2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2012 07 24

VDU krepšininkai – Europos universitetų sporto žaidynių čempionai

Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkai dar kartą įrodė, kad yra nenugalimi tarp Senojo žemyno studentų ekipų – Kordoboje (Ispanija) vykusiose pirmosiose Europos universitetų komandinių sporto šakų žaidynėse iškovojo čempionų laurus. Lietuvaičiai finale rezultatu 73:53 sutriuškino Splito (Kroatija) universiteto studentus. VDU ekipa jau šeštąjį kartą tapo Europos studentų krepšinio čempionais.
VDU ekipa jau šeštąjį kartą tapo Europos studentų krepšinio čempionais
VDU ekipa jau šeštąjį kartą tapo Europos studentų krepšinio čempionais / basketnews.lt nuotr.

Adomas Drungilas pelnė 15 taškų, Tomas Rakauskas – 13, Ernestas Ežerskis ir Marius Valukonis – po 9, Šarūnas Vasiliauskas – 7, Vaidotas Čepukaitis – 6, Darius Šilinskis ir Rokas Grinius – po 5, Žygimantas Janavičius ir Rytis Juknevičius – po 4 tšk.

Priminsime, kad VDU Ispanijoje kovojo be suklupimų – užtikrintai triuškinamais rezultatais iškovojo tris pergales D grupės varžybose (87:80 nugalėjo Ispanijos Katalonijos universiteto ekipą, 93:72 įveikė Olandijos Groningeno universiteto studentus ir 111:53 sutrypė Prancūzijos Leonardo da Vinčio universiteto krepšininkus).

Ketvirtfinalyje jau gerokai atkaklesnėje kovoje – 69:63 nugalėjo Turkijos Fatih universiteto studentus, o pusfinalyje 98:89 palaužė Maskvos kūno kultūros akademijos (Rusija) atstovus. Iš viso žaidynėse varžėsi 16 vaikinų krepšinio ekipų.

„Apginti čempionų titulus – daug sunkesnis darbas, nei juos iškovoti pirmą kartą. Visuomet pečius slegia atsakomybė. Džiaugiuosi, kad mūsų universitete studijuoja daug gerų krepšininkų, turime iš ko pasirinkti. Galime suburti net kelias labai pajėgias krepšininkų ekipas. Visgi, kiti mąsto, kad bepigu surinkti profesionalus ir tapti čempionais. Juk visi krepšininkai žaidžia skirtingose ekipose, reikia atrasti tuos žaidėjus, kurie supranta vienas kitą ir dera tarpusavio žaidimas. Tai ilgo ir nuoseklaus darbo vaisius. Per daugelį metų esu perpratęs savo ekipos žaidėjus, maždaug žinau, kuriais lemiamomis akimirkomis galiu pasitikėti ir panašiai. Labai džiaugiuosi, kad dar kartą sudrebinome Senąjį žemyną ir įrodėme, kad Lietuva – profesionalių krepšininkų šalis. Tai labai džiugi diena. Kiekvienas čempionų titulas mums yra labai svarbus ir virpinantis širdis. Prie tokių dalykų priprasti neįmanoma“, – kalbėjo VDU treneris Arūnas Juknevičius.

Pirmadienį vakare Kordoboje įvyko žaidynių uždarymo ceremonija ir skambėjo Lietuvos himnas. Iš viso žaidynėse dalyvavo 32 šalių atstovai, varžėsi net 250 komandų iš 147 universitetų. Skaičiuojama, kad dalyvių skaičius galėjo siekti net iki 3 tūkstančių.

Žaidynėse varžėsi tik komandinių sporto šakų atstovai, o lietuviai iškovojo visų spalvų medalius. Dar bronzos medaliais pasipuošė Lietuvos kūno kultūros krepšininkės (trenerė Rasa Kreivytė), kurios mažajame finale rezultatu 66:54 nugalėjo Rusijos Ivanovo universiteto atstoves.

LKKA rankininkės tapo vicečempionėmis. Mūsų šalies rankinio atstovės (treneris Antanas Skarbalius), šiose žaidynėse skynusios vieną po kitos pergales, nusileido tik Liublino Vincento universiteto (Lenkija) studentėms.

Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas, LKKA Studentų sporto ir laisvalaikio centro direktorius Česlovas Garbaliauskas džiaugėsi itin sėkmingais lietuvaičių pasirodymais.

„Dar kartą Europai įrodėme, kad, norint pasiekti didžių pergalių, šalies dydis nėra svarbu. Svarbiausia, kas kirba sportininkų širdyse, taip pat charakteris, kovingumas, patriotizmo jausmas ir itin nuoširdus atsidavimas ne tik aikštelėse, bet ir žiūrovų tribūnose. Buvo smagu stebėti gausius lietuvių sportininkų būrius, tribūnose skanduojančius už saviškius. Daugelyje varžybų lietuvaičiai tribūnose taip garsiai skandavo, jog susidarydavo įspūdis, jog varžomasi gimtojoje Lietuvoje. Mes tribūnose buvome lyg papildomi žaidėjai, suteikę pergalėms papildomų jėgų. Turbūt lietuvaičiai labiausiai iš visų žaidynėse taip nuoširdžiai ir skambiai palaikė saviškius. Kitų šalių atstovai gyrė mus ir džiaugėsi, kad mes rūpinamės savo studentais ir suteikiame jiems galimybę pasivaržyti, pabendrauti su kitų Europos šalių studentais. Tai labai graži ir naudinga sporto šventė“, – kalbėjo Č. Garbaliauskas.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 24sek