2009 01 07

Songaila pelnė 8 taškus, tačiau „Wizards“ pralaimėjo

Dar vieną pralaimėjimą NBA pirmenybėse patyrė Dariaus Songailos Vašingtono „Wizards“ komanda. Ji išvykoje 80:89 (24:30, 6:16, 23:24, 17:19) nusileido Orlando „Magic“ krepšininkams.
D.Songaila gindamasis negailė jėgų
D.Songaila / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šeimininkai jau per pirmąją mačo dalį susikrovė solidžią 16 taškų persvarą (46:30). Visgi po ilgosios pertraukos „Wizards“ ekipa pagerino savo žaidimą ir sėkmingai sužaidusi trečiąjį ketvirtį priartėjo iki vienaženklio skaičiaus (70:63).

Tačiau ketvirtajame kėlinyje „Magic“ vėl susiėmė. Orlando krepšininkai paskutinįjį ketvirtį pradėjo pelnydami 5 „sausus“ taškus, po kurių skirtumas tarp komandų vėl tapo dviženklis (75:63).

Likus žaisti 1 minutę ir 18 sekundžių Caronas Butleris taikliu metimu buvo priartinęs „Wizards“ ekipą iki 3 taškų (83:80), bet labiau priartėti šeimininkai svečiams neleido. Kitoje atakoje Jameeras Nelsonas pataikė dvitaškį, „Wizards“ ataka buvo nerezultatyvi, o taikliai baudas metę Dwightas Howardas ir Nelsonas įtvirtino „Magic“ pergalę.

Pralaimėjusiųjų gretose D.Songaila mačą pradėjo starto penkete ir per 22 minutes pelnė 8 taškus (4/8 dvitaškių). Lietuvis taip pat atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei 5 kartus prasižengė.

„Wizards“: Caronas Butleris 29, Antawnas Jamisonas 13 (9 atk. kam.), Andray Blatche‘as 8, Darius Songaila 8.

„Magic“: Hidayetas Turkoglu 22 (7 rez. perd.), Dwightas Howardas 15 (16 atk. kam.), Jameeras Nelsonas 14, Rashardas Lewisas 12 (8 atk. kam.), J.J.Redickas 8, Tony Battie 8, Courtney Lee 8.

Kuo toliau, tuo labiau ima strigti praėjusio NBA sezono čempionų Bostono „Celtics“ krepšininkų žaidimas. Šį kartą „Celtics“ išvykoje po pratęsimo 106:114 (23:28, 24:25, 25:19, 25:25, 9:17) nusileido Šarlotės „Bobcats“ ekipai.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 20 sekundžių ir „Bobcats“ pirmaujant – 96:95, šeimininkų gynėjas Raymondas Feltonas realizavo vieną baudą taip padidindamas Šarlotės ekipos atotrūkį iki 2 taškų (97:95). Gelbėti Bostono klubo ryžosi Paulas Pierce‘as, kuris likus 3 sekundėms pataikė dvitaškį ir išplėšė pratęsimą.

Įpusėjus pratęsimu Pierce‘as buvo dar kartą išlyginęs rezultatą (101:101), tačiau tada šeimininkai vedini D.J. Augustino pelnė 7 taškus be atsako ir likus žaisti minutę įgijo saugų 7 taškų pranašumą – 108:101, kurio svečiams panaikinti nebepavyko.

„Celtics‘: Paulas Pierce‘as 28, Ray Allenas 20 (3/11 tritaškių), Rajonas Rondo 16 (9 kld.), Kevinas Garnettas 14 (13 atk. kam.), Kendrickas Perkinsas 9 (10 atk. kam.).

„Bobcats“: Raymondas Feltonas 25, Geraldas Wallace‘as 23, D.J.Augustinas 20, Borisas Diaw 15, Emeka Okaforas 13 (17 atk. kam.), Alexis Ajinca 13.