Publikuota: 2009 spalio 3d. 15:47

Vilniečiams „Triumf“ įveikti prireikė pratęsimo (atnaujinta 21.15 val.)

Baltijos krepšinio lygos (BBL) taurės turnyro finale kovoja Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / B.Popovičius - vienas iš vilniečių ekipos lyderių.

Aleksandro Gomelskio vardo keturių komandų kontroliniame turnyre Maskvoje Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda po dramatiškos pabaigos ir pratęsimo 94:90 (29:20, 14:15, 17:16, 17:26, 17:13) įveikė Liubercų „Triumf“ krepšininkus ir turnyre užėmė trečią vietą. Dvikovos herojumi tapo Justas Sinica. Jis pelnė net 26 taškus. A.Gomelskio taurę iškovojo graikų Atėnų „Panathinaikos“.

Nuo pat rungtynių dėl trečios vietos pradžios vilniečiai šovė į priekį (11:4), tuo parodydami, kad galvoja tik apie pergalę. „Triumf“ krepšininkų atsakymo ilgai laukti nereikėjo – per kelias minutes jie sugabėjo išlyginti rezultatą (13:13), tačiau Rimo Kurtinaičio auklėtiniai iniciatyvos neketino atiduoti.

Netrukus jie spurtavo 12:2 ir susikrovė apčiuopiamą pranašumą. „Lietuvos ryto“ strategas leido sau eksperimentuoti ir išmėginti aikštėje beveik visus žaidėjus. Skirtumas dar labiau išaugo antro kėlinio viduryje – 35:22, tačiau įpusėjus rungtynėms Liubercų ekipai pavyko jį šiek tiek sumažinti sumažinti – 43:35.

Po pertraukos Liubercų komanda mėgino šturmuoti varžovus ir perimti iniciatyvą. Jai beveik pavyko, bet vilniečiai rusams leido priartėti tik per 3 taškus – 43:40. Vėliau keliomis rezultatyviomis atakomis jie vėl atkūrė turėtą 8–10 taškų pranašumą. Šį R.Kurtinaičio auklėtiniams pavyko išlaikyti beveik iki dvikovos pabaigos.

Atsipalaidavę „Lietuvos ryto“ krepšininkai likus žaisti 2 minutes leido „Triumf“ ekipai sumažinti skirtumą iki taško – 70:69, o vėliau tritaškiu ir persverti varžovams rezultatą. Likus žaisti pusę minutės „Triumf“ pirmavo 72:75, tačiau rezultatą taikliu tritaškiu išlygino Justinas Sinica. Vėliau abi komandos apsikeičia taikliais baudos metimais – pratęsimas (77:77).

Pratęsimą abi komandos pradėjo beveik be pusės savo po penkias pražangas surinkusių krepšininkų. Negana to, prie traumuoto Arono Bayneso prisidėjo ir Milko Bjelica. Vis dėlto J.Sinicos, S.Babrausko ir M.Gecevičiaus pastangomis „Lietuvos ryto“ ekipai pavyko perlaužti rungtynių eigą ir vilniečiai šventė pergalę.

Nugalėtojams J.Sinica pataikė net 7 tritaškius iš 9 ir iš viso surinko 26 taškus. S.Babrauskas pridėjo 17 taškų, M.Bjelica – 14, D.Zavackas – 12, M.Gecevičius - 7, B.Popovičius - 6, D.Borovnjakas ir A.Baynesas - po 4, L.Brazdauskis ir A.Jomantas - po 2.

Lietuvos čempionai penktadienį tik po atkaklios ir permainingos kovos 67:74 (24:19, 12:23, 19:17, 12:15) nusileido vietos CSKA ekipai, o „Triumf“ komandą nelengvai 66:62 (15:24, 21:12, 13:16, 17:10) palaužė graikų Atėnų „Panathinaikos“ komandos.

(papildyta) A.Gomelskio turnyro nugalėtoju tapo Atėnų „Panathinaikos“. Be traumuoto Šarūno Jasikevičiaus žaidę graikai šeštadienį finale 78:72 (17:17, 20:18, 24:20, 17:17) įveikė Maskvos CSKA ekipą. Nugalėtojams 22 taškus pelnė Nikola Pekovičius, 17 – Vasilis Spanoulis, 16 – Kostas Tsartsaris.

Aikštės šeimininkams 17 taškų pelnė Traganas Langdonas, 14 – Jonas Robertas Holdenas. Ramūno Šiškausko sąskaitoje 5 taškai, 5 atkovoti kamuoliai ir 3 rezultatyvūs perdavimai. Šio turnyro prizų fondas – perpus mažesnis nei pernai, t. y. 50 tūkst. eurų. Pernai A.Gomelskio taurę laimėjo kita Lietuvos komanda – Kauno „Žalgiris“.