2012 04 20

„VIČI-Aistės“ finale gins Baltijos moterų krepšinio lygos čempionių titulą

Kauno „VIČI-Aistės“ Baltijos moterų krepšinio lygos antrojo pusfinalio rungtynėse palaužė Gardino „Olimpia“ pasipriešinimą, įveikė varžoves rezultatu 83:72 (29:21, 26:17, 15:12, 21:14) ir iškovojo kelialapį į finalą. Finale kauniečių varžovėmis bus pirmąjį pusfinalį laimėjusi Minsko „Horizont“ komanda.
Rungtynių akimirka / Augusto Didžgalvio nuotr.
Temos: 1 Krepšinis

Pirmosios rungtynių minutės „VIČI-Aistėms“ klostėsi nesėkmingai. Aikštelėje praleidusi vos 30 sekundžių, jau antrą asmeninę pražangą užsidirbo Milda Sauliūtė ir buvo priversta sėsti ant atsarginių suolelių. Po trijų minučių Mantui Šerniui teko pakeisti ir dukart taisykles pažeidusią Liną Pikčiutę.

Puikiai į žaidimą įsijungė Aija Putnina. Legionierė iš Latvijos pelnė 6 taškus iš eilės ir labiausiai prisidėjo prie to, kad Lietuvos čempionės panaikintų kėlinuko pradžioje turėtą 7 taškų pranašumą. Amanda Kemežys dvitaškiu su varžovės pražanga ir išlygino rezultatą, likus žaisti mažiau nei 3 minutes – 18:18. Ketvirčio pabaigoje „Olimpia“ spurtavo ir be atsako pelnė 8 taškus.

Labai permainingo antrojo kėlinuko pradžioje „VIČI-Aistės“ padidino žaidimo tempą ir, L. Pikčiutei įmetus 4 taškus iš eilės, priartėjo vieno metimo atstumu – 35:33. Persverti rezultato neleido klaidos gynyboje. Individualiais reidais draskiusios kauniečių užtvaras, baltarusės atsakė dar vienu spurtu. Po Liubovės Alioškinos dvitaškio komandas skyrė 9 taškai – 42:33. Sunkiu komandai momentu iniciatyvos ėmėsi Tatsiana Likhtarovič, užbaigusi dvi atakas iš eilės. M.Sauliūtė realizavo abu baudų metimus ir sumažino „Olimpia“ persvarą iki minimumo. Paskutinėmis kėlinuko sekundėmis Courtnay Pilypaitis reidu per visą aikštelę po ilgos pertraukos išvedė „VIČI-Aistes“ į priekį – 46:47.

Tik trečiojo kėlinuko viduryje po 5 iš eilės Vitos Kuktienės taškų kaunietėms pavyko įgyti didesnę persvarą – 54:48. Zoninė gynybos sistema sustabdė „Olimpia“ krepšininkių prasiveržimus, o tolimi metimai Gardino komandai nekrito. Atitrūkti „VIČI-Aistėms“ neleido pro šalį skrieję metimai ir apmaudžios klaidos. Likus žaisti mažiau nei 3 minutes, po L.Alioškinos metimo „Olimpia“ priartėjo 3 taškų atstumu, tačiau C.Pilypatis tritaškiu atstatė kauniečių persvarą.

Pirmąją ketvirtojo kėlinuko minutę M.Šerniui teko prašyti minutės pertraukėlės, kadangi po Megan Shoriken dvitaškio, sėkmingai pradėjusios ketvirtį „Olimpia“ krepšininkės persvėrė rezultatą – 64:62. Sutvarkiusios gynybą, „VIČI-Aistės“ savo gretose rado krepšininkę, iš kurios rezultatyvus žaidimas Baltarusijos komandai buvo netikėtas: M.Sauliūtė pelnė 10 iš 12 komandos taškų ir labiausiai prisidėjo prie to, kad viešnios susikrautų 9 taškų pranašumą – 75:66. „Olimpia“ krepšininkės bandė gelbėtis tritaškiais, tačiau juos metė netaikliai. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 2 minutes, po A.Kemežys dvitaškio „VIČI-Aistės“ pirmavo 12 taškų persvara (81:69) ir pergalės iš rankų nepaleido.

„VIČI-Aistėms“ M.Sauliūtė pelnė 14, A.Putnina 13 (7 akt. kamuoliai), A.Kemežys – 12 taškų. „Olimpia“ komandai M.Kašlei įmetė 18, M.Popova ir V.Šmatova – po 13 taškų.