Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos rinktinei už aukso medalius Europos krepšinio čempionate – 110 tūkst. Lt (nuotraukos, papildyta 15.10 val.)

Lietuvos rinktinės emocijos laimėjus bronzą
„Scanpix“ nuotr. / Triumfavusi mūsų šalyje šiemet vyksiančiame Europos krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė sulauktų solidžios rėmėjų premijos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Iškovojusi aukso medalius 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionate Lietuvos vyrų rinktinė sulauktų 110 tūkst. Lt premijos. Tokią sumą, lietuvių triumfo atveju, ketvirtadienį įsipareigojo skirti bendrovė „Švyturys-Utenos alus“, pirmoji iš Lietuvos kompanijų tapusi oficialia mūsų šalyje vyksiančio Europos vyrų krepšinio čempionato rėmėja.

Ketvirtadienį Nacionaliniame dramos teatre vykusios spaudos konferencijos metu Klaipėdos aludariai pasirašė sutartį, pagal kurią įsipareigojo į 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionato organizavimą investuoti apie 0,6 mln. Lt.

Tapęs oficialiu Europos krepšinio čempionato rėmėju „Švyturys-Utenos alus“ iš FIBA gavo teisę naudoti „Eurobasket 2011“ čempionato logotipą, žymėdamas savo produkciją.

Už aukso medalius aludarių pažadėtos premijos dydį nulėmė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidento Vlado Garasto ranka.

Organizatorių sumanymu V.Garastas, tarsi repetuodamas sekmadienį, sausio 30 dieną, tame pačiame Nacionaliniame dramos teatre vyksiančią Europos vyrų krepšinio čempionato burtų ceremoniją, įkišo ranką į specialų indą ir ištraukė kamuoliuką, kuriame buvo įrašytas premijos dydis.

LKF prezidentas rinkosi iš trijų skirtingų sumų – 90 tūkst., 110 tūkst. ir 130 tūkst. litų.

„Milijonas šimtas tūkstančių“, – perskaitęs ant lapelio parašytą sumą pajuokavo V.Garastas.

Be Europos vyrų krepšinio čempionatui organizuoti pažadėtų 0,6 mln. Lt, „Švyturys-Utenos alus“ Lietuvos krepšiniui  2011 metais žada dar skirti apie 1,7 mln. Lt.

„Ačiū. „Švyturys“ yra mūsų seniausias rėmėjas, su kuriuo kartu esame jau 11 metų. Ir nesvarbu, koks būdavo laikotarpis, jie visada liko ištikimi federacijai“, – dėkojo V.Garastas.

Papildyta 15.10 val. – Prioritetas skiriamas rėmėjams iš Lietuvos

2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionato organizacinio komiteto vadovas Mindaugas Špokas 15min.lt atskleidė, kad artimiausiu metu sutartys bus pasirašytos ir su kitais „Eurobasket 2011“ rėmėjais.

„Su kitais rėmėjais jau turime sudarę juridines sutartis. Liko sudėlioti paskutinius taškus, kaip surengti spaudos konferencijas ir panašiai. Visi rėmėjai to nori, nes Europos krepšinio čempionatas sulaukia labai daug dėmesio. Rėmėjų jau tikrai turime ne vieną ir, manau, turėsime jų dar daugiau. Tikimės,  visos sutartys bus pasirašytos iki vasario mėnesio pabaigos“, – sakė M.Špokas.

Anot 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionato organizacinio komiteto vadovo, pagrindinis prioritetas skiriamas rėmėjams iš Lietuvos.

„Žiūrime tik į lietuvius, lietuvius ir dar kartą lietuvius. Mūsų tikslas yra pritraukti lietuvišką kapitalą. Nors Lietuvos rėmėjų skiriama pinigų suma ne visada atitinka užsienio kompanijų galimybes, tačiau mes vis tiek stengiamės pritraukti Lietuvos kompanijas. Tikrai sunkiai dirbame ir bendraujame su visomis įmonėmis. Visi stipriausi koncernai ir rėmėjai domisi Europos vyrų krepšinio čempionatu“, – pasakojo M.Špokas.

Tiesa, šiemet Lietuvoje vyksiantis Europos vyrų krepšinio čempionatas sulauks ir užsienio rėmėjų lėšų. „Taip, bus ir užsieniečių. Vienas iš jų – automobiliai, nes Lietuvoje jų negaminame“, – prisipažino M.Špokas.

Pašnekovas pridūrė, kad ieškoti rėmėjų tapo kur kas lengviau padidėjus Europos krepšinio čempionate dalyvausiančių komandų skaičiui nuo 16-os ir 24-ių. „Dauguma rėmėjų eksportuoja būtent į tas šalis, kurios papildė čempionato dalyvių sąrašą. Taigi jų lūkesčiai sutampa su galimomis išlaidomis“, – teigė „Eurobasket 2011“ organizacinio komiteto vadovas.

Pasak M.Špoko, organizatoriai sėkmingai įgyvendina užsibrėžtą planą – renka čempionatui surengti reikalingą minimalų 22 mln. Lt biudžetą. Per pirmuosius du šių metų ketvirčius 9,8 mln. Lt turėtų pervesti Finansų ministerija, apie 10 mln. Lt organizatoriai tikisi surinkti iš bilietų, kuriais prekiauti bus pradėta kovo 1 dieną, o likusias lėšas turėtų skirti rėmėjai.

„Kas iš pradžių atrodė nerealūs iššūkiai, dabar matome, kad tai gali būti realu. Mes nesiekiame užsidirbti iš čempionato. Mūsų tikslas – surengti jį atitinkamu lygmeniu. Jeigu mums pavyks surinkti daugiau lėšų, jos bus skirtos čempionato kokybei gerinti ir silpnoms vietoms lopyti. Deja, bet tokių vietų turime gana daug. Palyginimui – 2007 metų Europos čempionato organizatorių ispanų biudžetas buvo 65 mln. eurų, o 2009-aisiais Lenkijoje vykusios pirmenybės kainavo apie 50 mln. zlotų. Patys matote, kad mūsų skaičiai su šiais nesutampa. Bandome pritaikyti čempionatą lietuviškam variantui“, – sakė M.Špokas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek