2010 01 21

„Žalgiris“ nepateko į VTB Vieningosios lygos finalą (nuotraukos)

1,2 mln. rublių (apie 100 tūkst. Lt) čekis ir VTB Vieningosios lygos čempionų taurė penktadienį tikrai spindės ne Kauno „Žalgirio“ krepšininkų rankose. Lietuvos vicečempionai ketvirtadienį pusfinalyje neįkando Kazanės „Uniks“ komandai ir penktadienį kovos tik mažajame VTB Vieningosios lygos finale.
Mirza Begičius (su kamuoliu) į svečių krepšį įmetė 10 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.
„Žalgirio“ ir „Uniks“ rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Žalgirio“ varžovai bus Maskvos srities „Chimki“ krepšininkai su Robertu Javtoku ir Pauliumi Jankūnu, kurie ketvirtadienį taip pat pusfinalyje rezultatu 66:71 neprilygo Ramūno Šiškausko Maskvos CSKA klubui.

Tuo tarpu VTB Vieningosios lygos finale penktadienį kovos Valdemaro Chomičiaus treniruojama Kazanės „Uniks“ su Sauliumi Štombergu ir jau minėta Maskvos CSKA.

Statistika (Eurobasket.lt)

„Žalgiris“: Tadas Klimavičius 17 taškų (1/6 trit., 6/11 dvit., 2/3 baudų; 7 atk. kam.), Dainius Šalenga 15 (2/3 trit., 2/5 dvit., 5/6 baudų), Martynas Pocius ir Mirza Begičius (7 atk. kam.) po 10, Mantas Kalnietis 5 (5 atk. kam., 5 kld.), Aleksandras Čapinas 4 (4 rez. perd.), Mario Delašas (5 atk. kam.) ir Marcusas Brownas (0/5 trit., 1/1 dvit.) po 2.

„Uniks“: Krešimiras Lončaras 20 (0/1 trit., 8/12 dvit., 4/4 baudų; 7 atk. kam.), Marko Popovičius 12 (7 rez. perd.), Terrellas Lyday’us 11, Maciejus Lampe 8 (6 atk. kam.), Saulius Štombergas 7 (1/2 trit., 2/4 dvit.; 2 atk. kam., 1 per. kam., 1 pražanga per 16:25 min.).

Rungtynių eiga

Ramūnas Butautas mačą pradeda tokiu auklėtinių penketu: M.Kalnietis, D.Šalenga, M.Brownas, T.Klimavičius, M.Begičius.

Jo oponentas, prie Kazanės „Uniks“ vairo stovintis lietuvis Valdemaras Chomičius, nuo pirmųjų dvikovos minučių ant Kauno sporto halės parketo išleidžia T.Lydey, I.Zamanskį, M.Popovičių, K.Lončarą ir V.Veremeenko.

Pirmas kėlinys

Pirmuosius taškus rungtynėse taikliais baudų metimais svečiams pelno I.Zamanskis (0:2), tačiau D.Šalenga netrukus atsako taikliu tritaškiu paskutinę atakos sekundę (3:2). Baudų metimus sėkmingai realizuoja M.Begičius ir D.Šalenga, o aktyviai savų sirgalių palaikomi šeimininkai didina atotrūkį (7:2). M.Begičius per porą akimirkų užsidirba dvi asmenines pražangas ir R.Butautas yra priverstas sodinti auklėtinį ant atsarginių žaidėjų suolelio. Jį keičia „Žalgirio“ naujomas M.Delašas, kuriam tai yra debiutas kauniečių gretose.

„Žalgirio“ puolimas stringa ir „Uniks“ spurtuoja (7:9). Puikiai mačą pradėję šeimininkai toliau neranda kelių varžovų krepšio link, o svečiai tuo sėkmingai naudojasi – nuo suolo pakilęs M.Lampe pelno 4 taškus be atsako (7:13). Kelių minučių „Žalgirio“ taškų sausrą taikliu metimu iš po krepšio nutraukia M.Delašas (9:15). M.Popovičius ir D.Šalenga apsikeičia tritaškiais (12:18). A.Čapinas prameta trečią tritaškį iš eilės, tačiau situacija gelbsti M.Delašas, išrašydamas įspūdingą blogą į greitą puolimą nuskubėjusiam M.Lampe.

„Uniks“ gretose nuo suolo kyla S.Štombergas. Kėlinio pabaigoje žalgiriečiams pavyksta sumažinti deficitą (17:20).

Antras kėlinys

Keturi M.Begičiaus taškai iš eilės ir „Žalgiris“ išsiveržia į priekį (21:20). Deja, netrukus S.Štombergas taikliai paleidžia tritaškį (21:23). Ekipos keičiasi rezultatyviomis atakomis (28:30). Sėkmingą žaidimą tęsia M.Begičius, kuris pelno jau 10 tašką rungtynėse, tačiau kauniečiams niekaip nepavyksta apsiginti nuo varžovų antpuolių (30:34).

M.Pocius taikliu tritaškiu lygina rezultatą (34:34). Po savuoju krepšiu gynybą sustygavę žalgiriečiai patys užstringa varžovų gynybos tinkluose. Tris minutes rezultatas nesikeičia. Taškų badą nutraukia D.Šalenga, pataikantis vieną baudos metimą iš dviejų (35:34). Vis dėlto paskutinę antro kėlinio sekundę K.Lančaras pelno du taškus ir grąžina minimalų pranašumą svečiams (35:36).

Trečias kėlinys

Po pertraukos komandos tęsia nerezultatyvių atakų seriją. Pirmieji taškus po pertraukos pelno „Uniks“ krepšininkai ir vėl kiek atitrūksta (35:39). T.Klimavičius atsako taikliu tritaškiu (38:39). Deja, „Uniks“ surengia porą sėkmingų atakų iš eilės ir R.Butautas yra priverstas prašyti minutės pertraukėlės (38:45). Nepaisant trumpo pasitarimo, „Žalgirio“ reikalai negerėja – sužaidus pusę trečio kėlinio „Uniks“ susikrauna dviženklę persvarą (40:51).

„Žalgirio“ krepšininkai aklinai ginasi, tačiau niekaip nesugeba patys sėkmingai baigti atakų (40:53). Šeimininkų vežimą į priekį kiek trūkteli kapitonas D.Šalenga – 4 jo taškai iš eilės mažina „Žalgirio“ deficitą iki vienženklio (44:53). Deja, kėlinys vėl baigiasi taikliu K.Lančaro dvitaškiu (44:55).

Ketvirtas kėlinys

A.Čapinas pagaliau pataiko (46:55). Dvitaškį prideda M.Brownas (48:57), tačiau atsigaunančius „Žalgirio“ gerbėjus nutildo S.Štombergas (48:59). Sužaidus tris minutes lemiamame ketvirtyje K.Lančaras vėl grąžina dviženklę „Uniks“ persvarą (52:62). „Žalgirio“ krepšininkai vis giliau klimpsta į klaidų liūną ir svečiai tuo naudojasi (53:66).

Likus žaisti tris minutes M.Kalnietis smeigia tritaškį ir vėl atgaivina kauniečių viltis (58:66). Deja, „Uniks“ pelno 5 taškus iš eilės ir, atrodo, daužo visus šeimininkų šansus žengti į VTB Vieningosios lygos finalą (58:71). Nepaisant milžiniškų pastangų kauniečiams niekaip nepavyksta priartėti. Ramiai dvikovos pabaigoje žaidžiantys svečiai galiausiai švenčia pergalę rezultatu 65:75.

Situacija prieš rungtynes

Pirmajame VTB Vieningosios lygos pusfinalyje ketvirtadienį akis į akį susitiko dvi stipriausios praėjusio sezono Rusijos čempionato ekipos – čempionė Maskvos CSKA ir vicečempionė Maskvos srities „Chimki“.

Atkakliame mūšyje Ramūnas Šiškauskas ir CSKA sugebėjo įrodyti savo pranašumą 71:66 (14:12, 15:21, 24:20, 18:13) prieš Roberto Javtoko bei Pauliaus Jankūno atstovaujamą „Chimki“ komandą.

Nurimus pirmojo pusfinalio aistroms Kauno sporto halėje turėtų kilti dar didesnis ažiotažas, nes dėl vietos VTB Vieningosios lygos finale kausis arenos šeimininkas „Žalgiris“ ir Kazanės „Uniks“.

Papildomos intrigos šiam mūšiui suteiks ir faktas, jog „Uniks“ atstovaus net trys dalį savo karjeros metų „Žalgiryje“ praleidę žaidėjai: treneris Valdemaras Chomičius („Žalgirio“ aprangą vilkėjo 1978–1989 m.), Saulius Štombergas (1997–1999 ir 2002–2003 m.) bei Marko Popovičius (2006–2008 m.).