Utenos „Juventus“ pergale pradėjo antrąjį LKL ratą (video)

Žydrūnas Urbonas
Alfredo Pliadžio nuotr. / Žydrūnas Urbonas
0

Rezultatyviose Lietuvos krepšinio lygis (LKL) čempionato rungtynėse Utenos „Juventus“ (7/6) ekipa namuose 88:78 (29:25, 25:18, 12:12, 22:23) įveikė Kėdainių „Nevėžio“ (5/7) ekipą ir pergalingai pradėjo antrąjį LKL ratą.

Nuo pat pirmųjų minučių abi komandai žaidė labai tiksliai, tačiau pirmieji prie tolio žaidimo prisitaikė svečiai, kurie sužaidus keturias minutes iki penkių taškų pranašumą – 19:14. Netrukus du taškus pelnė Gediminas Maceina, tolimą metimą pridėjo Arūnas Vasiliauskas ir „Juventus“ komanda įpusėjus ketvirčiui atstatė pusiausvyrą – 19:19. Nors Gintaro Krapiko auklėtiniai vėl buvo kiek nutolę (22:19), kėlinį audringai sirgalių palaikomi uteniškiai baigė atkarpa 10:3 ir po pirmųjų dešimties minučių jau buvo priekyje – 29:25.

Aikštės šeimininkų pranašumas ėmė ryškėti antrajame ketvirtį. Net 11:0 spurtu pradėję antrąją dešimties minučių atkarpą uteniškiai po Žydrūno Urbono, Mariaus Prekevičiaus ir Mariaus Pociukonio metimų įgijo penkiolikos taškų persvarą (40:25) ir dviženklės persvaros iš rankų neišleido iki pat didžiosios pertraukos. Nors „Nevėžio“ komandai pavyko šiek tiek priartėti, įpusėjus susitikimus „Juventus“ klubas buvo priekyje – 54:43.

Po didžiosios pertraukos „Juventus“ puolimas ėmė strigti. Uteniškiai per keturias minutes nepelnė nei taško, o tuo pasinaudoję „Nevėžio“ krepšininkai sumažino deficitą iki šešių taškų – 48:54. Visgi M.Pociukonio ir Aurimo Kiežos tikslių atakų uteniškiai susigrąžino dviženklę persvarą (62:52), kuri iki ketvirčio pabaigos dar minimaliai išaugo – 66:55.

Lemiamą ketvirtį vėl sėkmingiau pradėjo uteniškiai, kurie sužaidus tris minutes po M.Pociukonio tritaškio susigrąžino trylikos taškų pranašumą (75:62), tačiau Egidijus Dimša pelnė septynis taškus iš eilės ir svečiai dar kartą gerokai priartėjo – 69:75. Visgi Kėdainių klubo lyderis netrukus prasižengė penktąjį kartą, „Juventus“ komanda baudos metimais padidino savo pranašumą (77:69) ir saugią persvarą išlaikė iki pat mačo pabaigos – 88:78.

Nugalėtojams 16 taškų surinko Marius Pociukonis (baudos 6/6), 14 – Marius Prekevičius, po 13 – Aurimas Kieža (21 naud bal.) ir Aurimas Adomaitis, 10 – Gediminas Maceina, 9 – Žydrūnas Urbonas (6 atk. kam.), 5 – Arūnas Vasiliauskas, po 3 – Gintautas Matulis ir Jonas Elvikis, 2 – Vaidas Čepukaitis.

„Nevėžio“ gretose pasižymėjo Egidijus Dimša (16 tšk. ir 9 atk. kam.), Paulius Beliavičius (15 tšk. ir 6 atk. kam.) bei Rolandas Alijevas (10 rez. perd.) ir Ernestas Kalve (po 12 tšk.).