2013 07 23

Vilniaus „Svajos“ krepšininkės triumfavo pasaulio veteranų krepšinio čempionate

Liepos 12-21 dienomis Salonikuose, Graikijoje, vyko 12-sis pasaulio veteranų krepšinio čempionatas. Vilniaus „Svajos“ krepšininkės dalyvavo 40+ amžiaus grupėje ir iškovojo aukso medalius. Šioje amžiaus grupėje dalyvavo 15 komandų. Vilniaus „Svajos“ krepšininkės susitiko su Kolumbijos, Vokietijos, Suomijos, Turkijos ir Graikijos rinktinėmis ir visas rungtynes laimėjo. Finalinėse rungtynėse po atkaklios ir permainingos kovos minimalia persvara 61:60 „Svajos“ krepšininkės palaužė galingą Ukrainos komandą ir pelnytai iškovojo aukso medalius.
„Svaja“ tapo pasaulio veteranų krepšinio čempionato čempionėmis
„Svaja“ tapo pasaulio veteranų krepšinio čempionato čempionėmis / BC Svaja nuotr.

Atkakli kova aikštelėje vyko nuo pat pirmųjų rungtynių minučių, pirmavo tai viena, tai kita komanda. Tačiau vis tik sėkmingiau pirmasis kėlinys susiklostė „Svajos“ komandai. Lietuvės laimėjo pirmąjį kėlinį rezultatu 18:13.

Antrojo kėlinio pradžia ir vėl žadėjo įtemptą kovą, tačiau įpusėjus kėliniui Ukrainos krepšininkėms tritaškių metimų dėka ne tik pavyko išlyginti rezultatą, tačiau ir susikrauti 6 taškų pranašumą.

Likus  žaisti iki rungtynių pabaigos dviems minutėms, švieslentėje skaičiai lietuvių širdžių nedžiugino – ukrainietės tebebuvo priekyje 60:55.  Tačiau puikiai sužaidusios tas kelias likusias rungtynių minutes ir laimėjusios atkarpą net 6:0, Vilniaus „Svajos“ krepšininkės išplėšė pergalę iš ukrainiečių rankų ir šias lemiamas rungtynes laimėjo vos vieno taško skirtumu – 61:60.

Vilniaus „Svaja“ apgynė prieš dvejus metus Natale (Brazilijoje) pasaulio veteranų krepšinio čempionate iškovotą čempionių titulą ir šeštą kartą tapo pasaulio veteranų krepšinio čempionėmis.

Vilniaus „Svajos“ komandoje rungtyniavo 1997 m. Europos čempionė Daiva Jodeikaitė, ilgametės rinktinės žaidėjos Ingrida Jonkutė ir Loreta Berūkštienė, Žiedūnė Cijunčikienė, Ramunė Gilienė, Jolanta Jurčiuvienė, Nijolė Stirnienė, Diana Tamulevičienė, Gražvydė Narušienė, Daiva Šakalienė, Rima Šlikienė, Sigutė Buikienė.