Publikuota: 2014 kovo 4d. 20:55

Sostinės „Kibirkštis“ reguliarųjį LMKL čempionatą užbaigs pirmoje vietoje

„Kibirkštis“
Augusto Didžgalvio nuotr. / „Kibirkštis“

15 tolimų metimų pataikiusi Vilniaus „Kibirkštis-VIČI“ Lietuvos moterų krepšinio lygos reguliarųjį čempionatą užbaigs turnyro lentelės viršuje nepriklausomai nuo likusių trejų rungtynių baigties. Sostinės komanda išvykoje nugalėjo „Uteną“ rezultatu 85:72 (17:21, 26:18, 24:19, 18:14) ir anksčiau laiko užsitikrino pirmąją vietą. Kauno r. „Hoptrans-Sirenos“ gali pasivyti vilnietes, tačiau nusileidžia šalies čempionėms pagal tarpusavio rungtynių rezultatus.

Puikiai pradėjusios dvikovą „Utenos“ krepšininkės, į priekį vedamos du tolimus metimus pataikiusios Ritos Žilinskaitės, dar pirmojo kėlinuko viduryje susikrovė dviženklę persvarą – 13:3. Po minutės pertraukėlės šalies čempionės ėmė vytis varžoves. Taiklių Hollie Meršon ir Sofijos Aleksandravičiaus metimų dėka, „Kibirkštis-VIČI“ per porą minučių sumažino atsilikimą iki minimumo – 15:14.

Antrojo kėlinuko pradžioje po dar vieno R. Žilinskaitės tolimo šūvio uteniškės vėl atitrūko saugiu 7 taškų atstumu, tačiau puikią atkarpą sužaidė Eglė Šniokaitė. Gynėja dukart pataikė iš toli, pridėjo dvitaškį ir labiausiai prisidėjo prie to, kad komandas vėl skirtų tik vienas taškas. Estafetę iš sesers parėmusi Greta Šniokaitė pelnė 5 taškus iš eilės, o „Kibirkštis-VIČI“ išsiveržė į priekį – 30:32. Ketvirčiui baigiantis, įsišaudė vilniečių snaiperės ir neleido „Utenai“ susigrąžinti iniciatyvos.

Tritaškių šou tęsėsi po pertraukos. Du tolimus metimus pataikė Vita Kuktienė, kartą – Rima Valentienė, o „Kibirkšties-VIČI“ pranašumas tapo dviženkliu – 41:52. Kėlinuko viduryje sostinės komanda susikrovė rekordinę rungtynėse 16 taškų persvarą, bet puikiai puolime žaidusios aikštelės šeimininkės išnaudojo vilniečių klaidas ir vos per porą minučių atsilikimą sumažino daugiau nei per pusę – 54:61.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje po Sakellie Daniels tritaškio skirtumas sumažėjo iki 4 taškų, tačiau, viešnioms pataikius dar keturis tolimus metimus, „Kibirkšties-VIČI“ pranašumas vėl perkopė 10 taškų ribą ir dvikovos baigtis tapo aiški.

„Uteną“ į priekį vedė net 27 taškus pelniusi S.Daniels (32 naudingumo balai). L.Panasiuk pridėjo 15, R.Žilinskaitė – 11 taškų. K.Alminaitė į savo buvusios komandos krepšį įmetė 10 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.

„Kibirkšties-VIČI“ gretose išsiskyrė 6 tolimus metimus pataikiusi V.Kuktienė. Jos sąskaitoje – 20 taškų. H.Meršon surinko 12, G.Šniokaitė ir S.Aleksandravičius – po 11 taškų.

Aktualu

Šakių gimnazija nuvylė mokinius: teiktos apeliacijos nepasiekė NEC, bet bus įvertintos

Gazas

Tiesioginėje 15min laidoje iš Palangos – „Aurum 1006 km“ lenktynininkų treneris Mindaugas Pocius

Gyvūnų klubas

Meškos nepriežiūra kaltinamas Nikolajus Zobovas: meškos nevalgo mėsos

Interviu Sportas

G.Staučė atvirai – apie darbą Rusijoje, laimėtas baudinių serijas ir santykius su S.Čerčesovu

Aktualu

V.Putinas pakviestas į Vašingtoną: pamatykite JAV žvalgybos direktoriaus reakciją

Brazilijoje dėl pacientės mirties sučiuptas garsus sėdmenų plastikos chirurgas Dr. Bumbum

Sportas

Nuo 634 tūkst. iki 72 milijonų: brangiausi vartininkai futbolo istorijoje

Aktualu

E.Banytė: dabartinė lietuvių kalbos egzamino sistema turbūt žlugusi labiausiai iš visų