2012 10 02 /17:19

Kartus VTB Jungtinės lygos startas: „Lietuvos rytas“ nusileido „Astana“ ekipai – 71:72

Išleista pergalė iš rankų ir intriga iki paskutinių minučių. Steponas Babrauskas prametė svarbiausius du baudos metimus rungtynėse, o „Lietuvos rytas“ po permaniningos kovos vieno taško skirtumu nusileido „Astana“ ekipai.
Steponas Babrauskas
Steponas Babrauskas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Temos: 1 BC Astana

„Lietuvos rytas“ (0/1) apkartino savo startą VTB Jungtinėje lygoje. Pirmajame mače Kazachstane vilniečiai 71:72 (21:25, 26:17, 13:14, 11:16) turėjo pripažinti Astanos „Tigers“ (1/0) ekipos pergalę.

Likus septynioms sekundėms prie baudų metimo linijos stojo Steponas Babrauskas, tačiau abu jo metimai skriejo pro šalį. „Lietuvos rytas“ dar turėjo vieno taško pranašumą, bet netrukus jį prarado. Į greitą puolimą nuskubėję varžovai privertė vilniečius prasižengti, o baudos metimais išvedė į priekį šeimininkus – 71:72.

„Lietuvos rytas“ dar turėjo 1,3 sekundės, tačiau M.Katelyno metimas tikslo nepasiekė.

„Astana“: R.Marshallas 17 (9 atk. kam.), Jerry Johnsonas 15 (6 rez. perd.), Branko Cvetkovičius 13, Andreas Glyniadakis 11.

„Lietuvos rytas“: Janis Blūmas 22, Dejanas Ivanovas 11, Mindaugas Katelynas 9, Predragas Samardžiskis 9, Renaldas Seibutis 7, Nemanja Nedovičius 5.

Rungtynės:

Pirmajame kėlinyje svečius į priekį tempė net 12 taškų surinkęs naujokas Janis Blūmas, tačiau įgyti persvaros prieš šeimininkus tai nepadėjo. „Lietuvos rytas“ nesugebėjo apsiginti prieš taip pat 12 taškų surinkusį Ravvle'ą Marshallą ir po pirmųjų dešimties minučių atsiliko keturiais taškais – 21:25.

Antrąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ pradėjo ryžtingai – D.Dulkys išlygino rezultatą, o netrukus dar vienas klubo naujokas D.Ivanovas vilniečiams suteikė keturių taškų pranašumą (29:25). Ir toliau fantastiškai rungtyniavo 30-metis 190 cm ūgio Latvijos krepšinio rinktinės žaidėjas J.Blūmas, kuris pataikė dar du tritaškius metimus ir savo sąskaitoje turėjo 20 taškų. Tritaškių lietų aidint kėlinio sirenai pratęsė M.Katelynas, o „Lietuvos rytas“ turėjo penkių taškų persvarą – 42:47.

Trečiasis kėlinys klostėsi permainingai, tačiau Vilniaus komandai pavyko išsaugoti trapų pranašumą savo rankose – 60:56.

Ketvirtajame kėlinyje abi komandos sunkiai rinko taškus. Susitikimo pabaigoje J.Blūmas nubaudė varžovus taikliais baudų metimais (71:68, 39 min.), tačiau „Astana“ sugebėjo išsigelbėti – iš pradžių J.Johnsonas skirtumą sušvelnino (71:70), o laikrodžiui tiksint paskutines sekundes išprovokavo vilniečių pražangą. Buvusio „Lietuvos ryto“ legionieriaus ranka nesudrebėjo – 71:72.

Blokai: „Astana“ 6 – 3 „Lietuvos rytas“;

Pražangos: „Astana“ 26 – 25 „Lietuvos rytas“.

***

Kitas VTB Jungtinės lygos rungtynes „Lietuvos rytas“ žais spalio 8 dieną išvykoje su „Spartak“ ekipa.

Praėjusį sezoną „Lietuvos rytas“ VTB Jungtinėje lygoje nužygiavo iki finalinio ketverto ir iškovojo trečią vietą, o „Astana“ klubas reguliariojo sezono A grupėje užėmė septintąją vietą ir į atkrintamąsias kovas nepateko.