Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 20d. 12:20

V.Šeškus apie bendravimą su legionieriais: tuos žodžius, kuriuos aš rėksiu, jie tikrai supras

Virginijus Šeškus
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Virginijus Šeškus

Trečiadienį į Vingio parko stadioną pirmajai treniruotei rinkosi atsinaujinusi Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda su treneriu Virginijumi Šeškumi. Į sostinę persikėlęs buvęs Prienų komandos strategas prisipažino, kad pratinasi prie naujovių dideliame klube ir prieš pirmąją treniruotę užmigti buvo sunku.

Vilniaus klubas šį sezoną bus pasikeitęs iš esmės, tačiau Virginijus Šeškus pažadėjo, kad jo prieniškumas gali bet kada prasiveržti. Praėjusį sezoną grandų autoriteto nepaisęs treneris teigia, kad Lietuvoje jau keletą metų stebime komandų lygių artėjimą, todėl žaisti bus sunku su visais.

Ilgamečio komandos kapitono Stepono Babrausko netekusi ekipa greitu metu turės išspręsti galvosūkį, kas ves komandą į pergales. V.Šeškaus nuomone, kandidatų į šį postą nedaug, bet apsispręsti turės patys žaidėjai.

Treneris taip pat pažadėjo, kad pirmoji praktika su legionieriais neturėtų būti per daug sunki. Anot jo, krepšinio kalba turėtų būti visiems aiški, o anglų kalbos pamokos ilgainiui duos rezultatų.

Paklaustas apie ilgamečius konkurentus iš Kauno, V.Šeškus nesutriko ir teigė, kad nesibaimina solidesnės varžovų sudėties, nes tą solidumą dar reiks įrodyti aikštėje. 

– Šarūnas Jasikevičius sakė, kad Kaune jam kol kas nuobodu, nėra ką veikti. Kaip jums?

– Manau, kad aš galėčiau tą patį atkartoti. Šita savaitė dar bus skirta fiziniam pasirengimui. Aišku, Š.Jasikevičius yra vienas, o mes trise. Pagrindinis darbas mūsų prasidės Druskininkuose nuo pirmadienio.

– Treneri, kaip sekasi ieškoti ketvirtojo numerio?

– Sunkiai, nes atrodo, kad viskas lengvai ėjo, o kai liko tas vienas žmogus, tai viską labai atsargiai darome. Norisi, kad jis tiktų mano žaidimo planui. Bet viskas artėja į pabaigą.

– Ar pagrįsti gandai, kad tas žmogus gali būti Kšištofas Lavrinovičius?

– Buvo apie tai kalbėta, bet mes, kol nepasirašę sutarties, dar domimės daug kuo. Negalima dabar išskirti vieno žmogaus. Norime, kad tas žaidėjas prisijungtų jau Druskininkuose, todėl sutartis bus greitai pasirašyta. Du žmonės dar yra rinktinėje ir jiems leisime pailsėti.

– Aukštaūgis bus tas, kuris gali pataikyti iš bet kur?

– Norėtųsi (juokiasi.) Turime tris aukštesnius žaidėjus, kurie bus po krepšiais. Norisi, kad tas likęs žaidėjas galėtų pataikyti ir iš perimetro. Žodžiu, jūs pataikėte.

– Ar matysime panašų stilių į „Prienų“ žaidimą?

– Tokio kaip „Prienuose“ žaidimo negalima grynai pamatyti, nes niekada neturėjau tokių vidurio puolėjų. Momentais tai tikrai pamatysite, nes vis tiek išsiverš tas prieniškumas. Gal paskui kas paims ir vėl į vietą sustatys ir sakys: „Baik baik, Virgi“. (juokiasi).

Duok Dieve, kad jie atsipalaiduotų ir galvotų, kad jie yra solidesni.

– Tai „Žalgiriui“ bus sunku?

– O kada jiems lengva buvo? Klaipėdos „Neptūnas“ ir kitos komandos tikrai neblogai komplektuojasi ir niekam lengva nebus, nes išvykoje su visais reikia žaisti. Su kiekvienais metais vis labiau yra jaučiama, kad komandų lygis vienodėja. Visiems grandams kiekvienais metais vis sunkiau žaisti. Nėra taip, kaip prieš šešerius metus, kai „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ treneriams buvo viskas paprasta – arba pirmas, arba antras. Tokių dalykų nebėra. Prieš kiekvienas rungtynes reikia nusiteikti, nesvarbu, kur važiuoji.

– Tačiau „Žalgirio“ sudėtis atrodo solidesnė.

– O kodėl? Na taip, jų pirmas penketas tikrai yra geras, bet dar pažiūrėsime, ką reiškia tas solidesnis. Jau kelerius metus su solidesne komanda atvažiuodamas gali pralaimėti silpnesniems. Duok Dieve, kad jie atsipalaiduotų ir galvotų, kad jie yra solidesni.

– Kurio krepšininko praradimas yra skaudžiausias? Dariaus Songailos? Gal Eimanto Bendžiaus?

– Abu juos norėjau matyti savo komandoje. Su Eimantu Bendžiumi nesusišnekėjome, o Darius Songaila Kaune turi jauną merginą ir jau statosi namą. Reikėjo daug daugiau pasiūlyti, kad jis pasiliktų Vilniuje.

– Kas bus komandos lyderiai?

– Visiems aišku, kad vienas iš lyderių turėtų būti Martynas Gecevičius. Kiti paaiškės su laiku. Nors aš norėčiau, kad nebūtų vieno lyderio, o kiekvienose rungtynėse atsirastų vis kitas. Kuo daugiau lyderių, tuo sunkiau varžovams. Nestatysime visko ant vieno žmogaus.

– Priėmėte sprendimą neskolinti savo sūnaus, nors praėjusį sezoną jis nerungtyniavo. Ar jis gaus daugiau laiko?

– Tai buvo vienas iš sunkiausių dalykų man. Žiūrėsime, kaip viskas vyks sezono metu. Jeigu jis gaus laiko, tačiau žaidimas nesiklostys, tai nebus problemų jį paskolinti ir viduryje sezono. Jam paprasčiausiai reikia žaisti. Tėvui atėjus, jam bus nelengva. Negaliu aš daryti kažkokio stūmimo.

– O Kirilas Natiažka neatrodo per daug svorio priaugęs?

– Kai pasirašėme sutartį, sakė, kad 115 kg sveria. Aš sveriu šimtą, bet prieš jį pasijaučiau kaip nykštukas. Dar nežinau, ką reikės su juo daryti. Ar mes jis svorį, ar darysime iš jo antrą Sofoklį Schortsanitį. Žiūrėsime, kaip jis jausis aikštėje. Negaliu daug pasakyti, kol jo netreniravau. Rinktinėje jis žaidžia vienaip, klube – kitaip.

– Naują kapitoną žaidėjai išsirinks?

– Aš nežinau, kaip „Lietuvos ryte“ tai vyksta. Aš tai už tai, kad žaidėjai išsirinktų, nes jie parodytų pasitikėjimą. Manau, kad mūsų komandoje nėra labai daug pretendentų. Tas žaidėjas turi būti vienas iš lyderių, jį visi turi gerbti ir jis turi žinoti, ką pasakyti treneriui. Manau, kad jis paaiškės per artimiausias dienas. Čia pats maloniausias dalykas, kuris manęs laukia (juokiasi.)

Pradžioje gal ir bus sunku, bet kai aš rėksiu kelis žodžius, tai jie tikrai mane supras

– Su kuo žaisite pasirengimo etape?

Druskininkuose žaisime su „Krasnyje Oktiabri“. Paskui žaisime Prienuose su Kazanės „Uniks“. Paskui bus turnyras Klaipėdoje.

– Kaip jums „Prienų“ komanda. Ar pats prisidėjote prie komplektavimo?

– Treneris yra geras. Aišku, šiais metais komanda nebus jau tokio lygio kaip pernai. Tačiau, jeigu treneris sugebės įskiepyti kovingumą, tai ir Prienuose bus sunku žaisti.

– Kaip seksis bendrauti su legionieriais? Anksčiau jų neturėjote.

– Manau, kad reikia sutarti, jog visa komanda bendrautų ispaniškai. Turėsime vieną kalbą tada. Jeigu rimtai, tai nėra man jau taip blogai. Kai kalbama apie krepšinį, aš tikrai viską suprantu. Aišku, kai nešneki, yra baimė nesurasti žodžio. Nuo kitos savaitės pradėsiu mokytis anglų kalbos ir viskas turėtų būti gerai. Nėra tiek daug tų užsieniečių. Travisas Leslie žaidė Lietuvoje ir jau gali pasakyti „Labas“. Juk Ispanijoje išvis treneriams greitai uždraudžia kalbėti anglų kalba. Pradžioje gal ir bus sunku, bet kai aš rėksiu kelis žodžius, tai jie tikrai mane supras (juokiasi).

– Kaip vertinate sprendimą nežaisti VTB Jungtinėje lygoje?

– Kai yra keturi ratai LKL, tai žaisti dar ir VTB Jungtinėje lygoje būtų tragedija. Praėjusį sezoną matėte, kokia buvo „Lietuvos ryto“ komanda. Nors buvo tik du ratai LKL, bet jau buvo matyti, kad krepšininkams nusibosta tas krepšinis. Monotoniškumas veikia žaidėjus. Nenoriu politikuoti. Tiesiog su keturiais ratais LKL, VTB lygoje žaisti yra neįmanoma. Jau ir LKL užteks. Žiūrėjome tvarkaraštį ir tikrai bus nelengva.

– Kas jums buvo neįprasčiausia persikėlus gyventi į Vilnių?

– Žinote, aš toks paprastas žmogus... Tik šiandien pusė nakties nemiegojau, nes galvojau daug ir pajaučiau tą jaudulį. Buvo sunku, žinojau, kad jūs ateisite ir visko klausinėsite, bet, žiūriu, kad gerai mums čia sekasi (juokiasi). Aišku, neįprasta, kad tiek daug dėmesio. Vadovai, prezidentas... Kai visą gyvenimą tu pats visko ieškojai, o čia ateini ir tau viską duoda. Pridėjo tiek rūbų. Aš tiek per visą gyvenimą neturėjau. Kol kas nuotaika gera. Su klubo vadovais tikrai gerai sutariame.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Prekybos centrai sutinka nedirbti per Velykas ir Kalėdas, sekmadieniais prekyba vyks

Aktualu

Pajuodusi Klaipėda: su kone 900 parašų klaipėdiečiai dėl „Klasco“ kreipėsi į prokuratūrą

Aktualu

Kaunietė – apie „nuotykius“ stringančiame moderniame lifte: kelia stresą vaikams

Sportas

„Skrieja kamuolys“: LFF stadiono patogumai, Jose Mourinho godos ir CR7 debiutas „Juventus“

Gazas

Pėsčiųjų viadukas virš vakarinio aplinkkelio ties Gineitiškėmis: taku į griovį

Aktualu

Policijos galvosūkis: kaip paauklėti į šiukšliadėžes Vilniaus centre besituštinantį benamį Vitą?

Vardai

K.Meschino širdį užkariavęs vaikinas – praeityje žinomo mafiozo R.Daškevičiaus sūnus

Aktualu

Į Lietuvą istorinio vizito atvyksta Izraelio premjeras B.Netanyahu

Kaip KT apgynė žmonių teisę ginti savo teises ir laisves teisme

24sek

Garsaus Turkijos klubo radare – dar vienas lietuvis

Maistas

Gardūs ir purūs mieliniai blynai su obuoliais

Gazas

Svarstomos KET permainos: ką reiškia 1,5 metro

Nesuvokiamos prekių kainos Venesueloje

Mokslas.IT

„Tesla“ gerbėjai sunerimę – Elonas Muskas gali būti priklausomas nuo vaistų

Aktualu

Teismas: D.Zabulionis ir antrą kartą iš pareigų atleistas neteisėtai

Vardai

„Kitokių pasikalbėjimų“ vedėjo kėdę vietoje J.Jankevičiaus išbandys M.Katleris

Vardai

Ali ir Patricija Gadžijevai laukia šeimos pagausėjimo: „Meilė kuria stebuklus“

Aktualu

Per šaudymą Teksaso sandėlyje žuvo vienas žmogus ir dar vienas sužeistas

Aktualu

Registrų centras: mobiliojo parašo sistema iš esmės atstatyta

Aktualu

Socialdemokratai užsimojo versti aplinkos ministrą: supykdė miškų kirtimas

Naujienos

Verslas

Prekybos centrai sutinka nedirbti per Velykas ir Kalėdas, sekmadieniais prekyba vyks

Aktualu

Pajuodusi Klaipėda: su kone 900 parašų klaipėdiečiai dėl „Klasco“ kreipėsi į prokuratūrą

Aktualu

Kaunietė – apie „nuotykius“ stringančiame moderniame lifte: kelia stresą vaikams

Vardai

Prokuratūra vėl prašo pratęsti suėmimą S.Grafininos nužudymu įtariamam N.Westui

Sportas

„Skrieja kamuolys“: LFF stadiono patogumai, Jose Mourinho godos ir CR7 debiutas „Juventus“

Kultūra

Vilniaus savivaldybė sulaukė daugiau nei 80 gyventojų siūlymų dėl Reformatų parko atnaujinimo projekto

Gazas

Pėsčiųjų viadukas virš vakarinio aplinkkelio ties Gineitiškėmis: taku į griovį

Aktualu

Policijos galvosūkis: kaip paauklėti į šiukšliadėžes Vilniaus centre besituštinantį benamį Vitą?

Vardai

K.Meschino širdį užkariavęs vaikinas – praeityje žinomo mafiozo R.Daškevičiaus sūnus

Aktualu

Į Lietuvą istorinio vizito atvyksta Izraelio premjeras B.Netanyahu

24sek

Garsaus Turkijos klubo radare – dar vienas lietuvis

Maistas

Gardūs ir purūs mieliniai blynai su obuoliais

Nesuvokiamos prekių kainos Venesueloje

Gazas

Svarstomos KET permainos: ką reiškia 1,5 metro

Vardai

„Kitokių pasikalbėjimų“ vedėjo kėdę vietoje J.Jankevičiaus išbandys M.Katleris

Gyvenimas

Kaip išmokyti pirmoką atsispirti saldainiams ir rinktis sveikesnį maistą?

Vardai

Ali ir Patricija Gadžijevai laukia šeimos pagausėjimo: „Meilė kuria stebuklus“

Mokslas.IT

„Tesla“ gerbėjai sunerimę – Elonas Muskas gali būti priklausomas nuo vaistų

Aktualu

Teismas: D.Zabulionis ir antrą kartą iš pareigų atleistas neteisėtai

Aktualu

Per šaudymą Teksaso sandėlyje žuvo vienas žmogus ir dar vienas sužeistas

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie 24sek