TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rasistiniais pareiškimais svaidęsi Kauno politikai įsitikinę: „Žalgiris“ turi per daug juodaodžių

Kęstutis Mikėnas (kairėje) ir Vytautas Vasilenko
E.Ovčarenko nuotr., 15min.lt montažas / Kęstutis Mikėnas (kairėje) ir Vytautas Vasilenko
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Diskutuodami apie finansinę paramą „Žalgiriui“ bei kitoms Kauno komandoms, kai kurie miesto politikai nuėjo per toli. Pareiškę, jog stipriausiai Lietuvos komandai šįmet atstovauja per daug „nudegusių berniukų“, jie pasiūlė išvis nutraukti „Žalgirio“ rėmimą.

Šių metų pradžioje praėjusios kadencijos taryba buvo priėmusi sprendimą artimiausius trejus metus Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubui skirti po 5 mln. Lt. Tuo pačiu buvo nutarta po milijoną kasmet atriekti iš jaunimo suburtai „KK Kauno“ ekipai bei Arvydo Sabonio krepšinio mokyklai.

Prieš daugiau nei pusę metų Kauno vairą perėmusi naujos sudėties valdančioji koalicija užsimojo pakeisti savo pirmtakų valią. Vakar politikams buvo pasiūlyta pritarti sprendimui, kuriuo „Žalgiriui“ iš 2012 m. biudžeto būtų skirta 4,5 mln. Lt, o „Baltais“ virtusiam „KK Kaunui“ bei moterų komandai „Viči-Aistės“ – po 1 mln. Lt. Pagal šį politikų planą, A.Sabonio krepšinio mokykla iš savivaldybės būtų negavusi nė cento.

Juodaodžių – per daug

Nors po beveik 2 valandas trukusių audringų diskusijų ir ginčų šiam sprendimui galiausiai nebuvo pritarta, šio klausimo svarstymas daugeliui įsiminė dėl kitų priežasčių. Du Kauno politikai atkreipė dėmesį į didelį Kauno „Žalgiriui“ atstovaujančių juodaodžių krepšininkų skaičių ir suabejojo, ar miesto savivaldybė turėtų remti tokią komandą.

„Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ vardu aš siūlau Kauno „Baltams“ skirti 4,5 mln. Lt, kadangi ten tikrai žaidžia mūsų vaikai, užauginti mūsų sporto mokyklose. Tai yra mūsų ateitis, galbūt būsimieji olimpiniai medalininkai. O komandai, kurioje nežaidžia lietuviai, o tik nudegę berniukai, galbūt iš viso nereikėtų skirti pinigų. Nes jie nieko neduoda Lietuvos sportui“, – tarybos posėdžio metu pareiškė Vytautas Vasilenko.

„Kai „Žalgirį“ nusipirko Vladimiras Romanovas, jis sakė, kad žais vien lietuviai. Bet žiūriu, šįmet jie labai įdegę“, – šaipėsi kitas Kauno miesto tarybos narys Kęstutis Mikėnas.

Ne pirmas kartas

Nors į šiuos V.Vasilenko ir K.Mikėno pareiškimus kiti tarybos nariai iškart nesureagavo, po posėdžio „15min“ kalbinti politikai rasizmo apraiškas pasmerkė.

„Miesto taryba yra miesto veidrodis. Jei visuomenėje yra rasistų arba tokių žmonių, kurie sau leidžia apie kitos rasės žmones kalbėti taip įžeidžiančiai, tai miesto taryboje irgi tokių atsiras. Labai gaila, kad jų yra Kauno miesto taryboje. Būtų daug prasmingiau, jei tokie žmonės į ją nepatektų“, – teigė konservatorių atstovas Marijus Panceris.

Politikas neslėpė, jog panašių pasisakymų yra buvę ir ankstesniuose Kauno miesto tarybos posėdžiuose. Pasak M.Pancerio, prie tokių nemalonių frazių daugelis galbūt jau yra įpratę, tad nė vienas tarybos narys vakar nesiryžo viešai gėdinti savo kolegų.

„Tačiau posėdžiui pirmininkaujantis žmogus tikrai turėjo sudrausminti tarybos narius, kad šie rinktųsi žodžius“, – kalbėjo konservatorius.

Komisija svarstyti nesiruošia

Kauno tarybos Etikos komisijos atstovė Antanina Medviedevienė savo kolegų pasisakymus apie juodaodžius pavadino netinkamu elgesiu. Tiesa, politikė taip pat pridūrė, jog savivaldybės etikos sargai V.Vasilenko ir K.Mikėno elgesio svarstyti neketina.

„Negalima išskirti nė vienos tautos, nė vienos rasės. Tai tikrai netinkamas elgesys. Aš taip niekada nepasakyčiau. Bet paprastai Etikos komisija svarsto klausimus tik tuomet, kai kažkas parašo skundą. Aš nežinau, ar dėl šito kažkas jį rašys“, – patikino A.Medviedevienė.

Rasizmo neįžvelgė

Po tarybos posėdžio „15min“ kalbintas K.Mikėnas įrodinėjo, jog jo žodžiuose jokios rasistinės potekstės nebuvo.

„O kaip aš kitaip galiu pasakyti? Aš, pavyzdžiui, vasarą nesideginau ir esu baltas. Štai Edita Gudišauskienė yra įdegusi. Gintautas Labanauskas išvis vos ne juodas. Tai kaip man dabar sakyti? Kas gali nustatyti įdegimo laipsnį? Juk Barackas Obama yra pasakęs, kad Silvio Berlusconi yra neblogai įdegęs berniukas. O kas čia blogo? Čia jokios rasinės diskriminacijos nematau“, – teigė politikas.

Su Kauno „Žalgiriui“ atstovaujančius tris juodaodžius krepšininkus iš JAV „nudegusiais berniukais“ pavadinusiu V.Vasilenko po vakar vykusio tarybos posėdžio „15min“ susisiekti nepavyko.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 24sek