Publikuota: 2013 vasario 10d. 18:49

VTB mače po pertraukos atsibudęs „Lietuvos rytas“ sutriuškino „Kalev“ 95:73

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rungtynių akimirka

Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas sekmadienį pratęsė savo pergalių seriją VTB Jungtinėje lygoje iki trijų laimėjimų. VTB turnyro A grupės mače vilniečiai šiandien santykius aikštėje aiškinosi su vos tris laimėjimus po 14 dvikovų turinčiu Talino „Kalev“ klubu ir jį įveikė 95:73 (11:16, 20:18, 32:15, 29:21).

Tai pirmoji tokia ilga vilniečių nepralaimėtų rungtynių serija VTB lygoje – iki šiol „Lietuvos rytas“ du kartus turnyre buvo pelnęs po du laimėjimus iš eilės, tačiau po to sekdavo nesėkmė.

Pergalę vilniečių komandai ir vėl lėmė sėkmingas tritaškių pataikymas: Eimantas Bendžius pelnė 5, Janis Blūmas įmetė 6 tritaškius, Nemanja Nedovičius pridėjo 3 tritaškius, o iš viso „Lietuvos rytas“ įsūdė 14 tolimų metimų. Vasario 3-ąją rungtynėse su „Astana“ klubu sostinės žaidėjai pasiekė VTB rekordą, įmetę net 17 tritaškių.

Mače su „Kalev“, Vilniaus krepšininkai net du kėlinius buvo besivejančiųjų vaidmenyje. Estai turėjo net 7 taškų pranašumą – 25:18, tačiau Lietuvos ekipa labai greitai ištirpdė persvarą ir kvėpavo svečiams į nugarą. Nors po dviejų kėlinių Talino atstovai pirmavo 34:31, po didžiosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojomis.

„Lietuvos rytas“ įjungė penktąją pavarą, laimėjo atkarpą 14:0 ir pabėgo 45:34. Po to sostinės žaidėjai tik didino persvarą, kuri vienu metu siekė net 21 tašką – 81:60. Estai rungtynių pabaigoje dar šiek tiek sumažino atotrūkį, tačiau per paskutinę kėlinio minutę „Lietuvos rytas“ tik padidino spartą ir nugalėjo 22 taškų pranašumu 95:73.

„Vyrai buvo tarsi apsimiegoję, – apie prastai sužaistą pirmąją pusę kalbėjo D. Maskoliūnas. – Pirmi du kėliniai – prasti, antroje rungtynių pusėje įvykdėme 60-70 procentų to,ko siekėme. Per pirmus du ketvirčius vyrai išėjo tarsi apsimiegoję, galbūt galvojo, kad pergalė jau kišenėje, nebus ką veikti ir lengvai varžovus apmėtys kepurėmis“.

„Lietuvos rytui“ taškų pelnė: J.Blūmas (6/9 tritaškiai) ir N.Nedovičius (3/3 tritaškiai) po 19, E.Bendžius (5/6 tritaškiai) 17, R.Seibutis ir D.Ivanovas po 12, S.Babrauskas, M.Palacio ir P.O‘Bryantas po 4, D.Dulkys ir T.Zubčičius po 2, S.Buterlevičius ir A.Jomantas taškų nepelnė.

„Kalev“ klubui: G.Wilkinsonas 19, A.Škėlė 16, F.Elegaras ir B.Fallas po 10, T.Abbottas 7, N.Keerlesas 6, K.McLeodas 5.

„Lietuvos rytas“ – „Kalev“ 95:73 (11:16, 20:18, 32:15, 29:21)

Dvitaškiai: 27/37 (57 proc.) – 17/34 (50 proc.)

Tritaškiai: 14/28 (50 proc.) – 7/17 (41 proc.)

Baudų metimai: 11/15 (73 proc.) – 18/23 (78 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 29 – 32

Perimti kamuoliai: 14 – 7

Rezultatyvūs perdavimai: 15 – 10

Klaidos: 13 – 26

Vilniečiai VTB lygos A grupėje su 8 pergalėmis ir 6 pralaimėjimais užima penktąją vietą, o estai žengia aštuntoje pozicijoje.

Pirmojo rato dvikovą Estijoje „Lietuvos rytas“ laimėjo 73:60.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

Pirmasis kėlinys

Beveik dvi minutes nė viena ekipa nesugebėjo pelnyti taškų: pirmieji savo taškų kraitį atidarė Talino krepšininkai,  bet Nemanja Nedovičius tuoj pat atsakė tritaškiu. Tačiau sužaidus 4 min. rezultatas buvo tik 3:2. Vis dėlto, „Kalev“ greičiau apsiprato su startiniu jauduliu, pelnė „sausus“ 4 taškus ir po penkių sužaistų minučių pirmavo 6:3.

Po minutės pertraukėlės, kurią paėmė „Lietuvos ryto“ trenerių štabas, mačas įsibėgėjo, tačiau jis nebuvo sėkmingas lietuviams: estai 8 min. pirmavo 11:5, o sostinės krepšininkai bergzdžiai ieškojo kelių prie „Kalev“ krepšio.

Nors vilniečiai bandė vytis estus, jie atsilaikė ir po pirmojo kėlinio pirmavo 16:11.

Antrasis kėlinys

Antrojo kėlinio pradžioje Vilniaus krepšininkai pradėjo rimčiau kovoti ir 3 min. sumažino skirtumą iki 16:18. Tačiau „Kalev“ legionierius iš Latvijos Armandas Škėlė įsūdė tritaškį ir vėl svečiai pabėgo 21:16. Maža to – A.Škėlė pelnė dar vieną tritaškį ir „Kalev“ 5 min. turėjo 7 taškų pranašumą 25:18.

Lietuvos klubo žaidėjai labai greitai sumažino skirtumą – 6 min. varžovai pirmavo tik 25:23. Po Janio Blūmo tritaškio vilniečiai 7 min. jau pirmavo 26:25.

Tačiau po „Lietuvos ryto“ klaidų virtinės Talino atstovai laimėjo atkarpą 6:0 ir 8 min. pirmavo 31:26. Gelbėjo tik J.Blūmas, kuris tiksliai mėtė tritakius ir neleido varžovams pabėgti.

Per paskutinę minutę ekipos viena kitai atsakė taikliais metimais ir po dviejų kėlinių rezultatas buvo 34:31 „Kalev“ klubo naudai.

Trečiasis kėlinys

Atsakingiau trečiame kėlinyje pradėję žaisti vilniečiai labai greitai pasivijo varžovus ir nurūko į priekį 38:34. Likus žaisti trečiame kėlinyje 4 min., po Renaldo Seibučio tritaškio, sostinės žaidėjai jau pirmavo 58:44. Likus žaisti 2 min. „Lietuvos rytas“ priekyje buvo 62:48. Po trijų kėlinių šeimininkai turėjo solidų 14 taškų pranašumą 66:52.

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtame kėlinyje dvikovos braižas nesikeitė – vilniečiai didino atotrūkį, o „Kalev“ klubas tik bandė garbingai žaisti. Trečiąją kėlinio minutę „Lietuvos rytas“ jau pirmavo dvidešimties taškų skirtumu 74:54, o įpusėjus ketvirčiui – 81:60.

Atsipalaidavę Vilniaus krepšininkai leido priartėti Estijos žaidėjams, 81:65, tačiau tai buvo tik maža paguoda varžovams. „Lietuvos rytas“ per paskutines kėlinio sekundes vėl susigrąžino pranašumą ir laimėjo rungtynes 95:73.