VTB Vieningoji lyga: Kauno „Žalgiris“ pralaimėjo Mariupolio „Azovmash“ ir patyrė pirmąją nesėkmę

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Azovmash“ parklupdė Kauno „Žalgirį“.
0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai patyrė pirmąjį pralaimėjimą VTB Vieningosios lygos rungtynėse. Po keturių iš eilės pergalių B grupėje Aco Petrovičiaus auklėtiniai šeštadienį svečiuose 63:75 (23:17, 16:25, 10:13, 14:20) buvo priversti pripažinti Rolando Jaručio treniruojamos Mariupolio „Azovmash“ (Ukraina) ekipos pranašumą.

Mačo pradžioje iniciatyva priklausė kauniečiams (7:0, 19:11). Tačiau „Azovmash“ be kovos nė negalvojo pasiduoti. Ukrainiečiai dar pirmojo kėlinio pabaigoje priartėjo (19:17), o antrajame – išsiveržė į priekį (30:32, 36:42).

Mačo vadžias į savo rankas perėmę „Azovmash“ krepšininkai trečiojo kėlinio pabaigoje susikrovė 8 taškų persvarą (47:55), bet lemiamame ketvirtyje spurtavo „Žalgiris“, ištirpdydamas varžovų persvarą iki minimumo (56:57).

Likus žaisti 5 minutes skirtumas tarp komandų dar buvo minimalus (58:59), tačiau ukrainiečiai tuomet laimėjo atkarpą 10:2 ir įgijo lemiamą persvarą (60:69). Per likusias dvi minutes svečiams situacijos pakeisti nepavyko, o „Azovmash“ įtvirtino savo pergalę – 63:75.

„Žalgiris“ užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (37 prieš 28), bet vėl dažniau klydo (18 prieš 11) ir gavo net 5 blokus (patys neatliko nė vieno).

„Žalgiris“: Martynas Pocius 13, Tomas Delininkaitis 9, Paulius Jankūnas 8, DeJuanas Collinsas ir Omaras Samhanas – po 7 taškus.

„Azovmash“: R.Curry 19, F.House'as ir M.Pustozvonovas – po 16 taškų.

Pirmąjį pralaimėjimą per penkis žaistus mačus patyrę žalgiriečiai išliko B grupės viršūnėje, tuo tarpu trečią kartą penktose rungtynėse laimėję „Azovmash“ krepšininkai iš penktosios pozicijos šoktelėjo į trečiąją.

6. Kalev 4 0 4 277:307

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais trečiadienį, gruodžio 15 dieną, namuose su Vitorijos „Caja Laboral“ (Ispanija). Tai bus Eurolygos A grupės dvikova. VTB Vieningoje lygoje A.Petrovičiaus auklėtinių kitas išbandymas lauks jau tik kitąmet – sausio 6 dieną svečiuose su Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) klubu.