2009 03 18

Tobula naktis „kavalieriams“ (video)

Geresnės nei antradienio nakties Klivlando „Cavaliers“ klubo gerbėjai turbūt nė nesugalvotų. Nesėkmės ašaras liejant visiems pagrindiniams konkurentams, „kavalieriai“ šoko pergalės šokį ir pakilo į pirmą absoliučios NBA lygos įskaitos vietą.
Ž.Ilgauskas nugalėtojams pelnė 8 taškus ir atkovojo 11 kamuolių.
Ž.Ilgauskas nugalėtojams pelnė 8 taškus ir atkovojo 11 kamuolių. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Keturių klubų – Klivlando „Cavaliers“, Orlando „Magic“, Bostono „Celtics“ ir Los Andželo „Lakers“ – lenktynėse dėl reguliariojo šio NBA lygos sezono nugalėtojo vardo antradienį tvirtą žingsnį žengė „kavalierių“ ekipa.

Namų tvirtovėje žaisdama „Cavaliers“ komanda dramatiškos dvikovos paskutinėmis minutėmis atėmė pergalę (97:93) iš Orlando „Magic“ krepšininkų. Iki susitikimo pabaigos likus mažiau nei minutei, o svečiams iš Orlando pirmaujant minimaliu skirtumu (92:93), iniciatyvos ėmėsi LeBronas Jamesas.

„Tikrai nedaug krepšininkų ryžtųsi mesti tritaškį tokioje situacijoje. Tačiau aš esu vienas iš tų vaikinų. Ir aš pataikiau“, – po mačo nba.com sakė Klivlando ekipos lyderis.

Vedliu į pergalę tapęs L.Jamesas iš paskutinių 31-o „kavalierių“ taško surinko 21-ą. Iš viso „Cavaliers“ lyderio sąskaitoje po mačo buvo 43 taškai, 12 sugriebti kamuoliai ir 8 rezultatyvūs perdavimai.

31,5 minutės ant parketo praleidęs Žydrūnas Ilgauskas pelnė 8 taškus (3/10 dvitaškių, 2/2 baudų) ir atkovojo 11 kamuolių.

Ši pergalė Klivlando ekipai buvo šeštoji iš eilės ir jau 54-oji per 67-ias šiame reguliariajame sezone žaistas rungtynes. Iki geriausio klubo rekordo – 57 pergalės reguliariajame sezone – „kavalieriams“ trūksta vos 3 laimėjimų.