2011 02 18

Valensijoje – nepalankus žalgiriečiams „Power Electronics“ komandos pralaimėjimas

Trečią pergalę ketvirtose Eurolygos „Top-16“ etapo H grupės rungtynėse iškovojo Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkai, kurie paskutinėmis akimirkomis svečiuose rezultatu 85:79 (20:17, 17:20, 16:18, 32:24) palaužė Roberto Javtoko atstovaujamą Valensijos „Power Electronics“ (1pergalė ir 3 pralaimėjimai) komandą.
Rungtynių akimirka / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šis Graikijos vicečempionų laimėjimas gerokai apsunkino Kauno „Žalgirio“ galimybes patekti į tolesnį etapą. Dabar kauniečiams ne tik reikia laimėti abu likusius susitikimus bei Graikijoje įveikti „Olympiacos“ bent aštuonių taškų skirtumu, bet ir laukti Pirėjo ekipos nesėkmės žaidžiant su Stambulo „Fenerbahce Ulker“ komanda.

Po dviejų R.Javtoko baudų metimų likus žaisti keturias minutes aikštės šeimininkai įgijo keturių taškų pranašumą (71:67), tačiau Graikijos vicečempionai pelnė šešis taškus be atsako ir likus žaisti pustrečios minutės Radoslavas Nesterovičius dvitaškiu persvėrė rezultatą „Olympiacos“ naudai – 73:71.

Likus žaisti pusantro minutės svečiai jau buvo priekyje keturiais taškais (77:73) ir „Power Electronics“ komandai išsigelbėti nepavyko.

Lietuvis Valensijos komandai per 27 minutes pelnė 8 (dvitaškiai 3/5, baudos 2/3) taškus, atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo 2 varžovų metimus, 2 sykius suklydo, išprovokavo 2 varžovų pražangas bei 3 kartus pažeidė taisykles.

„Power Electronics“: D.Savanovičius ir V.Claveras – po 16, R.Martinezas 12, O.Cookas 11, S.Liščiukas 9.

„Olympiacos“: V.Spanoullis 18 (8 išprov. praž.), R.Nesterovičius 16 (dvitaškiai 7/8), I.Bourousis ir Z.Ercegas – po 12, M.Teodosičius 11 (dvitaškiai 1/5, tritaškiai 1/5).