2011 01 05

VTB Vieningoji lyga: Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai Espo „Honka“ įveikė be Simo Jasaičio (dar papildyta 21.05 val.)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai iškovojo ketvirtąją pergalę VTB Vieningosios lygos A grupėje. Trečiadienį Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai išvykoje 90:75 (24:14, 18:25, 27:15, 21:21) įrodė savo pranašumą prieš Espo „Honką“ (Suomija) ekipą. „Lietuvos ryto“ naujokas Simas Jasaitis šiose rungtynėse dar nežaidė.
Martynas Gecevičius pelnė 19 taškų ir atkovojo net 11 kamuolių. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Tik šią savaitę prie vilniečių komandos prisijungęs S.Jasaitis liko Vilniuje, kur treniruojasi pagal individualią programą.

Suomijoje „Lietuvos rytas“ iniciatyvą perėmė nuo pat mačo pradžios. Jau 7–ąją susitikimo minutę svečių pranašumas buvo dviženklis – 21:8. Šeimininkai nepasidavė ir iki didžiosios pertraukos savo deficitą sugebėjo ištirpdyti iki vos 3 taškų (42:39).

Visgi trečiajame kėlinyje „Lietuvos ryto“ krepšininkai vėl įjungė aukštesnę pavarą, susigrąžino solidų pranašumą (51:69) ir vadžių iš savo rankų nepaleido iki mačo pabaigos.

Vienu metu ketvirtajame kėlinyje vilniečių persvara siekė net 22 taškus (78:56) ir, nors pastebimai atsipalaidavę svečiai išbarstė solidų pranašumą (84:73), jokios įtakos dvikovos nugalėtojui tai nebeturėjo.

„Lietuvos rytas“: K.Bajramovičius 20, M.Gecevičius 19 (11 atk. kam.), B.Newley 12, C.Nalga 9, Kh.El-Aminas ir M.Bjelica - po 8 taškus.

„Honka“: J.Wilsonas 28 (10/13 dvitšk.), J.Williamsonas 14, J.Matinenas 11, T.Iisalo 9.

Svečiai mače su Suomijos ekipa padarė net 17 klaidų (varžovai - 12), tačiau pavyzdingai mėtė dvitaškius - 75 proc. (27/36) prieš 40 proc. (18/45). „Lietuvos ryto“ krepšininkai „Honka“ ekipą taip pat akivaizdžiai pranoko pagal rezultatyvius perdavimus - 16 prieš 7.

Vilniečiams ši pergalė buvo ketvirtoji per sužaistus 6 turus. A.Trifunovičiaus auklėtiniai A grupėje išliko treti.

Tuo tarpu pergalės džiaugsmo per šešis mačus dar nejutusi „Honka“ išliko grupės dugne.

Kitose A grupės rungtynėse Minsko „Minsk-2006“ (Baltarusija) namuose 85:74 nugalėjo Dnepropetrovsko „Dnipro“ (Ukraina) komandą.

VTB Vieningosios lygos A grupės rikiuotė
V. Komanda R. P. Pr. Tašk. sant.
1. Maskvos CSKA (Rusija) 5 5 0 410:309
2. Kazanės „Unics“ (Rusija) 5 4 1 445:352
3. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 6 4 2 495:462
4. Dnepropetrovsko „Dnipro“ (Ukraina) 6 2 4 443:466
5. Minsko „Minsk-2006“ (Baltarusija) 6 2 4 448:525
6. Espo „Honka“ (Suomija) 6 0 6 405:532

Kitas rungtynes VTB Vieningoje lygoje vilniečiai žais po savaitės, sausio 12 dieną, svečiuose su Kazanės „Unics“ (Rusija) komanda.

Papildyta 20.50 val. VTB Vieningoje lygoje trečiadienį vyko susitikimai ir B lygoje. Rolando Jaručio treniruojamas Mariupolio „Azovmaš“ (Ukraina) klubas svečiuose 85:76 sugebėjo nugalėto Tomo Pačėso vadovaujamą Gdynės „Asseco Prokom“ (Lenkija) ekipą.

Dar papildyta 21.05 val. Paskutinėse trečiadienį vykusiose VTB Vieningosios lygos rungtynės Rimo Kurtinaičio treniruojamos Rygos VEF (Latvija) be gailesčio 95:55 sutrypė Talino „Kalev“ (Estija) klubą.