2012 12 17 /19:13

Kauno „Žalgiris“ nuskynė septintąją pergalę VTB lygoje

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pratęsė pergalių seriją VTB Jungtinėje lygoje ir sėkmingai pradėjo viešnagę Rusijoje. Pirmadienio vakarą kauniečiai Žemutiniame Naugarde aštuntąsias lygos rungtynes su vietos „Nižny Novgorod“ ekipa laimėjo 76:58 (16:15, 20:13, 19:19, 21:11).
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pirmajame kėlinyje varžovai sukėlė nemažai problemų žalgiriečiams ir žaidimas klostėsi taškas į tašką. Antrajame kėlinyje pavyko šiek tiek atitrūkti ir toliau persvara prieš Rusijos krepšininkus tik augo.

Rezultatyviausiai svečių ekipoje rungtyniavo 16 taškų pelnęs ir 6 kamuolius atkovojęs Kšištofas Lavrinovičius. Jo brolis Darjušas dėl traumos nežaidė. Kauniečiai vertėsi ir be Rimanto Kaukėno.

Pralaimėtojų gretose rezultatyviausias buvo tris tritaškius pataikęs Vadimas Paninas. Jis ekipai surinko 11 taškų.

Po šių rungtynių septynias pergales ir vieną nesėkmę savo sąskaitoje VTB turinčių Joano Plazos auklėtinių šią savaitę laukia varginantis kelionių maratonas po didžiąją Rusiją. Po mačo Žemutiniame Naugarde žalgiriečiai skris į Maskvą ir surengs kelias treniruotes. Jau trečiadienį Kauno ekipa keliaus į Sibirą. Krasnojarsko mieste ketvirtadienį laukia dar viena VTB Vieningosios lygos dvikova su vietos „Jenisej“ krepšininkais.

Po 8 mačų „Žalgiris“ turi septynias pergales ir VTB Vieningosios lygos B grupėje užima antrąją vietą, nusileisdamas tik daugiau rungtynių sužaidusiam Maskvos CSKA (8-1).

„Žalgiris“: Kšištofas Lavrinovičius – 16, Marko Popovičius – 12, Mindaugas Kuzminskas – 9, Oliveris Lafayette'as, Ibrahimas Jaaberas ir Tremmellas Dardedas po 8, Mario Delašas – 7, Vytenis Lipkevičius ir Paulius Jankūnas po 3, Adas Juškevičius – 2, Jeffas Foote'as taškų nepelnė.

„Nižny Novgorod“: Vadimas Paninas – 11, Primozas Brezečius ir Dmitry Golovinas po 10.

Rungtynių eiga:

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Nižny Novgorod“ 16:15

Pirmuosius du taškus pelnė Dmitry Golovinas. Rezultatą išlygino Marko Popovičius.Toliau žaidimas klostėsi apylygiai, komandos apsikeitė taikliais metimais. Vadimas Paninas pataikė tritaškį, netrukus varžovai pridėjo dar vieną ir „Žalgiris“ įpusėjus kėliniui atsiliko 5:10. Tačiau kauniečiams taikliais metimais ir išprovokuotomis pražangomis greitai pavyko panaikinti konkurentų persvarą. O aikštėje pasirodęs Tremmellas Dardenas persverė rezultatą 12:11. „Žalgiris“ kėlinį laimėjo minimalia persvara 16:15.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Nižny Novgorod“ 36:28

Puikiai kėlinį pradėję lietuviai po pirmų 5 minučių jau pirmavo dešimčia taškų – 25:15. Dar vienas Vadimo Panino tritaškis sumažino Rusijos krepšininkų atsilikimą. Netrukus lengvus taškus pelnė ir D. Golovinas, todėl Joanas Plaza paprašė minutės pertraukėlės. Likus kike daugiau nei minutei iki kėlinio pabaigos Oliveris Lafayette'as vėl atstatė kauniečių pranašumą iki 10 taškų – 32:22. Paskutinius taškus šiame kėlinyje taikliu tritaškiu pelnė Semenas Antonovas. Pirmoje rungtynių dalyje rezultatyviausiai „Žalgirio“ ekipoje žaidė 8 taškus pelnęs Tremmellas Dardenas.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Nižny Novgorod“ 55:47

Po pertraukos sugrįžę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai toliau didino savo pranašumą ir įpusėjus kėliniui pirmavo 46:33. „Nižny Novgorod“ ekipa bandė atsigriebti tačiau kauniečiai neturėjo problemų išlaikyti dviženklę persvarą ir likus žaisti dvi minutes pirmavo 13 taškų – 53:40. Paskutinę kėlinio minutę varžovai sumažino persvarą iki 8 taškų.

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Nižny Novgorod“ 76:58

Paulius Jankūnas sugrąžino „Žalgiriui“ dešimties taškų pranašumą, tačiau jis patyręs skausmingą susidūrimą su varžovu turėjo atsisėsti ant suolo. Pirmuosius varžovų taškus tritaškiu pelnė Jevgenijus Baburinas. Įpusėjus paskutiniam kėliniui „Žalgiris“ pirmavo 14 taškų – 64:50.