2012 03 16 /21:30

„Žalgiris“ neatsilaikė prieš „Uniks“ ir savo garbę VTB gelbės sekmadienį

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai savo likimą Vieningoje krepšinio lygoje VTB spręs sekmadienį namuose. Kauniečiai turėjo šansą užsitikrinti vietą tarp keturių stipriausių A grupės komandų, tačiau juo nepasinaudojo.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Temos: 1 Kazanės Uniks

„Žalgiris“ savo namų arenoje po atkaklios kovos 73:77 (20:16, 16:19, 21:19, 16:23) nusileido Kazanės „Uniks“ ekipai. Svečiai dar prieš mačą buvo užsitikrinę pirmąją vietą grupėje, tačiau net ir nieko nelėmusiose rungtynėse „Uniks“ įrodė pranašumą prieš LKL čempionus.

Žalgiriečiai su 8 pergalėmis ir 7 pralaimėjimais kol kas užima trečią vietą turnyro lentelėje, bet tik pergalė namuose sekmadienį prieš Rygos VEF jiems leis išsaugoti šią poziciją ir patekti į atkrintamąsias varžybas.

Pralaimėję Rygos krepšininkams žalgiriečiai nukristų į penktą vietą ir į atkrintamąsias varžybas nepatektų.

Rungtynių eiga:

Per pirmąsias tris mačo pradžios minutes abi komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis ir rezultatas triskart buvo lygus (2:2, 4:4, 6:6), bet po to „Žalgiris“ pelnė keturis taškus be  atsako, o Sonny Weemso dėjimas pakėlė ant kojų visą Kauno areną (10:6). R.Javtokas kabliu persvarą padidino iki šešių taškų, S.Weemsas tritaškiu metimu iki septynių (17:10), o rekordinė persvara siekė aštuonis taškus (20:12). Visgi kėlinio pabaigoje „Uniks“ pelnė keturis taškus iš eilės ir po pirmojo kėlinio komandas skyrė 4 taškai (20:16).

Antrojo kėlinio pradžioje „Uniks“ priartėjo iki minimumo, tačiau taikliai iš toli šaudė M.Popovičius bei D.Šalenga (26:22). Likusias septynias minutes virė atkakli kova - po N.Jawai dėjimo su pražanga svečiai įsiveržė į priekį 3 taškais (31:34), bet tolimą tritaškiį smiegęs T.Delininkaitis rezultatą išlygino (34:34). Prieš didžiąją pertrauką abi baudas realizavo M.Popovičius ir šeimininkai pirmavo vienu tašku – 36:35.

Trečiajame kėlinyje nei viena iš komandų neturėjo didesnės nei 3 taškų persvaros. Po tolimo M.Popovičiaus metimo „Žalgiris“ pirmavo 51:48, o trijų taškų pranašumą paskutinėje kėlinio atakoje sugrąžino D.Collinso tritaškis 57:54.

Ketvirtajame kėlinyje po Piotro Samoilenkos ir Henry Domercanto tritaškių rusai surengė spurtą 12:2  ir šeimininkai jau turėjo 7 taškų deficitą (59:66). „Žalgiris“  dukart sumažino deficitą iki keturių taškų 64:68 ir 68:72, tačiau lemiamos akimirkos šeimininkams susiklostė nesėkmingai. Du Sonny Weemso metimai – iš pradžių tritaškis, o po to dvitaškis iš baudos aikštelės – tikslo nepasiekė ir rusai rezultatu 77:73 išsivežė pergalę iš laikinosios sostinės.

„Žalgiris“: S.Weemsas 19, M.Popovičius 13, M.Kalnietis ir D.Collinsas po 7, P.Jankūnas (8 atk. kam.) ir R.Javtokas (6 atk. kam.) po 6.

„Uniks“: N.Jawai 16 (6 atk. kam.), T.Lyday'us 15, P.Samoilenko 13, H.Domercantas 12, V.Veremeenko 11 (6 atk. kam.).