2014 04 05

Tai bent Jono Valančiūno pasirodymas: taiklus, rezultatyvus ir pergalingai galingas

Keturiasdešimt ketvirtą pergalę 76-ose NBA reguliariojo sezono rungtynėse – penktą per šešis pastaruosius susitikimus – iškovojo trečiąją vietą Rytų konferencijoje užimantis „Toronto Raptors“ klubas su Jonu Valančiūnu.
„Pacers“ žaidėjas Roy Hibbertas ir „Toronto Raptors“ vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Penktadienį namuose „Raptors“ komanda beveik 20 tūkstančių žiūrovų akivaizdoje 102:94 (27:28, 27:18, 21:29, 27:19) įveikė antrąją vietą Rytuose užimančius „Indiana Pacers“ (53 pergalės ir 24 pralaimėjimai) krepšininkus, kurie pralaimėjo ketvirtą kartą per paskutiniąsias penkerias rungtynes.

Likus žaisti 3 minutes J.Valančiūnas atkovojo kamuolį po Greiviso Vasquezo netaiklaus metimo ir po ilgo laiko tarpo vėl išvedė „Raptors“ į priekį 96:94.

Dar po minutės lietuvis pataikė iš vidutinio nuotolio ir „Raptors“ galutinai pabėgo 100:94.

Starto penkete žaidęs J.Valančiūnas nugalėtojams pelnė 22 taškus, po krepšiais atkovojo 9 kamuolius, blokavo varžovo metimą bei trissyk prasižengė. Per 33 su puse žaidimo minutės (33:42) vidurio puolėjas iš Lietuvos pataikė 10 dvitaškių iš 14 bei realizavo 2 baudų metimus iš 3.

J.Valančiūnui pritrūko taško iki šio sezono rezultatyvumo rekordo, kuris yra 23 taškai. Jį lietuvis pasiekė kovo 15-ąją, kai į „Memphis Grizzlies“ krepšį įmetė 23 taškus. Tačiau jo asmeninis taškų NBA rekordas yra dar vienu didesnis – 24.

24 taškais prie pergalės prisidėjo Terrence'as Rossas, 20 – DeMaras DeRozanas, po 10 – Greivis Vasquezas ir Nando de Colo.

Svečių gretose rezultatyviu žaidimu pasižymėjo Paulas George'as (26 tšk.), Davidas Westas (21 tšk.), Roy'us Hibbertas ir Donaldas Solanas (9 taškai).

Po mačo ekipos rūbinėje žurnalistų kalbintas J.Valančiūnas aiškino, kad jis nebuvo vienas šios pergalės kalviu ir visi „Raptors“ vaikinai žaidė gerai. Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas taip pat pareiškė, kad vis geriau jaučiasi aikštėje ir džiaugiasi, kad juo pasitiki treneris.

Dar viename penktadienio mače Donato Motiejūno atstovaujamas „Houston Rockets“ klubas namuose iškovojo 50-ąją pergalę, 111:107 (27:23, 23:22, 32:39, 29:23) pranokęs vieną iš Vakarų konferencijos lyderių „Oklahoma City Thunder“ (55/20). Ši sėkmė jau suteikė teisę „Rockets“ varžytis atkrintamosiose varžybose.

Beje, 50-ąją pergalę "Rockets" klubas iškovojo jau dešimtąjį kartą klubo istorijoje, o trisdešimtąsias rungtynes savo aikštėje laimėjo pirmąjį kartą nuo 2008-2009 metų sezono.

D.Motiejūnas šioje dvikovoje neturėjo galimybės itin pasižymėti, tačiau padarė viską, ką galėjo. Lietuvis aikštėje praleido 6 minutes, per kurias pataikė abu metimus – pelnė 4 taškus ir  atkovojo kamuolį.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 39, Chandleris Parsonsas 23, Terrence‘as Jonesas 16 (11 atk. kam.), Omeras Ašikas 9 (12 atk. kam.).

„Thunder“: Kevinas Durantas 28 (12 atk. kam.), Serge Ibaka 27, Reggie Jacksonas 17, Caronas Butleris 13, Jeremy Lambas 12.