2014 05 17

VTB lygos ketvirtfinalį „Lietuvos rytas“ pradėjo pergale namuose

VTB Jungtinės lygos ketvirtfinalio seriją iki trijų pergalių Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai namuose pradėjo pergale. Vilniečiai 80:69 (12:22, 29:17, 17:14, 22:16) įveikė Liubercų „Triumf“.
Martynas Gecevičius
Martynas Gecevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pirmajame kėlinyje galingai žaidė svečiai iš Rusijos ir susikrovė dviženklę persvarą – 22:12.

Vis dėlto, antrajame ketvirtyje prabilo „Lietuvos ryto“ snaiperiai. M.Gecevičius smeigė tris iš eilės tritaškius, S.Babrauskas pridėjo dar vieną ir netrukus M.Gecevičius baudų metimais išvedė šeimininkus į priekį – 28:27. Po to komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, tačiau po dviejų kėlinių persvara liko „Lietuvos ryto“ rankose – 41:39.

Po pertraukos komandos ir toliau žaidė apylygiai, keitėsi metimais, tačiau vilniečiai visada laikė 1-3 taškų persvarą. Iki ketvirčio pabaigos likus 2 min. D.Songaila pataikė du iš eilės dvitaškius, po vieną pridėjo J.Palaciosas ir Z.Dowdellas, o „Lietuvos rytas“ išsiveržė į priekį 9 taškais – 58:49. „Triumf“ iki kėlinuko pabaigos kiek sumažino atsilikimą – 53:58.

Lemiamo ketvirčio pradžioje svečiai priartėjo iki taško (59:60), bet vilniečiai pelnė 5 taškus be atsako. 4-6 taškų persvarą vilniečiai išlaikė iki mačo pabaigos, o Z.Dowdellas dviem baudų metimais likus žaisi 40 sek. įtvirtino pergalę. Paskutinį tašką mače padėjo tritaškį pataikęs G.Orelikas.

Antrosios serijos rungtynėse sekmadienį ir vėl bus žaidžiamos Vilniuje, o po to komandos persikels į Rusiją. Ten vyks trečiosios ir, jei reikės, ketvirtosios rungtynės.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius (4/6 trit., 3 klaid.) 18, D.Songaila (7/12 dvit., 5 atk. kam., 5 rez. perd., 5 perimt kam.) 16, J.Palaciosas (3/5 dvit., 8/8 baud., 8 atk. kam.) 14, G.Orelikas ir S.Babrauskas po 8, T.Lydeka 7, Z.Dowdellas 6, O.Cookas (9 rez. perd.) 3.

„Triumf“: K.Landry (7/10 dvit., 7/7 baud., 6 atk. kam.) 24, C.Higginsas (6 klaid.) 13, M.Rakovičius (6/8 dvit., 7 atk. kam.) 12.