2014 03 30 /18:24

„Žalgiris“ lengvai įveikė tritaškius pusfinalyje išmėčiusį „Neptūną“ ir LKF taurėje laimėjo 3-ią vietą

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antros nemalonios staigmenos savo sirgaliams sekmadienį nebeiškrėtė. Mažajame Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės finale kauniečiai 92:67 (25:17, 22:24, 20:14, 25:12) įveikė tuščiais šoviniais šaudžiusį Klaipėdos „Neptūną“.
Paulius Jankūnas
Paulius Jankūnas / Tomo Markelevičiaus nuotr.

Pirmoje rungtynių dalyje Klaipėdos krepšininkai sugebėjo mesti iššūkį „Žalgiriui“. Kauniečiai nemažai klydo ir dėl savo kietos gynybos greitai rinkosi pražangas, dėl ko klaipėdiečiai metė nemažai baudų metimų.

Vis dėlto, nuo pat mačo pradžios Kaziui Maksvyčiui turėjo galvoje skambėti pavojaus varpai – „Neptūno“ snaiperiai niekaip neprisitaikydavo. Pirmąjį komandos tritaškį M.Runkauskas pataikė tik antrajame kėlinyje ir tik 8-uoju bandymu.

Po pertraukos „Žalgiris“ po truputį įgijo dviženklę persvarą, o „Neptūno“ puolimas visai sustojo. Po trijų ketvirčių komandas jau skyrė 12 taškų – 67:55.

Kauno krepšininkai daugiausiai Pauliaus Jankūno pastangomis didino savo pranašumą, o „Neptūnas“ ir toliau šaudė tuščiai. Ketvirtajame kėlinyje klaipėdiečiai jau bijojo mesti tolimus metimus net laisvi. Po truputį persvarą didinęs „Žalgiris“ netrukus pasiekė ir 20-ies taškų pranašumą, o „Neptūnas“ jau nebesistengė nieko pakeisti.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas  (10 atk. kam.) 21, Artūras Milaknis 17, Robertas Javtokas (8 atk. kam.) ir Justinas Dentmonas (6 klaid.) po 8, Martynas Pocius, Tomas Dimša ir Mindaugas Kupšas po 7, Artūras Gudaitis ir Vytenis Lipkevičius po 5, Šarūnas Jasikevičius 4, Tadas Klimavičius 2.

„Neptūnas“: Marius Runkauskas 14, Valdas Vasylius 11, Simas Galdikas 10, Mindaugas Girdžiūnas 8, Vytautas Šarakauskas (10 atk. kam.) 7, Martynas Mažeika 6, Arvydas Eitutavičius 5, Edgaras Ulanovas 3, Justas Sinica 2, Rolandas Jakštas 1.

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 92:67 (25:17, 22:24, 20:14, 25:12)

10 min. Baigianti mačui „Žalgirio“ persvara buvo pasiekus 20 taškų (85:65), o nusivylę „Neptūno“ krepšininkai jau laukė mačo pabaigos.

8 min. Pasipylė klaidos, o netaiklūs metimai jau nieko nebestebino. „Žalgiris“ tvirtai pirmavo – 82:65.

5 min. A.Milaknis įsmeigė du tritaškius iš eilės ir atrodė, kad „Žalgiris“ jau tikrai pasipuoš bronzos medaliais – 80:63.

3 min. „Neptūno“ krepšininkai tolimų metimų nepataikė net laisvi, tad „Žalgiris“ didino pranašumą – 72:58.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 67:55 (25:17, 22:24, 20:14)

10 min. P.Jankūnas įsmeigė dar vieną tolimą metimą ir jau turėjo 19 taškų – 67:55. „Neptūnas“ prieš paskutinę minutę atsakė tik vienu S.Galdiko baudos metimu.

7 min. 15-ąjį tritaškį iš 17 bandymų prametęs „Neptūnas“ leido „Žalgiriui“ įgyti rekordinę persvarą – 61:48. V.Vasylius dvitaškiu su pražanga netrukus atsilikimą sumažino. P.Jankūnas ir M.Runkauskas apsikeitė tritaškiais – 64:55.

4 min. Jau ne pirmą kamuolį po krepšiu puolime sugriebęs V.Šarakauskas įmetė dvitaškį su pražanga (46:53), tačiau P.Jankūnas padarė tą patį su V.Šarakausko pražanga – 56:46.

2 min. Į aikštę pirmą kartą žengęs T.Klimavičius įmetė iškart, P.Jankūnas taip pat pridėjo dvitaškį ir „Žalgiris“ buvo priekyje 51:41.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 47:41 (25:17, 22:24)

10 min. Rezultatas ir toliau svyravo tarp 5-9 taškų. Tritaškus pataikė Š.Jasikevičius ir A.Milaknis, kablį įmetė R.Javtokas, tačiau „Neptūnas“ rimtesnio spurto kauniečiams surengti neleido – 39:45. Kėlinio pabaigoje V.Šarakauskas pataikė dvitaškį – 41:47.

6 min. „Neptūnas“ stengėsi kautis, tačiau „Žalgiris“ sugebėjo išlaikyti 8-9 taškų pranašumą. Daug darbo įdėjo P.Jankūnas, dominavęs po krepšiais. Vis dėlto, S.Galdikas pataikė dvitaškį su pražanga, A.Eitutavičius pridėjo tritaškį ir „Neptūnas“ priartėjo vėl – 33:36.

4 min. T.Dimša įsmeigė savo antrąjį tolimą metimą šiame ketvirtyje – 34:25.

2 min. Po sėkmingos „Žalgirio“ pradžios jie įgijo 11 taškų pranašumą – 30:19. Vis dėlto, netrukus M.Runkauskas įmetė pirmą tolimą savo komandos tritaškį iš devynių bandymų – 24:30.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 25:17

10 min. A.Butkevičius surinko tris iš eilės pražangas – dvi gynyboje ir vieną puolime. Po šios atkarpos „Žalgiris“ gerai baigė ketvirtį ir pirmavo 25:17.

9 min. S.Galdikas po krepšiu pranoko M.Kupšą ir dvitaškiu sumažino „Neptūno“ atsilikimą iki taško – 15:16. Nors klaipėdiečiams nekrito tolimi metimai, jie rado kitų kelių ir po M.Runkausko baudų metimų pirmavo 17:16.

7 min. Rungtynių pradžioje „Žalgiris“ labai agresyviai gynėsi kovose vienas prieš vieną. Gana greitai kauniečiai prisirinko komandinių pražangų. Po E.Ulanovo baudos metimo klaipėdiečiai buvo netoli – 9:12.

5 min. Įpusėjus ketvirčiui kauniečiai naudojosi savo geru puolimu ir išsiveržė į priekį – 10:6. „Neptūnui“ nekrito tritaškiai, tačiau V.Šarakauskas jau dukart nusiėmė kamuolį puolime ir suteikė antrų šansų.

2 min. M.Pocius rungtynes pradėjo sėkmingai – įmetė du taškus su pražanga ir pridėjo baudos metimą. „Neptūnas“ gana greit persvėrė rezultatą – 4:3.