2010 10 06

CSKA sutriuškino ketvirtajame kėlinyje subyrėjusį „Lietuvos rytą“

Debiutas VTB Vieningoje lygoje Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams prisvilo. Ketvirtajame kėlinyje subyrėjęs Lietuvos čempionų žaidimas leido namuose žaidusiems Maskvos CSKA (Rusija) krepšininkams švęsti triuškinamą pergalę rezultatu 80:61 (19:22, 18:13, 17:14, 26:12).
Ramūnas Šiškauskas
R.Šiškauskas nugalėtojams pelnė 15 taškų. / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 BC Maskvos CSKA

Tiesa, galutinis rungtynių rezultatas neatspindi vykusios kovos. Sėkmingiau dvikovą pradėję Draženo Anzulovičiaus auklėtiniai šovė į priekį (2:10) ir laimėjo pirmą kėlinį (19:22).

Beveik tris kėlinius lygiai vykusiose rungtynėse lūžis įvyko ketvirto kėlinio pradžioje, kai šeimininkai laimėjo keturių minučių atkarpą rezultatu 14:1 ir susikrovė solidžią persvarą (68:50). Dvikovos nugalėtojas tapo aiškus, o po Ramūno Šiškausko tritaškio „Lietuvos ryto“ deficitas vienu metu buvo pasiekęs ir 21 tašką (75:54).

Kitose VTB Vieningosios lygos A grupės rungtynėse Espo „Honka“ (Estija) trečiadienį namuose 73:81 buvo priversta pripažinti Dniepropetrovsko „Dnipro“ (Ukraina) komandos pranašumą.

Be šių ekipų, A grupėje dar žaidžia Kazanės „Uniks“ (Rusija) ir Minsko „Minsk-2006“ (Baltarusija) klubai.

B grupėje, kurioje žaidžia kita Lietuvos komanda Kauno „Žalgiris“, taip pat varžosi Gdynės „Asseco Prokom“ (Lenkija), Maskvos srities „Chimki“ (Rusija), Mariupolio „Azovmash“ (Ukraina), Talino „Kalev“ (Estija) ir Rygos VEF (Latvija) komandomis.

Statistika

CSKA krepšininkai užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (38 prieš 29) ir net 52,3 proc. (11/21) taiklumu mėtė tritaškius (vilniečiai – vos 19 proc. (4/21)).

„Lietuvos ryto“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir mažesnis klaidų skaičius (10 prieš 16) bei net 10 iš varžovų perimtų kamuolių (CSKA krepšininkams pavyko nugvelbti tik 1 kamuolį).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė J.Gordonas (18 tšk., 7 atk. kam.). R.Šiškauskas per 26 minutes pelnė 15 taškų (2/5 dvitšk., 3/4 tritšk., 2/2 baud.) ir atkovojo 5 kamuolius. 15 taškų į „Lietuvos ryto“ krepšį įmetė ir M.Smodišas, 221 cm ūgio milžinas B.Marjanovičius pridėjo 11 taškų.

Ketvirtą pralaimėjimą iš eilės patyrusioje „Lietuvos ryto“ ekipoje išsiskyrė M.Bjelica (14 tšk.), M.Gecevičius (12 tšk.), B.Newley (9 tšk.) ir J.Johnsonas (8 tšk.).

Prieš susitikimą

„Lietuvos ryto“ treneris Draženas Anzulovičius per rungtynes su CSKA negalės remtis dviem traumuotais auklėtiniais – Steponu Babrausku ir Žydrūnu Keliu.

Draugiškų varžybų ciklą vilniečiai baigė ne geriausiomis nuotaikomis. Draugiškame keturių komandų turnyre Gdynėje (Lenkija) „Lietuvos rytas“ patyrė du skaudžius sutriuškinimus: 63:83 nusileido Sienos „Montepaschi“ (Italija) ir 67:90 neprilygo Tomo Pačėso treniruojamai Gdynės „Asseco Prokom“ (Lenkija).

Tuo tarpu Maskvos CSKA prieš pat oficialių varžybų startą džiaugėsi tradicine Aleksandro Gomelskio vardo taure. Pusfinalyje Duško Vujosevičiaus auklėtiniai 75:63 įrodė savo pranašumą prieš Belgrado „Partizan“ (Serbija), o finale po permainingos kovos 79:73 palaužė Kauno „Žalgirio“ pasipriešinimą.

Rungtynių eiga

5 minutės prieš rungtynes

Startiniai komandų penketai

„Lietuvos rytas": J.Johnsonas, A.Šikšnius, B.Newley, K.Bajramovičius ir J.Valančiūnas.

CSKA: J.Gordonas, T.Langdonas, R.Šiškauskas, M.Smodišas ir B.Marjanovičius.

1 kėlinys 2 min.

Sėkmingas „Lietuvos ryto“ startas. Po J.Johnsono tritaškio ir K.Bajramovičiaus dvitaškio svečiai išsiveržia į priekį (7:2).

1 kėlinys 4 min.

Po dar vieno taiklaus vilniečių šūvio iš toli CSKA strategas D.Vujosevičius priverstas prašyti pirmos minutės pertraukėlės (10:2).

1 kėlinys 5 min.

Po minutės pertraukėlės Rusijos čempionai atsigauna (10:7). Po M.Smodišo tritaškio CSKA priartėja iki vieno taško (12:11).

1 kėlinys 7 min.

„Lietuvos ryto" krepšininkai neatiduoda iniciatyvos – po keturių iš eilės M.Bjelicos taškų svečiai susigrąžina 5 taškų persvarą (18:13).

1 kėlinys 8 min.

CSKA į tai atsakė spurtu 5:0 ir S.Bykovas taikliu tritaškiu išlygina rezultatą (18:18).

1 kėlinys 9 min.

Po pirmų dešimties minučių priekyje „Lietuvos ryto" krepšininkai (22:19). Varžybų šeimininkė CSKA kol kas nė karto nebuvo išsiveržusi į priekį.

2 kėlinys 2 min.

Antras kėlinys prasideda nesėkminga abiejų komandų atakų serija. Rezultatas daugiau nei dvi minutes nesikeičia.

2 kėlinys 4 min.

Du iš eilės CSKA tritaškiai ir šeimininkai pirmą kartą išsiveržia į priekį (24:25).

2 kėlinys 5 min.

Sužaidus pusę kėlinio I.Miloševičius taikliais baudų metimais vėl išveda svečius į priekį (26:25).

2 kėlinys 7min.

Taiklus R.Šiškausko tritaškis, greitą ataką metimu iš po krepšio baigia M.Smodišas ir CSKA šauna į priekį (28:31).

2 kėlinys 8 min.

Pusiausvyrą grąžina M.Gecevičius (31:31), tačiau R.Šiškauskas dar kartą pataiko iš toli (31:34), o S.Bykovas prideda du taiklius baudų metimus (31:36).

2 kėlinys 9 min.

J.Valančiūnas apdovanoja R.Šiškauską bloku, o J.Johnsonas žaibišku prasiveržimu per visą aikštelę pelno du taškus (34:36).

Ilsėtis komandos išeina CSKA pirmaujant dviejų taškų skirtumu (35:37).

3 kėlinys 2 min.

Trečią kėlinį taikliu šūviu iš toli pradėjo M.Smodišas (35:40). „Lietuvos rytas" į tai atsakė taikliais J.Valančiūno ir K.Bajramovičiaus dvitaškiais (39:40).

3 kėlinys 4 min.

Komandos keičiasi netaikliomis atakomis ir klaidomis – sužaidus pusę kėlinio skirtumas išlieka nepakitęs (41:42).

3 kėlinys 6 min.

T.Langdonas ir M.Gecevičius apsikeičia taikliais metimais iš vidutinio nuotolio (45:46).

3 kėlinys 7 min.

„Lietuvos ryto“ krepšininkai klysta, o CSKA surengia dvi sėkmingas atakas iš eilės ir vėl susikrauna kiek saugesnį pranašumą (45:50).

3 kėlinys 8min.

Sudėtingą dvitaškį pataiko R.Šiškauskas (47:52).

3 kėlinys 9 min.

M.Gecevičiaus metimas iš po krepšio blokuojamas, o du taškus pelno D.Sokolovas, padidindamas CSKA persvarą iki rekordinės 7 taškų ribos (47:54). Aidint trečio kėlinio sirenai I.Miloševičius pataiko iš po krepšio (49:54).

4 kėlinys 1 min.

Lemiamas ketvirtis vilniečiams prasidėjo nesėkmingai – J.Gordonas smeigė tritaškį, o po varžovų aukštaūgio dėjimo CSKA persvara pirmą kartą rungtynėse pasiekė dviženklę taškų ribą (49:59).

4 kėlinys 2 min.

Po dar vieno J.Gordono taiklaus metimo CSKA pranašumas šokteli iki 12 taškų, o vilniečių žaidimas ima byrėti (49:61).

4 kėlinys 3 min.

Pirmą tašką „Lietuvos rytui“ ketvirtame kėlinyje taikliu vienu baudų metimu iš dviejų J.Johnsonas pelno sužaidus net 3 minutes (50:62).

4 kėlinys 4 min.

CSKA ima smagintis. J.Gordonas smeigia dar vieną tritaškį, o praraja tarp komandų staiga pasiekia net 18 taškų (50:68).

4 kėlinys 5 min.

Vilniečių taškų sausrą sudėtingu dvitaškiu nutraukia M.Bjelica (52:68), tačiau CSKA apsukų nemažina (52:70).

4 kėlinys 7 min.

Taiklus R.Šiškausko tritaškis (75:54).

4 kėlinys 9 min.

I.Miloševičius kiek sumažina deficitą (61:77), tačiau S.Bykovas įsūdo dar vieną tritaškį (61:80).

Paskutinė „Lietuvos ryto“ komandos ataka nesėkminga ir CSKA švenčia užtikrintą pergalę – 61:80.