Sutrypta „Žalgirio“ garbė

„Žalgiris“ patyrė didžiausią pralaimėjimą BBL istorijoje
„Scanpix“ nuotr. / „Žalgiris“ patyrė didžiausią pralaimėjimą BBL istorijoje
0

Baltijos krepšinio lygos (BBL) rungtynėse ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ išvykoje triuškinamai 57:84 nusileido Talino „Kalev“ krepšininkams ir patyrė didžiausią pralaimėjimą per visą šio turnyro istoriją.

BBL Elito diviziono dvikovoje titulą ginantys kauniečiai nuo pat dvikovos pradžios atrodė visa galva žemesni už savo varžovus. Talino komanda jau pirmajame kėlinyje parodė, kad bus šio mačo šeimininkai.

Pasinaudodama „Žalgirio“ krepšininkų vangiu žaidimu ir klaidomis, „Kalev“ ekipa antrajame kėlinyje atitrūko ir įgyjo solidžią persvarą – 49:27. Po pertraukos žalgiriečiai mėgino atsitiesti, bet aikštės šeimininkai nė negalvojo išleisti iniciatyvos iš rankų. Paskutiniame kėlinyje vienu metu skirtumas skirtumas siekė net 36 taškus – 82:46. Galiausiai svečiai turėjo pripažinti žeminantį rezultatą – 57:84 (15:26, 12:23, 12:13, 18:22).

„Žalgiriui“ trūko Jono Mačiulio pagalbos, kuris dėl traumos liko Kaune, nedaug laiko žaidė visiškai po peršalimo neišsveikęs Eurelijus Žukauskas, o Dainius Šalenga vis dar jautė pėdos traumos padarinius. Nugalėtojams, kurie po šios pergalės įsitvirtino antroje Elito diviziono vietoje, daugiausiai taškų pelnė Nate‘as Foxas ir Kevinas Lyde‘as – po 14.

„Kalev“ daug geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių – 41 („Žalgirio“ – 33) ir metė dvitaškius – 62 proc. („Žalgirio“ – 35,8 proc.). Be to aikštės šeimininkai mažiau ir klydo – 13:17.