2012 03 07 /19:04

VTB: Robertas Javtokas po galingo dėjimo nulaužė krepšio lanką, „Žalgiris“ sutriuškino „Krasnye Krylia“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Samaroje pergalingai pradėjo penkerių rungtynių iš eilės maratoną Vieningoje krepšinio lygoje. Žalgiriečiai kol kas solidžiausia persvara šį sezoną VTB lygoje įveikė „Krasnye Krylia“ ekipą 79:59 (18:21, 10:21, 14:21, 16:17).
Robertas Javtokas nulaužė lanką
Po galingo Roberto Javtoko dėjimo nulūžęs lankas. / zalgiris.lt nuotr.

Kauno „Žalgiris“ (6 ir 6) iškovojo itin svarbią šeštąją pergalę, kuri išsaugojo šansus kovoti dėl vietos VTB lygos aštuntfinalyje. Tuo tarpu Rusijos klubas vilčių patekti į kitą etapą praktiškai nebeturi.

„Žalgiris“ entuziastingai pradėjo rungtynes Samaroje ir per pirmąsias tris minutes surengė spurtą 7:0. Po R.Javtoko galingo dėjimo svečiai pirmavo 11:2. Žalgiriečiai ilgai neleido varžovams pelnyti pirmųjų taškų, tačiau ėmė rinktis pražangas, kurias „Krasnye Krylia“ vertė taškais. Varžovai metė 9 baudos metimus iš kurių pataikė 7 ir būtent baudos metimai leido šeimininkams prisivyti „Žalgirį“. Po pirmojo kėlinio žalgiriečiai pirmavo 21:18.

Antrajame kėlinyje sužaidus minutę ir 39 sekundes įvyko incidentas, po kurio teko sustabdyti mačą. Pagavęs ore kamuolį po netaiklaus Dainiaus Šalengos metimo, Robertas Javtokas galingu dėjimu nulaužė krepšio lanką.

Nors krepšinio lankas buvo pakeistas per penkias minutes, komandos teko iš naujo atlikti apšilimą.

Po nelauktos pauzės „Žalgiris“ „Krasnye Krylia“ tęsė mačą, o žalgiriečiai pirmavo rezultatu 25:18.

Po pertraukos antrajame kėlinyje Kauno „Žalgiris“ toliau diktavo savo sąlygas. Paulius Jankūnas įmetė tritaškį ir žalgiriečiai turėjo dešimties taškų persvarą 34:24, o po Milovano Rakovičiaus metimo iš po krepšio įgijo rekordinį 12 taškų pranašumą 36:24. Po dvidešimties minučių komandas skyrė keturiolika taškų – 42:28.

Trečiasis kėlinys „Žalgiriui“ klostėsi dar sėkmingiau – Manto Kalniečio, Pauliaus Jankūno ir Roberto Javtoko taškai padidino persvarą iki 52:30. Po B.Rusho tritaškio „Žalgirio“ pranašumas aptirpo (52:39), bet D.Šalenga atsakė prasiveržimu ir tritaškiu iš krašto, o kiek vėliau beveik minutę trukusią ataką tolimu metimu užbaigė T.Klimavičius – 61:39. Po 30 minučių žaidimo kauniečiai buvo priekyje 63:42.

Svečiai dominavimą aikštėje pratęsė ir paskutiniame ketvirtyje. Samaros krepšininkai mėgino vytis, tačiau rezgė skubotas atakas ir buvo priversti pripažinti šeimininkų pergalę - 79:59.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 17, Robertas Javtokas 12 (7 atk. kam.), Tadas Klimavičius ir Milovanas Rakovičius po 10.

„Krasnie Krilya“: Lionnelis Rushas 18 (6 atk. kam.), Aaronas Milesas 9, Nikita Balašovas 8.

Įdomu, kad Sonny Weemsas pirmą kartą šį sezoną aikštę paliko nepelnęs nė taško.

***

Norint pelnyti kelialapį į atkrintamąsias varžybas, žalgiriečiams būtina laimėti kuo daugiau iš likusių 5 rungtynių.

Į dvi pozicijas VTB Vieningosios lygos atkrintamosiose varžybose dar pretenduoja ir „Nizhny Novgorod“ krepšininkai (8 ir 8).

Pirmąjį mačą su „Krasnye Krylia“ komanda „Žalgirio“ arenoje spalio mėnesį laimėjo kauniečiai 84:82.