Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Smūgis užmojams: naują krepšinio lygą braižantiems rusams gresia FIBA sankcijos

Andrejus Kirilenko
FIBA/Liusjeno Kulbio nuotr. / FIBA perspėjo, kad Rusijos krepšinio rinktinės gali būti pašalintos iš tarptautinių turnyrų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) nesusižavėjo ambicingais rusų užmojais įkurti naują krepšinio lygą – atvirąjį Rusijos krepšinio čempionatą. FIBA antradienį laišku priminė Rusijos krepšinio federacijai (RKF), kad į jos ir klubų darbą negali kištis tretieji asmenys bei pagrasino sankcijomis.

Nesureagavę į FIBA perspėjimą rusai rizikuoja likti be klubų ir šalies rinktinių tarptautinėse krepšinio varžybose, organizuojamose FIBA.

„FIBA laiške priminė, kad nacionalinės krepšinio federacijos savo veiklą turi vykdyti nepriklausomai. Į federacijos reikalus negali kištis jokie tretieji asmenys. Nesilaikant šio punkto yra numatytos sankcijos, tarp kurių, žinoma, ir nacionalinių rinktinių pašalininkas iš tarptautinių varžybų“, – aiškino RKF generalinė sekretorė Natalija Galkina.

FIBA perspėjimo RKF sulaukė dėl ambicingų užmojų kitą sezoną įkurti Rytų Europos krepšinio lygą – atvirąsias Rusijos pirmenybes, kuris pakeistų dabar rengiamą Rusijos profesionaliosios krepšinio lygos (PBL) čempionatą.

Kaip šių metų pradžioje teigė VTB Vieningosios lygos prezidentas Sergejus Ivanovas, kuris yra ir Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo administracijos vadovas, atvirasis Rusijos čempionatas būtų įkurtas Vieningąją lygą sujungus su PBL.

Susijungimui vadovaujantis CSKA klubo prezidentas Andrejus Vatutinas, kuris yra PBL valdybos narys ir Vieningosios lygos viceprezidentas, vėliau viešai pridūrė, kad su PBL jau yra pasiektas žodinis susitarimas – PBL sutiko perleisti nacionalinio Rusijos krepšinio čempionato organizavimo teises naujai kuriamai lygai.

Atvirojo Rusijos krepšinio čempionato planuose buvo braižomi ir du stipriausi Lietuvos klubai – Kauno „Žalgiris“ bei Vilniaus „Lietuvos rytas“.

Visgi po FIBA perspėjimo rusai greičiausiai bus priversti atsisakyti ambicingų planų.

„Tai nenutiko atsitiktinai, – naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sakė RKF valdybos narys Jevgenijus Gomelskis. – Tai priminimas, kad FIBA yra organizacija, kuri rūpinasi krepšiniu pasaulyje. Bet koks trečiųjų asmenų įsikišimas yra netoleruojamas, o už tai gresia daug įvairių sankcijų. Neduok Dieve, mus nubaustų tomis sankcijomis. Mes jokiu būdu nenorime pyktis su FIBA.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek