2015 03 16

„Žalgiris“ LKL čempionate be vargo įveikė „Juventus“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo trečiąją pergalę per 4 dienas. Pirmadienį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) dvikovoje kauniečiai nugalėjo Utenos „Juventus“ komandą 76:62 (15:10, 30:17, 16:21, 15:14). Tai buvo 26-oji žalgiriečių pergalė per 30 LKL rungtynių. Kauniečiai išlieka čempionato lyderiais.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynes atidarė šeimininkų aukštaūgių tandemas: po Roberto Javtoko tikslaus perdavimo iš po krepšio įmetė Paulius Jankūnas – 2:0. Dvitaškį pridėjo Jamesas Andersonas, visiškai laisvas iš krašto tritaškį paleido Willas Cherry – 7:0. Po kelių nesėkmingų bandymų pasižymėti pavyko ir uteniškiams (7:3), bet tuomet dar kartą du taškus rinko komandos kapitonas P.Jankūnas, bloku varžovus apdovanojo R.Javtokas, o tritaškį smeigė J.Andersonas – 12:3. Aktyviai susitikimą pradėjęs J.Andersonas aštuntąjį tašką pelnė tolimu metimu (15:8). Nors „Žalgirio“ puolimo mašina ketvirčio pabaigoje užstrigo, gerai besigindami žalgiriečiai išsaugojo apčiuopiamą pranašumą – 15:10.

Antrasis ketvirtis prasidėjo taikliu Siimo-Sanderio Vene metimu baigiantis atakos laikui, užtikrintai nugara sužaidė Darius Songaila – 19:10. Kėliniui įsibėgėjus Lietuvos čempionai pirmavo dvigubai: techninę pražangą užsidirbo Simas Buterlevičius, dar du taškus pelnė D.Songaila, o perėmus kamuolį Luko Lekavičiaus perdavimą dėjimu pavertė Tomas Dimša – 24:12. Spurtą iki (11:0) tęsė tritaškius realizavę Artūras Milaknis ir L.Lekavičius – 30:12. Galingą dėjimą atlikusiam R.Javtokui kamuolį užmetė T.Dimša, erdvės gavęs snaiperiškus sugebėjimus demonstravo A.Milaknis (35:18).

Visgi, „Juventus“ žaidime buvo pastebimi atsigavimo ženklai, tad minutės pertraukėlės į tai reaguodamas prašė Gintaras Krapikas – 35:24. Po jos kauniečiai įjungė aukštesnę pavarą ir susigrąžino turėtą pranašumą: iš vidutinio nuotolio sėkmingai atakavo J.Andersonas, tritaškiu baudė T.Dimša, aštriais prasiveržimais penkioliktąjį savo tašką surinko J.Andersonas bei ilsėtis šeimininkai išėjo turėdami solidų atotrūkį – 45:27.

Vos tik prasidėjus trečiajam kėliniui savo taškų kraitį prasiveržimu atsidarė Vaidas Kariniauskas, baudų metimus sumetė komandos kapitonas – 49:28. Už pernelyg emocingą reakciją techninę pražangą užsidirbo „Žalgirio“ komanda ir uteniškiai deficitą mažino nuo baudų metimų linijos (49:33). Kiek užsitęsusią kauniečių tylą dvitaškiu su pražanga nutraukė Vytenis Lipkevičius, tritaškį smeigė Vaidas Kariniauskas, o rekordinį pranašumą žalgiriečiams sukūrė savo paties netaiklų metimą taisęs R.Javtokas – 57:33. Varžovai nusprendė anksčiau laiko ginklų nesudėti bei efektingu žaidimu tirpdė deficitą (59:44). Pastebimai žaidęs S.Vene išprovokavo pražangą (61:44), tačiau ketvirtį keturiais taškais užbaigė svečiai – 61:48.

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje iš vidutinio nuotolio pataikė L.Lekavičius, universalų žaidimą demonstravo du skirtingus epizodus sėkmingai užbaigęs D.Songaila – 67:50. Dvitaškiu atotrūkį didino S.Vene (69:50), kėliniui įpusėjus uraganiniu greičiu visą varžovų gynybą įveikė L.Lekavičius – 71:53. Tuomet komandos keitėsi nesėkmingomis atakomis ir tirpstantis laikas artino kauniečius prie pergalės (71:55). Kelių minučių taškų badą tritaškiu nutraukė Edgaras Ulanovas – 74:55. Per likusį laiką Lietuvos čempionų gretose pasižymėjo tik perdavimą iš W.Cherry gavęs S.Vene, tačiau užtikrintą pergalę įsirašė kauniečiai – 76:62.

„Žalgiris“: J.Andersonas 15, S.Vene 10 (4/6 dvit.), D.Songaila 8, L.Lekavičius (5 rez. perd.) ir A.Milaknis po 7 (2 per. kam.), P.Jankūnas 6 (8 atk. kam.), V.Kariniauskas ir T.Dimša po 5, R.Javtokas 4, W.Cherry (5 rez. perd.), V.Lipkevičius ir E.Ulanovas po 3.

„Juventus“: A.Šikšnius 16 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), S.Buterlevičius 14 (4 rez. perd., 6 per. kam.), E.Dimša 10.

Antrą vietą lygoje užima vicečempionas Klaipėdos „Neptūnas“ (25/5), trečiojoje pozicijoje lieka praėjusio sezono bronzos medalininkas Vilniaus „Lietuvos rytas“ (24/4).

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):