuotr.

Pirmąją tarpusavo dvikovą Šiauliuose rezultatu 89:76 buvo laimėję Lietuvos atstovai.

Pirmajamė kelinyje nei vienai komandai nepavyko įgyti didesnio pranašumo – 15:12 pirmavo šiauliečiai, po dviejų kėlinių jų persvara išaugo iki 7 taškų – 35:28.

Po ilgosios pertraukos Lietuvos ekipa įgijo dviženklį pranašumą – 49:36, 59:46, tačiu kėlinio pabaigoje tikslesni buvo šeimininkai, kurie sumažino svečių pervarą iki 59:53 ir išsaugojo intrigą. Paskutinio ketvirčio pradžioje lietuviai vėl įgijo dviženklį pranašumą ir išsaugojo jį iki rungtynių pabaigos – 78:68.

„Šaiuliai“: V.Praškevičius 19 (8 atk. kam.), A.Šležas 16, S.Hannah 11, G.Kadžiulis 9, S.Kuzminskas 8, V.Stankevičius 7, M.Kuzminskas 4, V.Volkus ir G.Vileita (5 rez. perd.) po 2.

„Allians Swans“: D.Mayes 17, E.Palmer 14, S.Colwel 10.

„Šiauliai“ iškovojo trečią pergalę per penkerias rungtynes ir bent iki vakaro pakilo į antrą vietą grupėje.  Kitose grupės rungtynėse Olandijos „Eifel Towers“ susitinka su pagrindiniu lietuvių varžovu dėl kelialapio į tolimesnį varžybų etapą – Kipro „Proteas EKA AEL“.

Kitas, paskutines grupėje, Iššūkio taurės rungtynes „Šiauliai“ žais namuose sausio 13 dieną 19 valandą. Lietuvių varžovais bus Olandijos komanda.