2013 02 17 /21:00

VTB lyga: „Lietuvos rytas“ nusileido vieniems iš autsaiderių

Sekmadienio vakarą Lenkijoje „Lietuvos rytas“ VTB Jungtinės lygos rungtynėse pralaimėjo Zgoželeco „Turow“ ekipai 78:86 (17:26, 22:10, 15:23, 24:27). Tai buvo septintasis ekipos pralaimėjimas šiame sezone, jie savo sąskaitoje taip pat turi 8 pergales.
Darius Maskoliūnas
Darius Maskoliūnas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Sporto grupė „Facebook“. Prisijunk ir tu, spausk LIKE.

Lietuviai devyniais taškais pralaimėjo pirmąjį kėlinį, tačiau sugebėjo išsiveržti į priekį po antrojo (39:36). Deja, antroje žaidimo pusėje permainingoje kovoje geriau sekėsi lenkams. Nors paskutinėmis minutėmis buvo vilčių išplėšti pergalę, netaiklūs Dejano Ivanovo baudos metimai šansų paliko mažai. Galiausiai pergale džiaugėsi šeimininkai.

Rezultatyviausiai šiame mače „Lietuvos ryto“ gretose žaidė 14 taškų pelnęs ir 9 kamuolius atkovojęs Dejanas Ivanovas. 13 taškų pridėjo Renaldas Seibutis.

Lenkijos ekipai tai buvo vos ketvirtoji pergalė šalia 11 pralaimėjimų. Su šiuo rezultatu „Turow“ gali pakilti į 8 grupės vietą iš 9-osios.

Tuo tarpu, „Lietuvos rytas“ išlieka penktoje vietoje, tačiau jiems ant kulnų mina Kazachstano „Astana“ ekipa, kuri yra sužaidusi vieneriomis rungtynėmis mažiau. Į kitą etapą pateks šešios geriausios grupės komandos.

Šį sezoną ekipos jau turėjo progą varžytis tarpusavyje – praėjusių metų lapkričio mėnesį „Siemens“ arenoje aikštės šeimininkai lenkus nugalėjo 78:71.

„Lietuvos rytas“: Dejanas Ivanovas – 14, Renaldas Seibutis – 13, Janis Blūmas – 11, Nemanja Nedovičius – 10, Tomislavas Zubčičius ir Patrickas O'Bryantas po 6, Steponas Babrauskas, Eimantas Bendžius ir Miltonas Palacio po 5, Simas Buterlevičius – 3.

„Turow“: D.Jacksonas – 19, M.Chylinskis ir R.Robinsonas po 14 taškų.

Rungtynių eiga:

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Turow“ 17:26

Startinis „Lietuvos ryto“ penketas: Renaldas Seibutis, Tomislavas Zubčičius, Simas Buterlevičius, Patrickas O'Bryantas, Nemanja Nedovičius.

Pirmuosius taškus pelnė varžovai, tačiau Nemanja Nedovičius atsakė taikliu tritaškiu. Sužaidus 3 minutes „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 2 taškais (8:6). Tačiau varžovai pataikė du tritaškius iš eilės ir jau vilniečiams reikėjo vytis. Sužaidus pusė kėlinio antrąją pražangą užsidirbo Simas Buterlevičius. Rezultatas buvo lygus (14:14). Likus žaisti dvi minutes varžovai sugebėjo šiek tiek atitrūkti (18:14). Per likusį laiką „Lietuvos rytas“ dar labiau atsiliko nuo varžovų ir pralaimėjo kėlinį devyniais taškais (17:26).

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Turow“ 39:36 (17:26, 22:10)

Antrąjį kėlinį vilniečiai pradėjo daug sėkmingiau ir sumažino atsilikimą iki 4 taškų (24:28). Tačiau greitai lenkai atstatė 10 taškų pranašumą (24:34) ir Darius Maskoliūnas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Sužaidus pusė kėlinio rezultatas buvo 34:28 varžovų naudai. „Lietuvos rytas“ greitai pasivijo lenkus, laimėdami atkarpą 9:0. Likus žaisti 2 minutes vilniečiai jau buvo priekyje 35:34. Atsigavę lietuviai laimėjo kėlinį net 12 taškų (22:10) ir buvo priekyje 39:36. Per pirmąją rungtynių dalį rezultatyviausiai žaidė 9 taškus pelnęs Renaldas Seibutis.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Turow“ 54:59 (17:26, 22:10, 15:23)

Trečiajame kėlinyje lenkai vėl pakilo į kovą. Sužaidus pusė kėlinio rezultatas buvo lygus (46:46). Vienas rezultatyviausių žaidėjų vilniečių gretose Nemanja Nedovičius susirinko 3 pražangas. Varžovams pavyko įgauti 3 taškų pranašumą (51:48). Šiame kėlinyje abi komandos pasižymėjo pražangomis. Lenkai šiose rungtynėse jau buvo prasižengę 20 kartų, lietuviai – 14 kartų. Per likusį laiką varžovai dar šiek tiek atitrūko (59:54).

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Turow“ 78:86 (17:26, 22:10, 15:23, 25:27)

Sužaidus 3 minutes paskutiniajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ atsiliko nuo varžovų 4 taškais (59:63). Dar po kelių minučių atsilikimas padidėjo iki 7 taškų (68:61) ir Darius Maskoliūnas paprašė pasitarimo. Likus trims minutėms lietuviai atsiliko tik 3 taškais (67:70). Dar po minutės lenkai vėl padidino atrūkimą iki 7 taškų (76:69). Likus vienai minutei Renaldas Seibutis taikliais metimais sumažino atsilikimą iki trijų taškų, varžovai vėl atsitraukė, o vilniečiai vėl sugrąžino tą patį 3 taškų atsilikimą (76:79). Po taiklių Janio Blūmo baudos metimų „Lietuvos rytas“ atsiliko vos vienu tašku (78:79). Likus 16 sekundžių Steponas Babrauskas prasižengė ir leido varžovams mesti baudos metimus. Abu metimai buvo sėkmingi ir atsilikasm padidėjo iki 3 taškų. Tada jau varžovai prasižengė. Deja, Dejanas Ivanovas nepataikė nei vieno iš baudos metimų. Tuomet lenkai sėkmingai sužaidė ir nugalėjo 86:76.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti