2012 12 03 /19:31

VTB: „Lietuvos rytas“ kandžiojosi, tačiau „Chimki“ nugalėti nesugebėjo – 69:80

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai pirmadienio vakarą vos 20 kilometrų nuo Rusijos pasididžiavimo, Raudonosios aikštės, renovuotoje „Novator“ arenoje VTB Jungtinės lygos A grupės rungtynėse patyrė ketvirtąjį pralaimėjimą.
„Lietuvos rytas“ patyrė nesėkmę
Steponas Babrauskas / A.Pliadžio nuotr.

„Lietuvos rytas“ 69:80 (14:21, 19:15, 16:24, 20:18) turėjo pripažinti grupės lydere tapusios Maskvos srities „Chimki“ ekipos pranašumą.

Be Renaldo Seibučio į Rusiją atvykę vilniečiai pirmą kėlinį pradėjo itin prastai (3:16), tad šeimininkus vytis turėjo iki pat trečiojo kėlinio pradžios, kuomet buvo trumpam išsiveržę į priekį (37:36). Tačiau rimčiau pasipriešinti Rusijos klubui vilniečiai nesugebėjo.

S.Monios, K.Lončaro ir Z.Planiničiaus pastangomis trečią kėlinį „Chimki“ laimėjo 8 taškų skirtumu (24:16) ir prieš lemiamas dešimt minučių turėjo saugų dviženklį pranašumą (49:60). Nors „Lietuvos rytas“ dar pabandė pasispardyti (64:71), tačiau pernelyg minkšta gynyba, klaidos ir galybė pramestų baudų pakovoti dėl pergalės neleido.

„Lietuvos rytas“: L.Radoševičius (dvit. 5/10, baudos 5/8, 6 atk. kam., 4 klaidos) 15, J.Blūmas (trit. 3/6, 2 rez. perd., 2 klaidos, 2 perimti kam.) 12, S.Buterlevičius (trit. 2/4, 2 perimti kam.) ir D.Ivanovas (7 atk. kam., 5 klaidos) po 8, N.Nedovičius (dvit. 1/7, trit. 0/2, baudos 5/6) 7, P.Samardžiskis (1 atk. kam.) ir D.Redikas po 6, M.Katelynas ir D.Dulkys (dvit. 1/4, trit. 0/3) po 2, S.Babrauskas 1. A.Jomantas (6 min.) ir E.Bendžius (10 min.) taškų nepelnė.

„Chimki“: Z.Planiničius (dvit. 7/12, 4 rez. perd.) 20, K.Lončaras ir S.Monia (trit. 3/4) po 13, V.Fridoznas 11.

Komandų statistika: „Chimki“ – „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai: 21/40 (52 proc.) – 16/39 (41 proc.)

Tritaškiai: 5/10 (50 proc.) – 6/18 (33 proc.)

Bendras taiklumas: 52 proc. – 38,6 proc.

Baudos: 23/28 (82 proc.) – 19/28 (67,8 proc.)

Atk. kam.: 34 (5/29) – 31 (10/21)

Rez. perd.: 14 – 11

Klaidos: 23 – 20

Perimti kam.: 7 – 13

Blokai: 5 – 0

Pražangos: 25 – 25

Ketvirtas kėlinys – 69:80 (14:21, 19:15, 16:24, 20:18)

Prasidėjus paskutinėms dešimčiai minučių „Chimki“ įgijo 12 taškų pranašumą (52:64), tačiau vilniečiams per keturias minutes pavyko ją sumažinti iki septynių (57:64). Prie to labiausiai prisidėjo 8 taškus iš eilės sumetęs J.Blūmas. Tačiau latvis pradėjo pernelyg dažnai švaistytis tritaškiais, vilniečiai ir toliau nesaugojo kamuolio bei nepataikydavo baudų, tad didesnės intrigos šiame kėlinyje skurti nepavyko.

Z.Planiničius ir K.Lončaras su „Lietuvos ryto“ gynyba darė, ką norėjo, tad kojos rusams nepakišo net didelis klaidų skaičius.

Trečias kėlinys – 49:60 (14:21, 19:15, 16:24)

„Lietuvos rytas“ ketvirtį pradėjo spurtu 4:0 ir išsiveržė į priekį (37:36), tačiau netrukus „Chimki“ susigrąžino solidesnę persvarą (37:41). Vis dėlto vilniečiai šeimininkams atitolti neleido ir iki kėlinio pabaigos likus 4 minutėms rezultatą vėl išlygino (47:47).

Tačiau „Lietuvos rytas“ rezultato persverti į savo pusę niekaip nesugebėjo – koją kišo klaidos ir netaiklūs baudų metimai (15/23). Vienas S.Monia per šį kėlinį sumetė tris tolimus metimus ir padėjo savo ekipai atstatyti solidžią persvarą – 49:60.

Per du kėlinius „Lietuvos rytui“ daugiausia taškų pelnė: D.Ivanovas (dvit. 3/3, 4 atk. kam.) 8, L.Radoševičius (5 atk. kam.) 7, S.Buterlevičius 5, P.Samardžiskis 4, N.Nedovičius (dvit. 0/4, trit. 0/2, 2 klaidos, 2 perimti kam.), D.Redikas ir J.Blūmas po 3.

„Chimki“: V.Fridzonas (trit. 1/4) 7, Z.Planiničius (4 klaidos) ir P.Davisas po 6, S.Monia 5.

Antras kėlinys – 33:36 (14:21, 19:15)

Puikiai pirmą kėlinį užbaigę, puikiai „Lietuvos ryto“ krepšininkai pradėjo ir antrąjį. Per kelias minutes vilniečiai beveik pasivijo varžovus (20:23) ir pabėgti vėl nebeleido. Kėlinio pabaigoje „Lietuvos rytas“ galėjo rezultatą ir išlyginti, tačiau netaiklūs baudų metimai to padaryti neleido. Paskutinės „Chimki“ atakos metu S.Monia buvo atstatęs 5 taškų pranašumą (36:31), tačiau L.Radoševičius paskutinėmis akimirkomis įmetė dvitaškį.

Pirmas kėlinys – 14:21

„Lietuvos rytas“ rungtynes pradėjo tragiškai ir sužaidus septynias minutes turėjo 15 taškų deficitą – 3:18. Vilniečiai taškų negalėjo pelnyti net šešias minutes. Kėlinio pabaigoje „Lietuvos rytas“ kiek atsitiesė, o paskutinę sekundę tolimą tritaškį įsmeigė Dovydas Redikas. Metimas ne tik apmažino šeimininkų persvarą, bet komandai suteikė ir kiek daugiau pasitikėjimo savimi, ko pirmame kėlinyje labai trūko.

„Lietuvos ryto“ starto penketas: Nemanja Nedovičius, Deividas Dulkys, Artūras Jomantas, Mindaugas Katelynas ir Leonas Radoševičius. Su komanda į Maskvą nevyko ekipos lyderis Renaldas Seibutis – jam leista pailsėti.

Vilniečiai reguliariajame sezone yra iškovoję tris pergales per šešerias rungtynes ir A grupėje kartu su „Doneck“ ir „Astana“ klubais dalijasi 5–7 vietas. „Chimki“, kuris per šešerias rungtynes suklupo vos sykį kartu su Sankt Peterburgo „Spartak“, yra grupės lyderis.

Rusijos klubas puikiai žaidžia ir Eurolygoje, kur turi penkias pergales ir tris nesėkmes bei A grupėje žengia trečias.

Ekipą treniruoja puikiai pažįstamas Rimas Kurtinaitis, anksčiau į pergales vedęs „Lietuvos rytą“. „Chimki“ klube žaidžia ir buvęs vilniečių aukštaūgis australas Matthew Nielsenas.

Prisiminimai. „Chimki“ turėtų su siaubu atsiminti „Lietuvos ryto“ lyderį Renaldą Seibutį, kuris praėjusių metų VTB ketvirtfinalyje į Rusijos klubo krepšį per tris mačus sumetė 62 taškus. Tada vilniečiai laimėjo seriją 2:1, o trečią mačą išvykoje laimėjo net 103:78.

Statistika. „Chimki“ klubas lietuvius lenkia beveik visose statistikos kategorijose. Rusai vidutiniškai įmeta žymiai daugiau taškų (82,2 prieš 69,8), atlieka dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų (20,8 prieš 10,5) ir perima kamuolių (9,3 prieš. 7,7).

Vilniečiai gali pasigirti, kad sugeba atkovoti šiek tiek daugiau kamuolių (29,5 prieš 28,3), tačiau žymiai dažniau suklysta (15,5 prieš 11,5), o ir vilniečių metimai iš tolimesnių distancijų tikslą pasiekia kur kas rečiau (29,2 proc. prieš 45,4 proc.).

Lyderiai. Rusijos klubą VTB lygoje į priekį veda keturi dviženklį taškų skaičių vidutiniškai renkantys žaidėjai: Vitalijus Fridzonas (13 tšk.), Kelvinas Riversas (12,2 tšk., 53,3 proc. trit.), Zoranas Planiničius (11,4 tšk., 4,6 rez. perd., 65,4 proc. dvit.) ir Paulas Davisas (11 tšk., 55,6 proc. dvit.). Tuo tarpu Jamesas Augustine'as klube pirmauja pagal atkovotus kamuolius – vid. 7,8.