Pergalių traukinys nesustoja: „Žalgiris“ VTB Jungtinėje lygoje „Neptūną“ įveikė 28 taškų skirtumu – 90:62

AKripaitės nuotr. / Rungtynių akimirka
0

Jokio atsipalaidavimo ir užtikrintai pratęsta pergalių serija. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai solidžiu žaidimu nepaliko vilčių Klaipėdos „Neptūnui“ ir šeimininkus įveikė triuškinančiu rezultatu – 90:62 (23:18, 26:14, 20:12, 21:18) .

Nė vienų oficialių rungtynių šį sezoną dar nepralaimėję žalgiriečiai VTB Jungtinėje lygoje įsirašė ketvirtąją pergalę ir išliko vienvaldžiai B grupės lyderiai.

Tai buvo jau dešimtoji „Žalgirio“ pergalė iš eilės.

„Kovojome prieš vieną geriausių šiuo metu Europoje komandų, tačiau per daug klydome ir prastai kovojome dėl atšokusių kamuolių. Prieš “Žalgirio„ tvirtą zoninę gynybą mes puolėme labai silpnai“, – po rungtynių sakė „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis.

„Visuomet savo komandos žaidėjams kartoju, kad bet kur žaisdami: ar tai būtų LKL, ar VTB, ar Eurolygos dvikova mes privalome atiduoti 100 procentų savęs. Turime gerbti kiekvieną varžovą ir visuomet žaisti susikaupę. Tai mums padeda pasiekti pergalių. Nežadame atsipalaiduoti ir stengsimės išplėšti daugiau gražių pergalių“, – kalbėjo Joanas Plaza.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 15., Martynas Mažeika 9, Marius Runkauskas 8.

„Žalgiris“: Kšištofas Lavrinovičius 16, Oliveris Lafayette'as 15, Rimantas Kaukėnas 12, Jeffas Foote'as 11 (7 atk. kam.), Ibrahimas Jaaberas 9, Tremmellas Dardenas 9.

Klaipėdoje „Žalgiris“ pradėjo penkių mačų išvykose maratoną. Penktadienį kauniečiai Eurolygoje susitiks su Stambulo „Anadolu Efes“ ekipa, po to vyks į Rygą, Zagrebą ir Pasvalį.

Rungtynės: 17 atkovotų kamuolių ir „Žalgirio“ priekinės linijos žaidėjų dominavimas po krepšiais pirmajame kėlinyje. Diktuoti savo sąlygų svečiams „Neptūnas“ neleido, tačiau kovoti su favoritais bėgant minutėms sekėsi vis sunkiau. Po pirmojo ketvirčio komandas skyrė penki taškai – 23:18 pirmavo kauniečiai.

„Žalgirio“ iniciatyva išryškėjo antrajame kėlinyje. Per dvi minutes Joano Plazos vadovaujami krepšininkai įmetė 10 taškų ir įgijo dviženklę persvarą – 33:20. „Neptūnas“ klimpo varžovų gynybos gniaužtuose, dažnai klydo ir neapsigynė nuo įsimėčiusių „Žalgirio“ snaiperių. Sužaidus 18 minučių, šeimininkai jau turėjo milžinišką 20 taškų deficitą – 27:47.

Po didžiosios pertraukos svečiai beveik tris minutes nesugebėjo pelnyti taškų ir leido „Neptūnui“ šiek tiek priartėti – 49:34. Vėliau sekė „Žalgirio“ spurtas 10:0 ir nauja rekordinė persvara – 59:34. Intrigos rungtynėse nebuvo, o skirtumas tarp komandų vis augo. Tiesa, klaipėdiečius pradžiugino paskutinę sekundę M.Runkausko pataikytas fantastiškas tritaškis, o po trečiojo ketvirčio švieslentėje degė šie skaičiai – 69:44.

Didžiulis deficitas nesumažino Klaipėdos krepšininkų noro kautis. Privertę keletą kartų suklysti LKL čempionus, „Neptūno“ krepšininkai sumažino skirtumą iki 18 taškų (57:75). „Žalgiris“ vėl įjungė aukštesnę pavarą ir rungtynes laimėjo rezultatu – 90:62.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

9. Klaipėdos „Neptūnas“  5 1 4   20
10.Minsko „Cmoki-Minsk“ (Baltarusija) 5 0 5    0

***

VTB Vieningosios lygos B grupėje „Žalgiris“ yra vienintelė komanda, nepatyrusi pralaimėjimo kartėlio. Iki šiol kauniečiai įveikė Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“, Liubercų Triumph“, Maskvos CSKA ir „Neptūno“ krepšininkus.

Maču daugiau sužaidęs „Neptūnas“ savo sąskaitoje turi 1 pergalę prieš Minsko „Tsmoki-Minsk“ ir 4 pralaimėjimus susitikimuose su CSKA, Rygos VEF, Nymburko CEZ ir „Žalgirio“ komandomis.