2014 11 12 /22:38

Solidžią persvarą iššvaistęs „Lietuvos rytas“ vis tiek nepasigailėjo „Hapoel“ 81:70

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda trečiadienį užbaigė Europos taurės turnyro pirmojo rato kovas gražia ir bet ne itin lengva pergale. Šiandien sostinės atstovai Izraelyje siekė ketvirtosios pergalės Europos taurės turnyro E grupėje ir palaužė žydų Jeruzalės „Hapoel“ ekipą 81:70 (21:14, 22:16, 19:14, 19:26). Nors dar ketvirtojo kėlinio pradžioje vilniečiai turėjo 19 taškų pranašumą, atsipalaidavęs „Lietuvos rytas“ leido oponentams sumažinti atsilikimą iki 68:74. Bet tai nesutrukdė Virginijaus Šeškaus ekipai atsitiesti. „Lietuvos rytas“ šiame mače varžovus žudė taikliais tritaškiais – mūsų šalies krepšininkai įsūdė net 13 tolimų metimų iš 29, o „Hapoel“ prametė 6 mestus tritaškius.
Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Klaipėdos „Neptūnas“

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Po šios pergalės „Lietuvos rytas“ su turkų Bandimiros „Banvit“ užima pirmąsias dvi E grupės vietas – abu klubai turi po 4 laimėjimus, bet sostinės ekipa yra įveikusi Turkijos atstovus.

Sostinės komanda šios dienos rungtynėse Jeruzalėje per du kėlinius padėjo puikius pamatus ketvirtajai pergalei Europos turnyre. Vilniečiai per pirmąsias 20-mt rungtynių minučių tik pirmojo kėlinio pradžioje leido Jeruzalės „Hapoel“ klubui pirmauti 3:2, 8:7.

Visą kitą laiką vilniečiai po truputį didino atotrūkį, o tai daryti jiems padėjo taiklūs tolimi metimai. Po pirmojo kėlinio „Lietuvos rytas“ pirmavo 7 taškų skirtumu – 21:14, tačiau jau antrojo pradžioje Mindaugas Lukauskis ir Billy Baronas įsūdė po du tritaškius, nuo draugų neatsiliko Adas Juškevičius., o vilniečiai varžovus lenkė dviženkle persvara – 24:14, 36: 26. Baigiantis kėliniui po Antano Kavaliausko dvitaškio „Lietuvos rytas“ pabėgo 13 taškų skirtumu – 43:30.

Žaidimo braižas nesikeitė ir po didžiosios pertraukos – vos tik „Hapoel“ bandė mažinti skirtumą, „Lietuvos rytas“ tritaškiais arba A.Kavaliausko pastangomis perniek nubraukdavo šeimininkų pastangas. Trečiojo ketvirčio viduryje Vilniaus krepšininkai buvo įgiję 15 taškų atotrūkį – 54:39, 56:41.

Bet ir turėdami solidžią persvarą vilniečiai toliau spaudė oponentus ir po trijų kėlinių pirmavo 62:44.

Ketvirtame ketvirtyje „Lietuvos rytas“ turėjo net 19 taškų persvarą, bet po to sekė net 5 klaidos iš eilės ir varžovai netikėtai atkūrė intrigą – atsiliko 63:72.

Likus žaisti 1 minutę „Hapoel“ po dar kelių „Lietuvos ryto“ klaidų jau žadėjo alsuoti svečiams į nugarą – 68:74, bet viską apramino G.Oreliko taškai ir netikslūs žydų klubo metimai.

„Lietuvos rytas“: G.Orelikas 16 (6 atk. kam.), A.Juškevičius (6 rez. perd.) ir A.Kavaliauskas – po 13, B.Baronas 12, M.Lukauskis 9, T.Leslie 7, M.Gecevičius 6, A.Valeika 5.

„Hapoel“: D.Smithas 23 (6 rez. perd.), J.Jonesas 16 (10 atk. kam.), D.Kitchenas 12, L.Eliyahu 9, Y.Halperinas ir B.Timoras – po 4, T.Gaffney 2.

Taip pat ketvirtąją pergalę šiandien iškovojo ir antroje vietoje esantis Bandirmos „Banvit“ klubas, namuose 90:75 (18:20, 22:21, 25:14, 25:20) įrodęs savo pranašumą prieš Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ (Rusija).

Trečiojoje pozicijoje lieka antrąją nesėkmę patyrusi Ploješčio „CSU Asesoft“ (Rumunija) komanda su Mariumi Runkausku, varžovų aikštėje 69:76 (23:25, 15:18, 20:11, 11:22) nusileidusi pirmąją pergalę laimėjusiems Belgrado „Partizan“ (Serbija) krepšininkams.

Lietuvio sąskaitoje 6 taškai, rezultatyvus perdavimas ir 2 klaidos. Per 17 žaidimo minučių M.Runkauskas pataikė 2 tritaškius iš 7, tačiau prametė visus tris dvitaškius.

Antrosios konferencijos E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 4 1 425:381

2. Bandirmos „Banvit“ (Turkija) 4 1 408:370

3. Ploješčio „CSU Asesoft“ (Rumunija) 3 2 402:389

4. Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ (Rusija) 2 3 353:385

5. Jeruzalės „Hapoel“ (Izraelis) 1 4 380:402

6. Belgrado „Partizan“ (Serbija) 1 4 340:381

Į kitą varžybų etapą – „Last 32“ turnyrą – pateks keturi geriausi kiekvienos grupės klubai, prie kurių prisijungs dvylika į Europos klubinio turnyro  Eurolygos „Top 16“ etapą nepatekusių komandų. Tada 32 ekipos bus padalintos į aštuonias grupes po keturias.

Dvi stipriausios grupės ekipos iškops į kovo 3 dieną prasidėsiantį Europos taurės vyrų krepšinio turnyro aštuntfinalio etapą.

Europos taurės savininkas automatiškai iškovos kelialapį į 2015-2016 metų sezono  Eurolygos vyrų krepšinio turnyrą.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Hapoel“ – „Lietuvos rytas“ 70:81 (14:21, 16:22, 14:19, 26:19).

10 min. G.Orelikas įmetė dvitaškį – 76:68. Likis kovoti 30 sek. varžovai sumažino skirtumą iki 6 taškų – 76:70. Prie baudų linijos stojo M.Lukauskis, kuris įmetė vieną  baudą – 77:70. Varžovai dar bandė gelbėtis, tačiau mūsų ekipos žaidėjai sėkmingai metė baudas ir nugalėjo 81:70.

8 min.  G.Orelikas apramino aistras – 74:63, tačiau tuo metu pražangą ir techninę pražangą gavo sostinės ekipos žaidėjas A.Kavaliauskas. „Hapoel“ sumažino skirtumą iki 74:68.

7 min. Izraelio komanda pasinaudojo net keturiomis „Lietuvos ryto“ klaidomis ir sumažino skirtumą iki 63:72.

6 min. „Hapoel“ ir toliau ieškojo laimės po vilniečių krepšiu, o „Lietuvos rytas“ pabėgdavo tritaškiais – po M.Gecevičiaus tolimo metimo mūsų ekipa pirmavo 72:54.

4 min.  Po B.Barono dar vieno tritaškio – 69:50.

2 min. Komandos apsikeitė įmestais taškais – 66:48.

Trečiasis kėlinys: „Hapoel“ – „Lietuvos rytas“ 44:62 (14:21, 16:22, 14:19).

9 min.  Ant sparnų žaidę „Hapoel“ sumažino skirtumą iki 68:74. „Lietuvos rytas“ atrodė pasimetęs.

8 min. Po A.Juškevičiaus eilinio tritraškio – 59:42, o po G.Oreliko baudų metimų vilniečiai pirmavo 61:44.

6 min. D.Smithas sugebėjo ištirpdyti skirtumą iki 39:51, bet „Lietuvos rytas“ ir vėl varžovus žudė turimu ginklu – tritaškiais. Po B.Barono tolimo metimo – 54:39.

4 min. Šeimininkai vargais ne galais mažino rezultatą, tačiau A.Kavaliauskas įmetė dvitaškį, G.Orelikas pridėjo tritaškį ir vėl buvo ramu – 51:37.

3 min. Agresyviai po varžovų krepšiu kovojęs A.Kavaliauskas privertė gauti oponentus nesportinę pražangą, tačiau vilniečiai šia proga nepasinaudojo: A.Kavaliauskas įmetė tik vieną baudą, o po to „Lietuvos rytas“ prarado kamuolį – 46:33.

1 min. Šeimininkai po dviejų greitų atakų sumažino atsilikimą iki 33:43. Tačiau „Hapoel“ baudų metimais apramino A.Kavaliauskas.

Antrasis kėlinys: „Hapoel“ – „Lietuvos rytas“ 30:43 (14:21, 16:22).

10 min. A.Kavaliauskas padidino skirtumą iki 13 taškų – 43:30.

8 min.  Šeimininkai sumažino atsilikimą iki 30:36, tačiau A.Kavaliauskas įmetė dvitaškį, B.Baronas pridėjo tritaškį ir vėl „Lietuvos rytas“ pabėgo 41:30.

7 min. L.Eliyahu  sumažino skirtumą iki 26:33, tačiau aikštėje pasirodęs B.Baronas įsūdė tritaškį – 36:26.

6 min.  Tačiau A.Juškevičius apramino varžovus – ir jis įmetė tritaškį 33:22.

5 min.  „Hapoel“ suskubo mažinti skirtumą – 27:20 pirmavo „Lietuvos rytas“.

4 min.  L.Eliyahu sumažino skirtumą, bet tuoj pat dar vieną tritaškį į varžovų krepšį įsodino M.Lukauskis – 27:16. Tai buvo jau 8 Mindaugo taškas.

1 min. M.Lukauskis įmetė tritaškį ir padidino skirtumą iki dviženklio – 24:14.

Pirmasis kėlinys: „Hapoel“ – „Lietuvos rytas“ 14:21.

10 min. Šeimininkai sumažino skirtumą, bet G.Orelikas įsūdė dvitaškį – 21:14.

9 min. M.Gecevičius įmetė tritaškį ir padidino vilniečių persvarą iki 19:12.

7 min. T.Leslie įmetė du taškus su bauda ir „Lietuvos rytas“ įgijo 2 taškų persvarą – 12:10. Tačiau jau kitoje varžovų atakoje D.Smithas išlygino rezultatą.

6 min. „Hapoel“ persvėrė rezultatą 8:7.

3 min.  Pirmuosius tris taškus mače įmetė G.Orelikas ir komandos labiau galvojo apie puolimą nei gynybą – 7:6 pirmavo „Lietuvos rytas“.

„Hapoel“ starto sudėtis: Dontha Smithas, Yotamas Halperinas, Derwinas Kitchenas, Lioras Eliyahu, Josephas Jonesas.

„Lietuvos ryto“ starto sudėtis: Adas Juškevičius, Martynas Gecevičius, Antanas Kavaliauskas, Gediminas Orelikas, Travisas Leslie.

-------------------

Vilniečiai E grupės turnyrinėje lentelėje turi 3 pergales ir vos vieną pralaimėjimą – „Lietuvos rytas“ paslydo išvykoje su rumunų Ploješčio „CSU Asesoft“ klubu 83:103. Vilniaus krepšininkai su Rumunijos žaidėjais užima pirmąsias dvi vietas grupėje.

Tuo tarpu „Hapoel“ yra įveikusi tik Belgrado „Partizan“ 82:79 bei pralaimėjusi trims ekipoms E grupėje užima priešpaskutinę penktąją poziciją.

„Lietuvos ryto“ ir „Hapoel“ ekipų keliai pastarąjį kartą buvo susikirtę 2003-2004 metų Europos taurės ketvirtfinalyje. Tąsyk išvykoje Vilniaus ekipa pralaimėjo 72:79, o namie pasiekto simbolinio revanšo 81:80 žengti į kitą etapą nepakako.

„Lietuvos rytas“ pasitraukė iš varžybų, o „Hapoel“ nužygiavo iki finalo ir pirmą sykį klubo istorijoje iškovojo Europos taurę.

Virginijaus Šeškaus interviu prieš dvikovą su „Hapoel“.