„Žalgirio“ debiutas naujojoje arenoje vos neapkarto: kauniečiai nuo pralaimėjimo išsigelbėjo paskutinėmis sekundėmis

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rungtynių akimirka
0

Dramatišką pergalę VTB Vieningoje lygoje iškovojo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, debiutinėse rungtynėse naujoje arenoje 84:82 (27:18, 17:19, 20:18, 20:27) palaužę Samaros „Krasnyje Krylja“ komandą.

Likus žaisti pusantros minutės „Žalgiris“ atsilikinėjo keturiais taškais (78:82), tačiau kauniečius išgelbėjo duetas iš NBA – baudas sumetė ir greitos atakos metu žaibiškus taškus pelnė Sonny Weemsas (82:82), o Ty Lawsonas, komandai sėkmingai apsigynus, išprovokavo pražangą ir realizavo abu baudos metimus (84:82). Per likusias dvi sekundes „Krasnyje Krylja“ neišsigelbėjo.

Lietuvos čempionų gretose nebuvo susirgusių gynėjų Manto Kalniečio ir Marko Popovičiaus.

Rungtynių eiga:

Pirmuosius 4 taškus aikštės šeimininkams pelnė komandos kapitonas P.Jankūnas – 4:2. T.Delininkaičiui šiek tiek užmynus ant tritaškio linijos, po R.Javtoko ir S.Weemso dvitaškių rezultatas tapo 14:6. Po R.Javtoko metimo kauniečiai įgijo dviženklę persvarą – 16:6.

Aikštėje pasirodęs T.Klimavičius vos per pusę minutės prasižengė du kartus – 18:12. T.Lawsonui atsisėdus ant suolo žaidimas pakrypo ne į mūsiškių pusę – 18:14. Tačiau po P.Jankūno dvitaškio ir M.Kuzminsko dėjimo buvo sugrąžinta solidi persvara – 23:14. Pirmąjį ketvirtį „Žalgiris“ laimėjo 9 taškais – 27:18.

Puikiai paskutinį kėlinį sužaidęs M.Kuzminskas ir antrojo pradžioje privertė dukart prasižengti ir ketvirtą kartą taisykles pažeisti varžovų lyderį J.Hyesą – 35:22. Žalgiriečiai paskutinę atkarpą pralaimėjo net 1:9, komandos išėjo ilsėtis rezultatui esant 44:37.

Po ilgosios pertraukos dvitaškiais atakas užbaigė R.Javtokas ir S.Weemsas – 32:47. Po A.Milaknio tritaškio skirtumas šoktelėjo iki rekordinio 16 taškų – 55:39. Trečiasis kėlinys baigėsi aikštės šeimininkams išlaikant solidžią persvarą – 64:55.

Ketvirtąjį kėlinį dviem taikliais baudos metimais pradėjo R.Javtokas, tolimą metimą pataikė D.Collinsas – 69:55. Varžovai pataikė du tolimus metimus iš eilės – 69:61. Kėlinio viduryje svečiai sumažino atsilikimą iki minimumo – 71:70. Tolimais metimais apsikeitė T.Delininkaitis ir B.Rushas – 74:74. Svečiai išsiveržė į priekį – 78:79, tačiau tuo metu suklydo J.Hyesas. Mačo pabaiga tapo tikra drama, kurią visgi laimėjo žalgiriečiai – 84:82.

„Žalgiris“: M.Kuzminskas 16 (6/7 dvit.), S.Weemsas 13, R.Javtokas 12, P.Jankūnas (7 atk. kam.) ir T.Lawsonas po 11, T.Delininkaitis 9, M.Rakovičius 4, A.Milaknis ir D.Collinsas po 3, T.Klimavičius 2.

„Krasnyje Krylja“: J.Alexanderis 16, L.Rushas (6 rez. perd.) ir D.Labovičius po 13, J.Kolešnikovas 12, J.Hayesas 11.

ATNAUJINTA 22.15 VAL. Pirmąją pergalę VTB Vieningoje lygoje iškovojo du lietuvius savo gretose turintis ir Jono Kazlausko vadovaujamas Maskvos CSKA (1/1) klubas, kuris namuose 92:60 (31:18, 18:12, 21:16, 22:14) sutriuškino Krasnojarsko „Jenisej“ klubą. 20 minučių aikštelėje praleidęs Darjušas Lavrinovičius pelnė 10 (dvitaškiai 2/3, tritaškiai 2/6) taškų, atkovojo ir prarado po kamuolį, blokavo varžovo metimą ir 5 kartus prasižengė. Ramūnas Šiškauskas per 10 minučių surinko 5 (dvitaškiai 1/1, tritaškia 1/2) taškus, atkovojo ir prarado po kamuolį, blokavo varžovo metimą ir 2 kartus prasižengė. 12 taškų nugalėtojams surinko Jevgenijus Voronovas. Kaip jau pranešėme, Kijevo „Budivelnik“ su Rolandu Alijevu ir Michailu Anisimovu įveikė „Nizhny Novgorod“ krepšininkus.