2010 02 16

„Žalgiris“ išnešė sveiką kailį iš Kėdainių

Dar vieną sunkią pergalę iškovojo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Kauniečiai antradienį išvykoje Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse tik po atkaklios kovos 72:67 (21:21, 14:10, 13:19, 14:17) privertė pasiduoti Kėdainių „Nevėžį“.
Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 17 taškų įmetęs M.Kalnietis. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Šiame mače „Žalgiryje“ žaidė beveik visi pagrindiniai krepšininkai. Rungtynėms registruotas nebuvo tik Mirza Begičius.

Tai nebe pirmas atkalus šių komandų mūšis per pastarąsias dvi savaites. Su „Nevėžiu“ žalgiriečiai žaidė vasario 7-ąją. Tąsyk Baltijos krepšinio lygos (BBL) rungtynes „Žalgiris“ namie laimėjo taip pat tik po atkaklios kovos 80:74.

Kauniečiams atitrūkti buvo pavykę dar iki ilgosios pertraukos. Nors 15-ąją minutę dar 3 taškų skirtumu priekyje buvo šeimininkai (29:26), pasitelkę į pagalbą tolimąją artileriją žalgiriečiai spurtavo 19:2 ir ilsėtis išėjo pirmaudami 14 taškų skirtumu (45:31).

Vis dėlto po ilgosios pertraukos iniciatyva priklausė „Nevėžiui“. Manto Simonavičiaus vedami kėdainiškiai svečiams atsikvėpti neleido nė akimirkos.

Iki susitikimo pabaigos likus žaisti 2 minutes 24 sekundes Egidijus Dimša buvo priartinęs „Nevėžį“ iki 2 taškų (64:66), bet netrukus Marcusas Brownas pataikė dvitaškį, Travisas Watsonas perėmė kamuolį, o Manto Kalniečio tritaškis padėjo galutinį tašką.

„Žalgiris“: Mantas Kalnietis 17, Marcusas Brownas 15, Tadas Klimavičius 13 (11 atk. kam.), Artūras Milaknis 9, Mario Delašas 6, Martynas Pocius 6.

„Nevėžis“: Mantas Simonavičius 25, Egidijus Dimša 15 (12 atk. kam.), Paulius Beliavičius 9, Darius Šilinskis 9.

Papildyta (19.24 val.) LKL vicečempionui Kauno „Žalgiriui“ ši pergalė buvo 14-oji per 15 žaistų rungtynių. Kauniečiai LKL lygos rikiuotėje išliko trečioje pocizijoje. Tuo tarpu Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai su 2 pergalėmis ir 13 pralaimėjimų liko paskutinėje čempionato vietoje.

Antrą LKL pociziją užimantys „Šiauliai“ (15 pergalių ir 3 pralaimėjimai) antradienį 100:86 (23:22, 21:21, 29:22, 27:17) svečiuose įveikė vienuoliktoje vietoje esančius Vilniaus „Sakalus“ (4 pergalės ir 12 pralaimėjimų).

„Šiaulius“ į pergalę vedė Mindaugas Kuzminskas (24 tšk.), Raitis Grafas (15 tšk.) ir Derrickas Low (13 tšk.).

Pralaimėjusioje ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė Laurynas Samėnas (23 tšk.), Virginijus Sirvydis (21 tšk.) ir Paulius Joneliūnas (17 tšk.).