2012 04 05

LMKL: „VIČI-Aistės“ pusfinalyje peržengė pirmajį „Sirenų“ barjerą

Kauno „VIČI-Aistės“ pergale pradėjo LMKL čempionato pusfinalį. Titulą ginančios kaunietės savo aikštėje nugalėjo Kauno rajono „Sirenas“ rezultatu 69:54 (25:6, 14:17, 11:17, 19:14) ir serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1:0. Antrosios serijos rungtynės bus žaidžiamos šeštadienį Garliavoje.
Courtnay Pilypaitis
Courtnay Pilypaitis / A.Didžgalvio nuotr.

„VIČI-Aisčių“ pranašumas nekėlė abejonių nuo rungtynių pradžios. Sužaidus vos keturias minutes, aikštelės šeimininkių persvara tapo dviženkle – 12:2. Po Mantės Kvederavičiūtės tritaškio skirtumas išaugos iki 15 taškų (19:4), o „Sirenų“ treneris Linas Šalkus paprašė minutės pertraukėlės. Kėlinuko pabaigoje Aija Putnina pelnė dvitaškį ir privertė prasižengti Kristiną Alminaitę.

Antrajame kėlinuke žaidimas išsilygino. Po trijų minučių „VIČI-Aistės“ pirmavo 23 taškų pranašumu, tačiau aktyviai varžovių atakas stabdžiusios kaunietės surinko 5 komandines pražangas, o „Sirenos“ taškus ėmė rinkti baudų metimais. Ketvirčio viduryje aikštelės viduryje Kauno rajono krepšininkės pasinaudojo stabtelėjusiu „VIČI-Aisčių“ puolimu ir sumažino atsilikimą iki 16 taškų, kuris išliko nepakitęs iki didžiosios pertraukos.

Po Eglės Sarapaitės dvitaškio antrąją trečio kėlinuko minutę skirtumas sumažėjo iki 14 taškų – 41:27. Suaktyvinusios gynybą, „VIČI-Aistės“ kėlinuko viduryje atstatė 20 taškų pranašumą, tačiau per likusias 4 minutes kaunietės atsipalaidavo, ėmė klysti paprastose situacijose ir nepelnė nei taško. Po Rasos Žemantauskaitės-Matlašaitienės tritaškio komandas skyrė 13 taškų – 50:37. Likus vos 0,3 sekundės, Erika Liutkutė galėjo sumažinti atsilikimą iki 9 taškų, tačiau pataikė tik vieną baudos metimą.

Vaida Sipavičiūtė įmetė 10 taškų iš eilės ketvirtajame kėlinuke ir labiausiai prisidėjo prie to, kad jo viduryje „VIČI-Aisčių“ pranašumas padidėtų iki 16 taškų – 62:46. Courtnay Pilypaitis pataikė abu baudų metimus, po kurių „VIČI-Aistės“ pirmavo 69:50. Per likusias 2 minutes taškus rinko tik „Sirenos“.

„VIČI-Aistėms“ C. Pilypaitis pelnė 14, T. Likhtarovič ir V. Sipavičiūtė – po 12 taškų.

„Sirenoms“ K. Alminaitė surinko 16 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, E. Tarasevičiūtė pridėjo 12, E. Sarapaitė – 11 taškų.

Mantas Šernius: „Džiaugiuosi, kad išliekame ta komanda, kuri pradeda gerai rungtynes, agresyviai dirbančia tiek gynyboje, tiek puolime. Tai mums leidžia pelnyti lengvų taškų. Tačiau esu nusivylęs nusiteikimu kituose kėlinukuose. Kai kas šiose rungtynėse pavyko, kai kas – ne. Turime dar vieną dieną iki kitų rungtynių, per ją stengsimės išsiaiškinti mūsų klaidas ir jų nekartoti.“

Linas Šalkus: „Yra dvi skirtingo lygio komandos: „Eurolygos“ ir mes – debiutantės. Esu patenkintas komandos žaidimu, nes gynyboje sužaidėme tikrai gerai, o puolime prieš aukšto lygio varžoves žaisti sunku, reikia didelio meistriškumo.“