2014 09 18

V.Garasto taurės turnyro pusfinalyje – ankstyva „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ akistata

Pasibaigus Vlado Garasto taurės turnyro Palangos ir Klaipėdos grupių kovoms tapo aiškūs klubai, kurie žais dėl 1-4 vietų. Ir šiame etape iškart sulaukta intrigos: šeštadienį stipriausiųjų grupėje susikaus amžini varžovai – Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“. Kitame keturių geriausių ekipų mače santykius aiškinsis Klaipėdos „Neptūnas“ su Maskvos srities „Chimki“ krepšininkais. Palangoje toliau bus kovojame dėl 5-8 vietų, „Šiauliai“ susitiks su „Ventspils“ klubu, o „Dnipro“ žais su „Budivelnyk“ ekipa.
Martynas Gecevičius
Martynas Gecevičius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Vilniečiai neatsilaikė prieš „Chimki“

Virginijaus Šeškaus treniruojama ekipa Palangoje 52:75 (9:14, 17:21, 13:20, 13:20) neprilygo Rimo Kurtinaičio vedamiems Maskvos srities „Chimki„ krepšininkams.

Abi komandos jau buvo užsitikrinusios vietą turnyro pusfinalyje. Sostinės ekipa mačą pradėjo tokia sudėtimi: Billy Baronas, Martynas Gecevičius, Mindaugas Lukauskis, Gediminas Orelikas ir Antanas Kavaliauskas.

Vilniečiams rungtynių pradžia nebuvo sėkminga – krepšys buvo lyg užrištas, o vieną po kitos ataką taikliais metimais užbaigę varžovai pabėgo į priekį (9:0). Galiausiai „Lietuvos ryto“ taškų badą nutraukė Travisas Leslie, pelnęs 4 taškus paeiliui, tačiau tai iš esmės situacijos nekeitė – 4:10. Aikštėje pasikeitus beveik visam penketui, neatsirado žaidėjo, galinčio traukti komandą į priekį puolant, tačiau susistygavo žaidimas gynyboje – po kelių sėkmingų atakų V.Šeškaus auklėtiniai po pirmojo kėlinio atsiliko 9:14.

Vilniečiams rungtynių pradžia nebuvo sėkminga – krepšys buvo lyg užrištas, o vieną po kitos ataką taikliais metimais užbaigę varžovai pabėgo į priekį (9:0). Galiausiai „Lietuvos ryto“ taškų badą nutraukė Travisas Leslie, pelnęs 4 taškus paeiliui, tačiau tai iš esmės situacijos tai nekeitė – 4:10.

Antrojo ketvirčio pradžioje vilniečiai vėl leido rusams pabėgti į priekį (18:11), tačiau lyderio vaidmens vėl ėmėsi T.Leslie, įmetęs 5 taškus, 2 taškus pridėjo A.Kavaliauskas ir rezultatas tapo lygus (18:18).

Po sėkmingos atkarpos „Lietuvos rytas“ vėl krito į duobę – buvusio sostinės ekipos įžaidėjo Tyrese'o Rice'o ir Sergejaus Monios vedama „Chimki“ spurtavo 13:0 ir įgijo rekordinį pranašumą (31:18). Prieš didžiąją pertrauką „Lietuvos rytui“ pavyko aptirpdyti deficitą – T.Leslie ir M.Gecevičiaus tolimi šūviai ir du G.Oreliko baudų metimai priartino komandą iki 26:32, tačiau varžovams paskutinėmis sekundėmis pavyko padidinti atotrūkį – 26:35.

Po pertraukos sostinės krepšininkai ėmė sparčiai mažinti atsilikimą – Pauliaus Dambrausko tritaškis, A.Kavaliausko metimas iš po krepšio ir iš 9 taškų deficito buvo likę vos 4 taškai (33:37), tačiau ilgam aukšto žaidimo tempo V.Šeškaus kariaunai išlaikyti nepavyko. Aikštėje siautėjusio T.Rice'o vedama „Chimki“ spurtavo 18:4 ir susikrovė solidžią persvarą 55:37. Kėlinio pabaigoje po ilgos pertraukos vilniečiams pavyko sėkmingai užbaigti ataką, tačiau skirtumas išliko didelis – 39:55.

Ketvirtajame kėlinyje „Lietuvos ryto“ puolimas ir toliau buksavo, o gynybą ir toliau draskė varžovų prasiveržimai bei taiklūs metimai – 45:69. Aukštą rungtynių tempą palaikę „Chimki“ krepšininkai neatsipalaidavo ir neleido vilniečiams perimti iniciatyvos bei sušvelninti skirtumo. Nuaidėjus finalinei sirenai buvo užfiksuotas galutinis rezultatas 52:75, po kurio „Lietuvos rytas patyrė pirmąją nesėkmę šiame turnyre.

„Lietuvos rytas“: Travisas Leslie (6 atk. kam.) 14, Martynas Gecevičius (4/7 dvitaškiai, 6 atk. kam.) 12, Gediminas Orelikas (3/4 dvitaškiai) 9, Antanas Kavaliauskas (6 atk. kam.) 6, Mindaugas Lukauskis 4, Paulius Dambrauskas (5 atk. kam.) 3, Billy Baronas ir Artūras Valeika po 2, Edvinas Šeškus, Kirilas Natiažko ir Mike'as Moseris taškų nepelnė.

„Chimki„: Tyrese'as Rice'as (7/9 dvitaškiai, 6 rez. perd.) 22, Jamesas Augustine'as (6 atk. kam.) 10, Petteris Koponenas ir Sergejus Monia (6 atk. kam.) po 9.

Šios grupės autsaiderių susitikime „Šiaulių“ krepšininkai ketvirtadienį 70:72 (18:19, 16:12, 21:17, 15:24) nusileido Ukrainos čempionei Kijevo „Budivelnyk“ (Ukraina) ekipai.

Galutinė Palangos grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) 3 0 282:200

2. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 2 1 214:189

----------

3. Kijevo „Budivelnyk“ (Ukraina) 1 2 196:249

4. „Šiauliai“ 0 3 208:262

„Neptūnas“ bandė kurti intrigą

Vlado Garasto taurės turnyre dalyvaujantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai grupės varžybas baigė be pralaimėjimų. Žalgiriečiai ketvirtadienį nugalėjo Klaipėdos „Neptūno“ komandą 75:68 (27:10, 16:19, 17:18, 15:21).

Praėjusio sezono LKL finalo dalyvių dvikova prasidėjo Jameso Andersono ir Tomo Dimšos tritaškiais – 6:0. Po Roberto Javtoko trečiojo atkovoto kamuolio puolime iš vidutinio nuotolio pataikė ir Darius Songaila, o J.Andersono ir T.Dimšos duetas dar kartą iš toli baudė varžovus – 14:3. Kauniečiai nemažino apsukų ir toliau. Vaido Kariniausko greita ataka, trečiasis J. Andersono tritaškis ir Vytenio Lipkevičiaus antpuolis didino „Žalgirio“ pranašumą (22:10). Po V.Lipkevičiaus perdavimo tritaškį iš kampo įmetė ir Siimas-Sanderis Vene, tad po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo net 27:10.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai kiek lėčiau rinko taškus. Iš pradžių pasižymėjo Lukas Lekavičius ir D.Songailos perdavimą išpildęs Artūras Gudaitis (32:15). Vėliau puikiai rungtyniavo S.Vene, pelnęs 7 žaliai-baltų taškus iš eilės ir vienu metu padidinęs persvarą iki 21 taško (38:17). Tačiau artėjant didžiajai pertraukai šeimininkai atsigavo ir laimėjo atkarpą 12:2. Jų spurtą nutraukė ideali paskutinė antrojo kėlinio ataka, kurią tritaškiu užbaigė L.Lekavičius – 43:29.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai 3 tolimais metimais susikūrė saugų atstumą. Pasinaudojęs A.Gudaičio užtvara pirmasis pataikė V.Lipkevičius, o po to po dar vieną tritaškį įšovė S.Vene ir J.Andersonas – 69:51.

Per pirmąsias 5 trečiojo kėlinio minutes žalgiriečiai pelnė tik 5 taškus, kai po dar vieno puolime atsikovoto kamuolio pasižymėjo R.Javtokas ir ketvirtąjį tritaškį pataikė J.Andersonas (48:31). „Neptūnui“ priartėjus iki 12 taškų (36:48), puikų V.Kariniausko perdavimą 2 taškais su pražanga pavertė A.Gudaitis. Netrukus V.Kariniauskas ir Artūras Milaknis smeigė po tritaškį ir skirtumas vėl grįžo prie 21 taško – 57:36. Deja, kėlinio pabaigoje kauniečiai dažnai klydo ir, nors įdėjo A.Gudaitis, „Žalgirio“ pranašumas sumenko – 60:47.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai 3 tolimais metimais susikūrė saugų atstumą. Pasinaudojęs A.Gudaičio užtvara pirmasis pataikė V.Lipkevičius, o po to po dar vieną tritaškį įšovė S.Vene ir J.Andersonas – 69:51. Kiek vėliau baudas sumetė L.Lekavičius, bet „Neptūno“ krepšininkai nepasidavė ir, likus žaisti 2 minutes, nukirpo skirtumą iki dešimties (62:72). Per likusį laiką klaipėdiečiai dar bandė spausti varžovus, bet R.Javtoko dėjimas užbaigė rungtynes – 75:68.

Šios grupės autsaiderių dvikovoje kiek anksčiau „Ventspils“ (Latvija) krepšininkai 89:66 (20:23, 21:21, 29:11, 19:11) nugalėjo Dniepropetrovsko „Dnipro“ ekipą, kurią treniruoja Valdemaras Chomičius.

Galutinė „Švyturio“ grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Kauno „Žalgiris“ 3 0 235:204

2. Klaipėdos „Neptūnas“ 2 1 270:260

------- – – –

3. „Ventspils“ (Latvija) 1 2 246:240

4. Dniepropetrovsko „Dnipro“ (Ukraina) 0 3 230:277

Turnyro dėl 1-4 vietų lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) 1 0 75:52

2. Kauno „Žalgiris“ 1 0 75:68

3. Klaipėdos „Neptūnas“ 0 1 68:75

4. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 0 1 52:75

5. „Ventspils“ (Latvija) 1 0 89:66

6. Kijevo „Budivelnyk“ (Ukraina) 1 0 72:70

7. „Šiauliai“ 0 1 70:72

8. Dniepropetrovsko „Dnipro“ (Ukraina) 0 1 66:89