2011 01 15

Utenos „Juventus“ pergale pradėjo antrąjį LKL ratą (video)

Rezultatyviose Lietuvos krepšinio lygis (LKL) čempionato rungtynėse Utenos „Juventus“ (7/6) ekipa namuose 88:78 (29:25, 25:18, 12:12, 22:23) įveikė Kėdainių „Nevėžio“ (5/7) ekipą ir pergalingai pradėjo antrąjį LKL ratą.
Žydrūnas Urbonas
Žydrūnas Urbonas / Alfredo Pliadžio nuotr.
Temos: 1 Naomi Osaka

Nuo pat pirmųjų minučių abi komandai žaidė labai tiksliai, tačiau pirmieji prie tolio žaidimo prisitaikė svečiai, kurie sužaidus keturias minutes iki penkių taškų pranašumą – 19:14. Netrukus du taškus pelnė Gediminas Maceina, tolimą metimą pridėjo Arūnas Vasiliauskas ir „Juventus“ komanda įpusėjus ketvirčiui atstatė pusiausvyrą – 19:19. Nors Gintaro Krapiko auklėtiniai vėl buvo kiek nutolę (22:19), kėlinį audringai sirgalių palaikomi uteniškiai baigė atkarpa 10:3 ir po pirmųjų dešimties minučių jau buvo priekyje – 29:25.

Aikštės šeimininkų pranašumas ėmė ryškėti antrajame ketvirtį. Net 11:0 spurtu pradėję antrąją dešimties minučių atkarpą uteniškiai po Žydrūno Urbono, Mariaus Prekevičiaus ir Mariaus Pociukonio metimų įgijo penkiolikos taškų persvarą (40:25) ir dviženklės persvaros iš rankų neišleido iki pat didžiosios pertraukos. Nors „Nevėžio“ komandai pavyko šiek tiek priartėti, įpusėjus susitikimus „Juventus“ klubas buvo priekyje – 54:43.

Po didžiosios pertraukos „Juventus“ puolimas ėmė strigti. Uteniškiai per keturias minutes nepelnė nei taško, o tuo pasinaudoję „Nevėžio“ krepšininkai sumažino deficitą iki šešių taškų – 48:54. Visgi M.Pociukonio ir Aurimo Kiežos tikslių atakų uteniškiai susigrąžino dviženklę persvarą (62:52), kuri iki ketvirčio pabaigos dar minimaliai išaugo – 66:55.

Lemiamą ketvirtį vėl sėkmingiau pradėjo uteniškiai, kurie sužaidus tris minutes po M.Pociukonio tritaškio susigrąžino trylikos taškų pranašumą (75:62), tačiau Egidijus Dimša pelnė septynis taškus iš eilės ir svečiai dar kartą gerokai priartėjo – 69:75. Visgi Kėdainių klubo lyderis netrukus prasižengė penktąjį kartą, „Juventus“ komanda baudos metimais padidino savo pranašumą (77:69) ir saugią persvarą išlaikė iki pat mačo pabaigos – 88:78.

Nugalėtojams 16 taškų surinko Marius Pociukonis (baudos 6/6), 14 – Marius Prekevičius, po 13 – Aurimas Kieža (21 naud bal.) ir Aurimas Adomaitis, 10 – Gediminas Maceina, 9 – Žydrūnas Urbonas (6 atk. kam.), 5 – Arūnas Vasiliauskas, po 3 – Gintautas Matulis ir Jonas Elvikis, 2 – Vaidas Čepukaitis.

„Nevėžio“ gretose pasižymėjo Egidijus Dimša (16 tšk. ir 9 atk. kam.), Paulius Beliavičius (15 tšk. ir 6 atk. kam.) bei Rolandas Alijevas (10 rez. perd.) ir Ernestas Kalve (po 12 tšk.).