Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sireika į svečius prisiviliojo „Panathinaikos“ strategą Obradovičių

Antanas Sireika
Tomo Tumalovičiaus/reporteris.com nuotr. / A.Sireika dalyvavo tradiciniame trenerių ir arbitrų seminare Trevize.
Šaltinis: 15min
0
A A

Trevise (Italija) surengtame seminare Eurolygos ir Europos taurės ekipų treneriams ir geriausiems arbitrams dalyvavęs „Šiaulių“ strategas Antanas Sireika kitą vasarą sulauks garsaus svečio. Į Šiaulius pažadėjo atvažiuoti tikra krepšinio legenda tapęs Atėnų „Panathinaikos“ strategas Željko Obradovičius, skelbia oficiali šiauliečių svetainė internete.

Šį pažadą serbas ištarė per vakarienę, kurioje dar dalyvavo Dušanas Ivkovičius bei naujasis „Žalgirio“ vedlys Aco Petrovičius. Keturi treneriai per vakarienę diskutavo apie mokymus, kuriuose buvo aptariami krepšinio taisyklių pakeitimai ir naujovės.

Eurolygos ir Europos taurės turnyro organizatoriai į tradicinius mokymus kvietė visų 48 ekipų trenerius ir 97 geriausius teisėjus, komisarus. Be trenerio A.Sireikos, iš lietuvių mokymuose dalyvavo „FIBA Europe“ techninėje komisijoje dirbsiantis teisėjo karjerą baigęs Romualdas Brazauskas, arbitrai Jurgis Laurinavičius, Tomas Jasevičius bei komisaras Tomas Rimkus.

„Visi buvo supažindinami su taisyklių pakeitimais, kad per naująjį sezoną būtų kuo mažiau konfliktinių situacijų. Mokymų rengėjai atkreipė dėmesį į smulkmenas, kurių kai kas nė nepastebėdavo“, – įspūdžiais dalijosi A.Sireika.

Seminare daugiausia dėmesio kreipta ne į pusmetriu (iki 6,75 m) nukeliamą tritaškio liniją ir pasikeitusią baudos aikštelės formą bei dydį, o į situacijų traktavimą. Praeityje garsus teisėjas Costas Rigas per mokymus pasakė įspūdingą skaičių – 9,8. Tiek teisėjų klaidų vidutiniškai per rungtynes priskaičiavo analizę atlikę specialistai.

„Organizatoriai parodė įrašus, kuriuose užfiksuotos įvairios klaidomis virtusios smulkmenos, – pasakojo A.Sireika. – Tai nereiškia, kad visos klaidos – labai šiurkščios. Tiesiog akcentuoti tie dalykai, į kuriuos anksčiau nekreipta tiek dėmesio.“

Seminaro rengėjai dar kartą priminė, kokios pražangos turi būti laikomos nesportinėmis: „Kaip pavyzdys pateiktas epizodas su Ramūnu Šiškausku, kai Maskvos CASK lyderis bando išvengti kontakto, o varžovas pats tyčia pakiša rankas. R.Šiškauskas pernelyg inteligentiškas, kad jį baustų nesportine pražanga – tokius žodžius ištarė lektorius.“

Nuo šio sezono puolančiai komandai nebebus skiriamos 24 sekundės po varžovų pražangos. Jei bus prasižengta, tarkim, likus 5 sekundėms iki metimo, teisėjai skirs atakai nebe 24, o 14 sekundžių. Tarkim, jei atakos bus likę 15 sekundžių, tiek laiko ir bus palikta atakuojančiai komandai.

Dar viena svarbi detalė – apibrėžta, per kiek mažiausiai laiko dar įmanoma atlikti metimą. Suskaičiuota, kad ore kamuolį pagauti ir jį mesti į krepšį dar įmanoma per 0,3 sekundės. „Jei atakai bus likę mažiau laiko, sakykim, 0,2 sekundės, teisėjai turės įskaityti metimą, jei žaidėjas kaip per tinklinį kamuolį tik vos palies ranka“, – pasakojo treneris.

Prestižiškiausių turnyrų organizatoriai neslėpė, kad nebebus toleruojamas personalo ir atsarginių žaidėjų šokinėjimas nuo atsarginių suolo. Priminta, kad vaikščioti prie šoninės linijos gali tik vyriausiasis treneris. Be to, akcentuota, kad treneriai kartais nepaiso sirenos ir keliolika sekundžių prasiilgina minutės pertraukėlė. „Už tokį gudravimą liepta skirti papildomą minutės pertraukėlę, o jei komanda jos nebeturi, techninę pražangą“, – pasakojo A.Sireika.

Po seminarų A.Sireika vakarieniavo su Serbijos rinktinės strategu D.Ivkovičiumi, „Žalgirio“ vedliu A.Petrovičiumi ir Atėnų „Panathinaikos“ simboliu tapusiu Ž.Obradovičiumi. Šis strategas pažadėjo kitą vasarą apsilankyti Šiauliuose. „Jei net serbų rinktinė nežais Šiauliuose, vis tiek apsilankysiu pas jus“, – „Šiaulių“ treneriui prižadėjo Ž.Obradovičius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek