2011 10 11

Studentų krepšinio lygos starte naujokė VU neįkando daugkartinei čempionei VDU

14-asis Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) I vaikinų grupės sezonas startavo ne ketveriomis, kaip praėjusį sezoną buvo įprasta, o penkeriomis dvikovomis.
Treniruotėje
Žygimantas Janavičius buvo vienas VDU lyderių. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

VDU nugalėjo naujokus

Šiemet pirmenybes papildė Vilniaus universiteto (VU) krepšininkai, kuriems jau pirmose rungtynėse teko patirti daugkartinių LSKL čempionų – Vytauto didžiojo universiteto (VDU) krepšininkų jėgą. Tiesa, vilniečiai grūmėsi garbingai – nebuvo sutriuškinti, komandas skyrė 15 taškų – 90:75 (28:15, 19:16, 21:23, 22:21).

Žinant tai, kad VDU rungtyniavo namuose, rezultatas VU krepšininkams – tikrai nėra labai skaudus.

VDU krepšininkai per pirmąjį kėlinį susikrovė 13 taškų persvarą – 28:15, o vėliau rungtynės vyko daugmaž apylygiai.

Net septyni VDU krepšininkai pelnė dviženkles taškų sumas: Rolandas Jakštas – 14, Žygimantas Janavičius ir Vaidas Čepukaitis – po 13, Siim Sander Vene ir Deividas Girdvila – po 12, Aurimas Karbauskis ir Edgaras Ulanovas – po 11 tšk.

VU krepšininkų gretose išsiskyrė Lietuvos 19-mečių rinktinės didvyris, pasaulio čempionas Arnas Butkevičius. Jis surinko 18 taškų. Karolis Brusokas pridėjo 17 taškų ir atkovojo 14 kamuolių, Vytautas Jurkevičius – 11 tšk.

„Noriu pagirti vilniečius – jie atkakliai priešinosi ir neleido mūsų ekipai pernelyg pabėgti. Galiu teigti, kad jie šį egzaminą išlaikė. Ši komanda nėra dovanėlė nė vienai komandai. Pirmąjį vaikinų pogrupį papildė rimta varžovė“, – sakė VDU komandos vadovas Vladas Juknevičius.

KTU sutriuškino ASU

13-ojo sezono LSKL vicečempionai Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkai savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 98:72 (20:26, 27:13, 25:16, 26:17) šventė pergalę prieš Aleksandro Stulginskio universitetą (ASU, anksčiau vadinosi Lietuvos žemės ūkio universitetu (LŽŽŪ).

KTU, treniruojami naujojo trenerio Vytauto Pliaugos, pirmuosius du kėlinius dažniau buvo besivejančių vaidmenyje, tačiau prieš pat didžiąją pertrauką tarsi pabudo – sugebėjo persverti rezultatą, o antroje rungtynių pusėje jau susikrovė ir solidžią taškų persvarą.

ASU ekipos trenerį Robertą Ragauską į neviltį varė žaidėjų klaidos – ASU komanda suklydo 24 kartus, o KTU – vos 9.

KTU ekipą į pergalę vedė Gediminas Orelik, surinkęs 21 tašką ir atkovojęs 9 kamuolius, po 16 taškų pridėjo Edgaras Stanionis ir Nerijus Barauskas (atkovojo 9 kamuolius),

ASU gretose išsiskyrė Šarūnas Dimša, pelnęs 23 taškus ir atkovojęs 8 kamuolius bei Paulius Vaitiekūnas, pridėjęs 20 taškų ir atkovojęs 10 kamuolių. Visi kiti komandos nariai surinko vienženklį taškų skaičių.

Mūsų komandos pagrindą sudaro pirmakursiai žaidėjai, kurių dauguma žaidžia tik Regionų krepšinio lygos pirmenybėse.

„Vyrai demonstravo ryžtingumą ir kovingumą, už tai juos ir pagyriau, tačiau mūsų meistriškumas – kur kas žemesnio lygio. Reikia tai pripažinti. Mūsų komandos pagrindą sudaro pirmakursiai žaidėjai, kurių dauguma žaidžia tik Regionų krepšinio lygos pirmenybėse. Šiandien už kovingumą savo žaidėjams skirčiau devintuką, o už meistriškumą – vos penketuką“, – kalbėjo ASU komandos treneris Robertas Ragauskas.

KU įveikė VGTU

Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai namuose be didesnio vargo 20 taškų skirtumu 79:59 (22:10, 13:14, 19:18, 25:17) palaužė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentus.

Klaipėdiečiai iniciatyvą perėmė ir dviženklę taškų persvarą – 22:10 – įgijo jau per pirmąjį kėlinį ir visą rungtynių laiką kontroliavo žaidimą.

Prie KU ekipos pergalės daugiausiai prisidėjo Mindaugas Norvaiša, pelnęs 16 taškų, 12 pridėjo Julius Kazakauskas, 11 – Modestas Kumpys.

Iš VGTU ekipos išsiskyrė 12 taškų surinkęs Evaldas Rastenis, 10 taškų pelnė Martynas Šatas, 9 – Ignotas Braziulis.

„Pergalė sezono starte – smagus reiškinys. Tačiau pasakysiu atvirai, man nepatiko kai kurių žaidėjų nusiteikimas ir atsidavimas šiai dvikovai, – kalbėjo Klaipėdos ekipos treneris Dainius Miliūnas. – Reikia vertinti kiekvieną varžovą, o buvo manančių, kad ateis sau pasivaikščios ir laimės. Man svarbu ne taškų skirtumas, o kokybiškas ir gražus žaidimas. Šiandien to nebuvo. Neminėsiu pavardėmis, tačiau buvo žaidėjų, kurie atėjo į rungtynes ne žaisti, o tik atbūti tam tikrą laiką ir užsidėti sau pliusiuką. Taip elgtis nedera“, – pabrėžė KU strategas.

VGTU trenerio Gintaro Šerkšno nuomone, viską sugadino prasta rungtynių pradžia.

„Nežinau, ar paveikė ilga kelionė, ar sezono starto jaudulys, tačiau priešininkai buvo ir šoklesni, ir greitesni, ir kibesni. Pranoko mus visais aspektais. Iš pradžių, kiek paleidome varžovus ir jie pajuto savąjį žaidimą. Mes nieko nesugebėjome padaryti. Galiu pasakyti, kad mes nesužaidėme savų rungtynių“, – teigė G. Šerkšnas.

VPU palaužė LKKA

Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) krepšininkai savoje aikštėje 99:78 (18:16, 29:21, 21:24, 31:17) įveikė Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) atstovus.

Vilniečiai į didžiąją pertrauką išėjo turėdami dviženklę persvarą – 47:37, tačiau trečiajame kėlinyje LKKA lipo ant kulnų ir vienu metu buvo priartėję net iki 2 taškų – 58:60. Po šio šalto dušo VPU krepšininkai tarsi sukruto ir įspūdingai sužaidę paskutinįjį kėlinį – 31:17, šventė užtikrintą pergalę.

Vilniečiams pirmauti ir džiaugtis pergale nesutrukdė akivaizdžiai pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių – VPU sugriebė 27, o varžovai net 45 kamuolius. Šį statistinį rodiklį vilniečiai užgožė mažiau klysdami – LKKA suklydo 27, o VPU – 10 kartų.

VPU komandai Remigijus Sugintas pelnė 25 taškus ir atkovojo 9 kamuolius, Žydrūnas Kelys pridėjo 23, Ovidijus Varanauskas – 17, Vaidotas Jatulevičius – 12, Darius Tarvydas – 11 tšk.

LKKA gretose Raimondas Matutis ir Šarūnas Vingelis surinko po 20, Rytis Sakalauskas – 14, Henrikas Vorotnikovas – 10 tšk.

„Kontroliavome žaidimą, įtampos nejutome. Kovėmės užtikrintai. Tai ir lėmė pergalę“, – sakė VPU treneris Algimantas Šatas.

LKKA stratego Edo Nickaus teigimu, jo gerokai atjaunėjusiai komandai dar reikia laiko susižaisti. „Šįkart stipresni buvo VPU žaidėjai. Keli mūsų žaidėjai jau baigė universitetą, tad sudėtis atjaunėjo. Žaisti sudėtingiau“, – kalbėjo LKKA krepšinio specialistas.

MRU suklupo namuose

Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkai namuose atkakliai priešinosi, tačiau turėjo pripažinti svečių iš Šiaulių universiteto (ŠU) pranašumą. Saulės miesto atstovai pergalę išplėšė 9 taškų skirtumu – 87:78 (20:21, 16:23, 22:17, 29:17).

MRU krepšininkai antroje rungtynių pusėje vienu metu buvo įgiję 11 taškų atsargą, tačiau prasčiau sužaista trečiojo kėlinio pabaiga ir ketvirtasis kėlinys, privertė aikštę palikti liūdnais veidais – MRU pirmosios pergalės saviems žiūrovams nepadovanojo.

MRU ekipai 23 taškus pelnė Arvydas Gidra (7 atk. kam.), 22 – Šarūnas Kulevičius (7 atk. kam.), 17 – Gediminas Žylė (8 atk. kam.).

ŠU komandai prie pergalės daugiausiai – 19 taškų pridėjo ir 11 kamuolių atkovojo Julius Jucikas, Tautvydas Stankūnas pelnė 18, Rokas Giedraitis ir Klym Artiamonov – po 15 tšk.

„Šiauliečiai – gerai susižaidę. Tai mobili komanda, rungtyniaujanti NKL. Buvo gražios rungtynės, tačiau šįkart sėkmė nusišypsojo ne mums, o varžovams. Rungtynių pabaigoje keli jų tritaškiai mus išmušė iš vėžių. Mes pavargome, kadangi mūsų ekipoje nėra daug lygiaverčių žaidėjų, o šiauliečiai atrodė žviežesni“, – po dvikovos situaciją komentavo MRU treneris Vytas Poteliūnas.

Merginos startuos spalio 17 dieną

Ateinantį pirmadienį, spalio 17 dieną, LSKL dvikovas pradės ir dailiosios lyties atstovės. Dėl apdovanojimų kovos šešios ekipos: LKKA, VDU, MRU, VU, KU ir KTU. Laikinai savo įgaliojimus sustabdė VPU merginos.

2011-2012 metų LSKL II vaikinų grupėje nuo spalio 26 dienos rungtyniaus devynios komandos.

Vilniaus pogrupyje tarpusavyje varžysis keturios: Vilniaus kolegijos (VK), Vilniaus Tarptautinės teisės ir verslo aukštosios mokyklos (TTVAM), ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto (ISM-V) bei Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU2) komandos.

Kauno pogrupyje varžysis viena daugiau – penkios: Kauno kolegijos (KK), Kauno technologijos universiteto universiteto (KTU2), Vilniaus universiteto Kauno humanitarinių mokslų fakulteto (VU KHF), Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos akademijos (LSMU MA) bei Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA 2) ekipos.

Taigi, 14-ajame LSKL sezone iš viso varžysis net 25 komandos.