2012 12 16 /19:56

VTB: 11 tritaškių pataikęs „Lietuvos rytas“ įveikė „Azovmaš“ – 94:88

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai sekmadienio vakarą VTB Jungtinės lygos rungtynėse išvykoje 94:88 (23:26, 21:16, 29:15, 21:31) įveikė Mariupolio „Azovmaš“ krepšininkus su Simonu Serapinu.
Vilniaus „Lietuvos ryto“ treneris Darius Maskoliūnas
Vilniaus „Lietuvos ryto“ treneris Darius Maskoliūnas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Lietuvos ryto“ ekipa iškovojo penktą pergalę iš 9 galimų, o „Azovmaš“ liko su dviem laimėjimais. Vilniečiai sužaidė rezultatyviausias sezono tarptautines rungtynes, o per trečią kėlinį pataikė net 29 taškus.

Nors mačo pabaigoje vilniečių puolimas ėmė strigti ir svečiams jie leido ištirpdyti savo persvarą iki 4 taškų (92:88), tačiau pabaigoje „Lietuvos rytas“ sužaidė drausmingai ir pergalingai baigė šių metų VTB rungtynes. Kitas šio turnyro rungtynes „Lietuvos rytas“ žais jau kitąmet. Sausio 7-ą dieną „Siemens“ arenoje priims Sankt Peterburgo „Spartak“.

„Lietuvos rytas“ pataikė net 11 tritaškių iš 16 (65 proc.) bei atliko 21 rezultatyvų perdavimą, o kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 35:22.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis 18, J.Blūmas (4/6 trit.) 17, M.Katelynas 11, A.Jomantas ir P.Samardžiskis po 9, D.Dulkys (2/3 trit.) 8, S.Babrauskas 5, S.Buterlevičius, D.Redikas ir L.Radoševičius po 4.

„Azovmaš“: L.Greeras (dvit. 8/11, baudo 10/11, 6 rez. perd.) 32, T.Dragičevičius 18, I.Zaytsevas 10.

Rungtynės:

Ketvirtas kėlinys: „Azovmaš“ – „Lietuvos rytas“ 88:94 (26:23, 16:21, 15:29, 31:21)

Kėlinį vilniečiai pradėjo galingai ir po dviejų minučių jau turėjo dvidešimties taškų pranašumą (80:60), tačiau vėliau šeimininkai prisivijo iki dešimties (90:80).

Atrodė, kad vilniečiai susitvarkys, tačiau iki mačo pabaigos likus minutei, B.Bayda taiklus tritaškis skirtumą ištirpdė iki 6 taškų (86:92). Po Dariaus Maskoliūno minutės pertraukėlės A.Jomantas prametė tritaškį, o M.Katelynas penktą kartą prasižengė. T.Dragiševičius sumetė baudos metimus (88:92), tačiau tuo pačiu atsakė ir J.Blūmas, o „Azovmaš“ per likusį laiką nieko nebepadarė.

Trečias kėlinys: „Azovmaš“ – „Lietuvos rytas“ 73:57 (26:23, 16:21, 15:29)

Trečio kėlinio metu aikštėje dominavo „Lietuvos ryto“ krepšininkai, pademonstravę turbūt geriausią dešimties minučių atkarpą sezone. Vilniečiai sustabdė L.Greerą (pelnė 8 tšk.), o R.Seibutis jau turi 18-a.

Vilniečiai jau yra atlikę net 20 rezultatyvių perdavimų.

Antras kėlinys: „Azovmaš“ – „Lietuvos rytas“ 42:44 (26:23, 16:21)

Kėlinio pradžioje šeimininkai buvo padidinęs savo persvarą iki 7-ių taškų (30:23), tačiau svečiai netruko pasivyti. Nors „Lietuvos rytas“ kelis kartus buvo išlyginęs rezultatą (32:32, 34:34, 36:36), tačiau pralenkti oponentų niekaip nesugebėjo. Tik pačioje kėlinio pabaigoje J.Blūmas pataikė tritaškį, kuris pirmą kartą šiose rungtynėse vilniečius išvedė į priekį.

„Lietuvos rytas“ visiškai nesusitvarkė su L.Grerru, kuris per 20-imt minučių pelnė 18 taškų (dvit. 4/7, baudos 7/7), tačiau kiti „Azovmaš“ krepšininkai rungtyniauja kur kas prasčiau.

Vilniaus klube R.Seibutis pelnė 12 (dvit. 6/9, 4 rez. perd.), J.Blūmas 11 (trit. 3/4), o M.Katelynas 7 taškus.

Per pirmą rungtynių dalį „Lietuvos rytas“ nemetė nė vieno baudos metimo, o „Azovmaš“ prasižengė tik 8 kartus. Tačiau svečiai puikiai pataikė „iš žaidimo“: dvit. – 13/25 (52 proc.), trit. – 6/10 (60 proc.). Be to, vilniečių pusėje ir kova dėl atšokusių kamuolių (19:13) bei rezultatyvių perdavimų statistika (12:5).

Pirmas kėlinys: „Azovmaš“ – „Lietuvos rytas“ 26:23

Mačą šeimininkai pradėjo spurtu 8:2, tačiau vilniečiai netrukus pasivijo savo varžovus ir viso kėlinio metu žaidimas buvo apylygis. Iki ketvirčio pabaigos likus minutei su puse „Lietuvos rytas“ buvo išlyginęs rezultatą (21:21), tačiau „Azovmaš“ sužaidė geriau ir turėjo 3 taškų persvarą.

L.Greeras šeimininkasm jau spėjo pelnyti 10 taškų, R.Seibutis įmetė 8. Po 5 pataikė M.Katelynas ir J.Blūmas.

„Lietuvos ryto“ startinis penketas: R.Seibutis, P.Samardžiskis, M.Katelynas. A.Jomantas ir J.Blūmas. „Azovmaš“ – L.Greeras, I.Zaytsevas, S.Serapinas, T.Dragiševičius ir D.Zabirčenko.