„Unics“ po atkaklios kovos 87:86 palaužė Krasnodaro ekipą ir žengė į VTB Jungtinės lygos finalą

Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Triumfo akimirka
0

VTB Jungtinės lygos pusfinalyje susitiko du Rusijos klubi – Kazanės „Unics“ ir Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“. Po itin permainingos ir atkaklios kovos pergalę rezultatu 87:86 (22:27, 23:16, 17:23, 25:20) šventė Kazanės krepšininkai.

„Unics“ sėkmingiau pradėjo rungtynes ir išsiveržė į priekį 5:0, tačiau netrukus iniciatyvą perėmė „Lokomotiv-Kuban“, kuri sužaidus 7 minutes jau buvo priekyje 23:16. Kėlinys baigėsi Krasnodaro klubui pirmaujant 27:22.

„Unics“ antrajame kėlinyje perėmė iniciatyvą ir visą laiką buvo žingsneliu priekyje. Kazanės persvara buvo pasiekusi 6 taškų ribą (37:31, 42:34), tačiau labiau pabėgti į priekį „Lokomotiv-Kuban“ neleido. Po dviejų kėlinių kukli „Unics“ persvara – 45:43.

Trečiajame kėlinyje vėl geriau žaidė „Lokomotiv-Kuban“. Kėlinį laimėjusi 23:17, po trijų ketvirčių Krasnodaro ekipo pirmavo 66:62.

Atkakli ir permaininga kova tęsėsi iki pat susitikimo pabaigos. Likus dviems minutėms A.Savrasenka padidino „Unics“ persvarą iki keturių taškų, tačiau „Lokomotiv-Kuban“ deficitą panaikino, ir likus žaisti 54 sek. rezultatas vėl buvo lygus – 83:83.

Tuomet dvitaškį pataikė H.Domercantas, „Unics“ vėl atsidūrė priekyje – 86:85. Likus žaisti 6,4 sek. iš toli pataikė K.Riversas ir persvėrė rezultatą „Lokomotiv-Kuban“ naudai.

Vis dėlto paskutinį žodį rungtynėse tarė H.Domercantas: „Unics“ legionierius metė atsilošdamas beveik nuo trijų taškų linijos ir neprašovė. Per likusias 2 sekundes Krasnodaro ekipa atakos nesurezgė, tad iškovoję pergalę 87:86 „Unics“ krepšininkai keliauja į VTB Jungtinės lygos finalą.

Tai buvo šeštoji „Unics“ pergalė iš eilės prieš Krasnodaro ekipą. Iš 11 tarpusavio dvikovų per pastaruosius trejus sezonus „Unics“ laimėjo 9, „Lokomotiv-Kuban“ – tik 2.

Alfredo Pliadžio nuotr./Henry Domercanto lemiamas metimas

PRIEŠ RUNGTYNES

„Unics“ vietą finalo ketverte užsitikrino laimėdama grupės varžybas – 14 pergalių ir 2 pralaimėjimai. „Lokomotiv-Kuban“ reguliariajame sezone į savo sąskaitą įsirašė 9 pergales ir 7 pralaimėjimus, o į finalinį turnyrą pateko atkrintamosiose eliminuodama Kauno „Žalgirį“ ir Sankt Peterburgo „Spartak“.

Rusijos krepšinio specialistas Stanislavas Jeriominas teigė, kad „Unics“ turi stipresnę sudėtį, tačiau pastaruoju metu geresnę sportinę formą demonstruoja Krasnodaro klubas. „Didesnė patirtis turėtų „Unics“ komandai atverti kelią į finalą, tačiau ta patirtimi aikštelėje dar reikia pasinaudoti“, – sakė S.Jeriominas.