2014 05 28

VTB lygos pusfinalio seriją „Lietuvos rytas“ pradėjo pralaimėjimu

Trečiadienį VTB lygoje Vilniaus „Lietuvos rytas“ pradėjo pusfinalio seriją. Vilniečiai išvykoje pralaimėjo Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ 81:87 (19:25, 25:20, 12:18, 25:24) komandai ir serijoje iki trijų pergalių atsilieka 0:1.
Omaras Cookas
„Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

23 taškus į nugalėtojų krepšį įmetė Martynas Gecevičius, 18 – Juanas Palaciosas (12 sugriebtų kamuolių), 16 – Darius Songaila, 9 – Omaras Cookas, 6 – Gediminas Orelikas.

17 taškų prie pergalės prisidėjo Tayloras Rochestie'is, 15 – Dijonas Thompsonas, 14 – Semionas Antonovas, 11 – Jevgenijus Baburinas, 10 – Pavelas Korobkovas.

Antrąsias pusfinalio serijos rungtynes komandos Žemutiniame Naugarde žais ketvirtadienį.

Susitikimo pradžioje šeimininkai šovė į priekį (0:7). Pirmuosius „Lietuvos ryto“ taškus pelnė J.Palaciosas (2:7, 2 min.).

Netrukus įsižaidė svečių snaiperis M.Gecevičius, pataikęs du tolimus metimus (11:10).

Gynėjas toliau siautėjo puolime ir po pirmojo kėlinio savo sąskaitoje turėjo 14 taškų. Vilniečiai atsiliko 19:25.

Antrojo ketvirčio pradžioje rusų komanda toliau terorizavo D.Adomaičio ekipos gynybą tritaškiais metimais (24:31). Po P.Gubanovo dėjimo skirtumas išaugo iki 11 taškų – 26:37.

Minutės pertraukėlė pakeitė situaciją – vilniečiai laimėjo atkarpą 14:3 ir išlygino rezultatą (40:40). Po 20 minučių minimalų pranašumą turėjo „Nižnij Novgorod“ – 44:45.

Komandos keitėsi taikliais išpuoliai, o varžovų komandos puolimo lyderiu tapo amerikietis T.Rochestie (51:53). J.Palaciosas pataikė baudos metimus, galingu dėjimu sudrebino Žemutinio Naugardo komandos krepšį – (55:56).

Ketvirtis baigėsi T.Rochestie tritaškiu metimu – 56:63.

Lemiamo kėlinuko metu „Lietuvos rytas“ bandė pasinaudoti pranašumu po krepšiu, o rusai stengėsi atsakyti tolimais metimais. J.Palaciosas išlygino rezultatą (74:74), tačiau „Nižnij Novgorod“ atsakė rezultatyviu žaidimu.

S.Antonovas pataikė svarbų dvitaškį (76:79, 39 min.), J.Palaciosas vėl neklydo atakuodamas nuo baudos metimų linijos (78:79).

Rezultatas galėjo tapti lygus, tačiau G.Oreliko mestas kamuolys išsisuko iš lanko ir svečiams beliko pražangomis stabdyti rungtynių laikrodį. Žemutinio Naugardo komanda neklydo ir iškovojo pergalę 81:87.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 23, J.Palaciosas (13 atk. kam.) 18, D.Songaila 16, O.Cookas (10 rez. perd.) 9, G.Orelikas 6, Z.Dowdellas 4, S.Jelovacas 3, T.Lydeka 2.

„Nižnij Novgorod“: T.Rochestie 17, D.Thompsonas 15, S.Antonovas 14, J.Baburinas 11, P.Korobkovas 10, P.Gubanovas ir V.Paninas po 8, V.Ivlevas 2.