Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“: tai, kas liko už kadro

Plakatas „Šarai, paklydai“ ant Rumšiškių tilto sparčiai paplito interneto platybėse
Krepšinio Širdis / Plakatas „Šarai, paklydai“ ant Rumšiškių tilto sparčiai paplito interneto platybėse.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kiekvienos krepšinio rungtynės verčia naują istorijos puslapį, kuris kaskart būna skirtingas, kitaip įdomus, kitaip įsimintinas. Sekmadienį vykusios Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ rungtynes didžiosiomis raidėmis įrašys kauniečiai, bet kuo greičiau užmiršti norės vilniečiai. Į šį Lietuvos grandų akistatos istorijos puslapį pateko ne tik mačo scenarijus ir galutinis rezultatas. Buvo ir kur kas daugiau netikėtų siurprizų.

Kodėl Kauno sporto halė buvo nuklota laikraščiais?

Kauno „Žalgirio“ aistruolių grupės „Žalioji mirtis“ nariai ilgai suko galvas, kaip originaliai pasitikti pirmą kartą šį sezoną į Kauno sporto halę atvykstančius Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkus. Galvojo, galvojo ir sugalvojo. Ne tik nemalonią staigmeną sostinės žaidėjams, bet ir išskirtinę žinutę prie ekipos prisidėjusiam Šarūnui Jasikevičiui. 

Į areną ištikimiausi Kauno komandos gerbėjai skubėjo nešini glėbiais makulatūros. Likus valandai iki rungtynių pradžios visos halės kėdės jau buvo nuklotos dienraščių puslapiais. Daugelis žiūrovų  nustebo išvydę tokį radinį ir vieni kitų klausinėjo: „Kam tai?“ Pasirodo, „Žaliosios mirties“ nariai sumanė akciją, kaip pasitikti to paties pavadinimo laikraščio komandą. 

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka

Patys grupuotės nariai tikino, kad tai tiesiog originalus pokštas, neturintis tikslo įžeisti ar supykdyti. „Norėjome, kad žiūrovai „Lietuvos rytą“ pasitiktų visiškoje tyloje ir skaitydami laikraščius, tuo parodydami, kad „Lietuvos rytas“ mums neįdomus“, – pasakojo „Žaliosios mirties“ prezidentas Vaidotas Plauška. Iš dalies idėja buvo įgyvendinta: halėje susirinkę žiūrovai vilniečius pasitiko kurtinamu švilpimu ir iškėlę rankose laikraščius.

Plakatas Šarui ant Rumšiškių tilto

Per rungtynes nebuvo pamirštas ir prieš savaitę prie Vilniaus „Lietuvos ryto“ prisidėjęs Šarūnas Jasikevičius. Lietuvos krepšinio žvaigždė savo kailiu įsitikino, ką reiškia atstovauti priešingai barikadų pusei. Artūras Jomantas jau seniai yra itin nemėgstamas „Lietuvos ryto“ krepšininkas halėje, tačiau vakarykštėse rungtynėse Š.Jasikevičiui buvo skirtas dar didesnis švilpimas. Žaidėjas sulaukė ir jam dedikuoto plakato su užrašu „Šarai, paklydai (šypsenėlė)“. 

V.Pauška pasakojo, kad ši žinutė buvo reakcija į Š.Jasikevičiaus pasirinkimą. „Šaras pasielgė negarbingai. Jei jis norėjo užsivilkti „Žalgirio“ marškinėlius, tai nereikėjo garsiai kalbėti apie tai, kad jis šioje komandoje lauktas nebuvo. Jis laukė didžiųjų klubų pasiūlymo, o kai tokio nesulaukė, pasirinko paskutinės vilties sprendimą. Žinoma, mes norėjome, kad Šaras atvyktų pas mus. Ir norime iki šiol!“ – neslėpė V.Plauška. 

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka

Dar didesnė staigmena Š.Jasikevičiaus laukė keliaujant iš Kauno į Vilnių. Tas pats plakatas „Šarai, paklydai“ kabėjo ant Rumšiškių tilto. Ar krepšininkas jį išvydo savo akimis, nežinia. Užtat sirgaliai įsitikinę, kad jei ne gyvai, tai bent internete ši žinutė pasiekė krepšininką.

Žalgirinis kibino Romanovo žmoną

Puikios nuotaikos sekmadienį Kauno sporto halėje buvo visi tie, kurie palaikė Kauno „Žalgirį“. Ne išimtis ir nuolat pokštaujantis ekipos talismanas Žalgiris. Dvylika metų talismaną vaidinantis teatro aktorius Marius Sekmokas pasakojo, kad jo užduotis – kurti šou. Ir kuo didesnį, tuo geriau.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirkos
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirkos

Tad sekmadienį Žalgirinis kalbino ir šokdino kone visus garbės ložėje sėdinčius žiūrovus. Tarp jų – ir komandos savininką Vladimirą Romanovą bei jo žmoną Svetlaną. „Linksminu visus tuos, kurie yra arčiausiai manęs. Su tokiu sunkiu kostiumu negalėčiau bėgioti po visą areną. Nugriūčiau ir apsijuokčiau (juokiasi). Be to, Romanovai buvo labai gerai nusiteikę, o Svetlana nuolat man šypsojosi“, – pasakojo M.Sekmokas.

Praėjusį sezoną Žalgirinis stebino nauju kostiumu ir aksesuarais,  o šiemet su ekipos šokėjų grupe stropiai mokosi šokio judesių.

Televizijos eteryje – netikėtas komentatorių duetas

Tie, kas sekmadienio rungtynes stebėjo ne Kauno sporto halėje, o per „Lietuvos ryto“ televiziją, taip pat sulaukė netikėtos staigmenos. Pirmą kartą karjeroje prie vieno mikrofono sėdo du žinomi šalies komentatoriai – Linas Kunigėlis ir Nerijus Kesminas.

„Scanpix“ nuotr./Nerijus Kesminas
„Scanpix“ nuotr./Nerijus Kesminas

Pasirodo, tokio idėja kilo kanalo direktoriui Edmundui Jakilaičiui, o patys komentavimo asai nesipriešino šiai minčiai. „Su Linu nuo seno esame geri bičiuliai, tad šis eksperimentas mums buvo labai įdomus. Nejautėme jokios trinties. Nežinau, kaip jį įvertino žiūrovai, bet mes likome patenkinti galutiniu rezultatu“, – teigė N.Kesminas.

„Scanpix“ nuotr./Linas Kunigėlis
„Scanpix“ nuotr./Linas Kunigėlis

Komentatorius pasakojo, kad su L.Kunigėliu susitiko gerokai prieš rungtynes ir aptarė visas darbo kartu detales. Pasirodo, N.Kesminas pasirinko lyderio vaidmenį ir komentavo rungtynių eigą, o L.Kunigėlis analizavo žaidimą ir buvo kaip pritariantysis ekspertas. 

„Ar tai pirmas ir paskutinis kartas?“ – paklausėme komentatoriaus. „Esu tikras, kad ne. Eurolygos kartu nekomentuosime, bet tokias svarbias Lietuvos krepšinio rungtynes tikrai paįvairinsime savo duetu“, – sakė N.Kesminas. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek