2013 02 17 /17:35

Be intrigos: „Žalgiris“ sutriuškino varžovus 86:61

Sekmadienio popietę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pratęsė pergalių seriją VTB Jungtinėje lygoje iškovodami itin lengva pergalę prieš Krasnojarsko „Jenisej“ ekipą 86:61 (30:19, 16:17, 19:14, 21:11) . Kauniečiai yra B grupės lyderiai ir savo sąskaitoje jau turi 14 pergalių ir tik vieną pralaimėjimą bei užsitikrino vietą ketvirtfinalyje.
Robertas Javtokas
Robertas Javtokas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Temos: 1 Krepšinis

Rungtynes aptarinėti ir dalytis pastebėjimais visada galite 15min Sporto puslapyje „Facebook“ tinkle.

Šiose rungtynėse komandai negalėjo padėti mače su Bambergo ekipa traumas patyrę Paulius Jankūnas ir Tremmellas Dardenas. Tačiau, aikštėje nepasirodė ir pergalės Vokietijoje kalvis Marko Popovičius. Matyt, žalgiriečiams jo pagalbos ir nereikėjo.

Visų rungtynių metu kauniečiai diktavo žaidimą ir neleido varžovams net prisiartinti. Rezultatyviausias šiose rungtynėse buvo 22 taškus pelnęs ir 8 kamuolius atkovojęs Mindaugas Kuzminskas. Itin sėkmingai rungtyniavo ir jaunasis Adas Juškevičius, kuriam pavyko įmesti 14 taškų, atkovoti 5 kamuolius ir atlikti 4 rezultatyvius perdavimus.

„Žalgiris“ pateko tiesiai į varžybų ketvirtfinalį, nes užsitikrino bent jau antrąją vietą grupėje. Dvi pirmos grupės ekipos iš karto patenka į ketvirtfinalį, o 3-6 komandos kovos aštuntfinaliuose.

Krasnojarsko „Jenisej“ ekipa po šio pralaimėjimo išliks aštuntoje B grupės vietoje.

„Žalgiris“: Mindaugas Kuzminskas – 22, Adas Juškevičius – 14, Rimantas Kaukėnas ir Kšištofas Lavrinovičius po 12, Robertas Javtokas – 10, Oliveris Lafayette'as – 6, Mario Delašas – 4, Darjušas Lavrinovičius, Vytenis Lipkevičius ir Jeffas Foote'as po 2.

„Jenisej“: J.Jeffersonas – 16, E.Kikanovičius – 14.

Šiandien dar įvyks dvejos VTB lygos rungtynės, kuriose pasirodys lietuvių klubai.

18:00 val. į kovą su „Nižnij Novgorod“ ekipa stos „Neptūnas“, o 18:45 val. prasidės dvikova tarp „Lietuvos ryto“ ir Zgoželeco „Turow“ komandų.

Rungtynių eiga:

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Jenisej“ 30:19

Startinis „Žalgirio“ penketas: Robertas Javtokas, Mindaugas Kuzminskas, Oliveris Lafayette'as, Rimantas Kaukėnas ir Kšištofas Lavrinovičius.

„Žalgiris“ puikiai pradėjo kėlinį ir sužaidus 2 minutes pirmavo 7:2. Ypač sėkmingai žaidė po traumos atsigaunantis Robertas Javtokas, kuris per kelias minutes pelnė 6 taškus. Praėjus pusei kėlinio kauniečiai jau pirmavo 15:4, tačiau Oliveris Lafayette'as užsidirbo jau dvi pražangas ir jį turėjo pakeisti Adas Juškevičius. Vos tik pasirodęs aikštėje jis pelnė tritaškį, o „Žalgirio“ sąskaitoje jau buvo 20 taškų (20:8). Likus žaisti minutę varžovai šiek tiek priartėjo (29:19). „Žalgiris“ laimėjo kėlinį 30:19.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Jenisej“ 46:36 (30:19, 16:17)

Antrasis kėlinys prasidėjo ne taip rezultatyviai. Po dviejų minučių tik Darjušas Lavrinovičius baudos metimais pridėjo 2 taškus (32:19). Praėjus pusei kėlinio žalgiriečiai pirmavo dešimčia taškų (34:24), tačiau jau turėjo susirinkę 4 komandines pražangas, o Oliveris Lafayette'as turėjo 3 asmenines. Likus žaisti dvi minutes kauniečiai ir vėl įsibėgėjo ir pirmavo 41:29. „Žalgiris“ kėlinį pralaimėjo 16:17, tačiau bendras rezultatas po antrojo kėlinio buvo 46:36. Pirmoje žaidimo dalyje rezultatyviausias lietuvių ekipoje buvo 13 taškų pelnęs Mindaugas Kuzminskas.

Trečiasis kėlinys:  „Žalgiris“ – „Jenisej“ 65:50 (30:19, 16:17, 19:14)

Ir trečiasis kėlinys prasidėjo nerezultatyviai. Tik praėjus dviems minutėms pirmuosius „Žalgirio“ taškus pelnė Adas Juškevičius (49:36). Sužaidus pusė kėlinio lietuviai jau turėjo 15 taškų pranašumą (55:40). Žalgiriečių persvara atkovojant kamuolius buvo įspūdinga – 33 prieš vienuolika varžovų. Ir toliaus sėkmingai žaidė Adas Juškevičius, kuris buvo antras pagal rezultatyvumą (12 taškų). Likus žaisti 2 minutes varžovai atsiliko jau 20 taškų (62:42). Baigiantis kėliniui varžovai sumažino atsilikimą iki 15 taškų (65:50).

Ketvirtasis kėlinys:  „Žalgiris“ – „Jenisej“ 86:61 (30:19, 16:17, 19:14, 21:11)

Sužaidus 3 minutes paskutiniame kėlinyje „Žalgiris“ toliau rinkosi taškus be jokio varžovų atsako (74:50). Nors rungtynės nesiklostė pernelyg inirtingai, tačiau pražangų prisirinko abiejų komandų žaidėjai. „Žalgirio“ gretose po tris pražangas turėjo R.Javtokas, M.Kuzminskas, R.Kaukėnas ir O.Lafayette'as. Varžovų gretose taip pat keturi žaidėjai turėjo tris pražangas. Per pusė kėlinio „Žalgiris“ varžovams leido pelnyti vos 4 taškus (77:54).

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti