2012 11 07

Trylikta pergalė iš eilės: Europos taurės starte „Prienai“ nugalėjo „Hapoel“ – 85:72

„Prienų“ krepšininkai pergalingą sezoną pratęsė ir tarptautinėje arenoje. Europos taurės varžybose Kauno sporto halėje prieniškiai 85:72 (16:16, 19:17, 26:21, 24:18) įveikė Jeruzalės „Hapoel“ klubą.
Gediminas Orelikas
Gediminas Orelikas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Temos: 1 Europos taurė

Sporto grupė „Facebook“ tinkle. Junkis ir tu, spausk LIKE.

„Prienams“ šį sezoną kol kas viskas einasi lyg per sviestą. Virginijaus Šeškaus kariauna jau laimėjo tryliktą mačą iš eilės (penkios pergalės LKL pirmenybėse, seotynios BBL čempionate).

Didžiausiu pergalės kalviu tapo Gediminas Orelikas, pelnęs 26 taškus.

Du kėlinius komandos kovėsi taškas į tašką ir savo sąlygų aikštėje nedemonstravo nei viena iš ekipų. Po pirmojo kėlinio buvo lygu 16:16, po antrojo šeimininkai turėjo dviejų taškų pranašumą.

Lūžis įvyko trečiojo ketvirčio pabaigoje, kuomet „Prienai“ spurtavo 11:2 ir įgijo rekordinę persvarą – 55:47.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Gediminas Orelikas

Prieniškiai ėmė kontroliuoti situaciją ir spurtą pratęsė pirmosiomis lemiamo ketvirčio minutėmis. Labiausiai prie to prisidėjo G.Orelikas ir Artūras Milaknis. Po ketvirtojo tikslaus G.Oreliko tritaškio skirtumas išaugo iki keturiolikos – 68:54, taip pat sėkmingai iš toli „šaudė“ ir A.Milaknis.

Tuo metu „Hapoel“ bergždžiai švaistė pro šalį tolimus metimus ir šeimininkų atakas nutraukdavo pražangomis.

Komandų statistika:

„Prienai“ – „Hapoel“ 85:72 (16:16, 19:17, 26:21, 24:18)

• Klaidos: 15 – 14.

„Prienai“: Gediminas Orelikas 26 (7/10 dvit., 4/7 trit., 26 n.b.), Artūras Milaknis 14 (4/7 trit.), Arminas Urbutis 12 (5/8 dvit., 11 atk. kam., 17 n.b.), Gintaras Kadžiulis 10, Siimas-Sander Vene 9 (7 atk. kam.), Žygimantas Janavičius 7 (5/6 baud., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Artūras Valeika 6, Paulius Ivanauskas 1.

„Hapoel Migdal“: Craigas Smithas 15 (5/8 dvit., 5/8 baud.), Jacobas Pullenas 13 (3/7 dvit.), Uri Kokia (5/7 dvit.) ir Ravivas Limonadas po 10, Courtney Fellsas 9 (4/8 dvit., 7 atk. kam.), Meiras Tapiro 8, Elishay Kadiras 7.

Susitikimas vyko Kauno sporto halėje, nes Eurolyga neleido „Prienams“ Europos taurės turnyro namų rungtynių žaisti Prienuose. Prieš kelerius metus statyta arena neatitinka reikalavimo turėti 3 tūkst. sėdimų vietų.

Dėl galimybės žaisti antrajame etape „Prienai“ dar kausis su Nymburko ČEZ ir Kijevo „Budivelnik“ komandomis. Į Kijevą prieniškiai vyks kitą savaitę.

Praėjusį sezoną vien „Prienų“ krepšininkai tik per plauką nepateko į „Top 16“ etapą.