Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Žalgiris“ neįsileidžia „Lietuvos ryto“ žurnalistų (dar atnaujinta 19.43 val.)

„Žalgirio“ komandoje turėtų likti beveik visi praėjusiame sezone žaidę krepšininkai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / „Žalgirio“ krepšininkams ir treneriams uždrausta atsakinėti į „Lietuvos ryto“ žurnalistų klausimus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubų priešprieša tik didėja. Antradienį Kauno klubas informavo, kad atsisakė suteikti akreditacijas į namų rungtynes „Lietuvos ryto“ laikraščio, televizijos ir interneto portalo žurnalistams. „Žalgirio“ motyvas – neobjektyvi apie komandą skleidžiama informacija.

„Be šio apribojimo, Kauno „Žalgirio“ klubas prideda dar vieną – į „Lietuvos ryto“ žurnalistų klausimus „Žalgirio“ žaidėjai ir treneriai atsakinėti negalės“, – antradienį savo interneto svetainėje skundėsi „Lietuvos rytas“, priekaištaudamas, kad kauniečiai Lietuvos žiniasklaidai taiko dvejopus standartus.

15min.lt antradienį kalbinamas „Žalgirio“ klubo komunikacijos direktorius Almantas Kiveris patvirtino šį draudimą.

„Taip, tai tiesa. Minėta leidinių grupė – laikraštis, televizija, portalas – skleidžia neobjektyvią informaciją apie Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubą ir komandą“, – tokio sprendimo motyvus paaiškino A.Kiveris.

Atnaujinta 13.28 val. Radzevičius: „Tai kvepia ir tam tikrų įstatymų pažeidimu“

Lietuvos žurnalistų sąjungos vadovas Dainius Radzevičius antradienį 15min.lt tikino, kad Kauno „Žalgirio“ klubo sprendimas neakredituoti „Lietuvos ryto“ žurnalistų greičiausiai yra neteisėtas.

„Konstitucija sako, kad riboti teisę į informaciją galima tik įstatymu. Kol kas nemačiau nė vieno įstatymo, kuriame būtų sakoma, kad negalima akredituoti žurnalisto pagal klubo ar kokios nors kitos organizacijos asmeninę nuomonę. Tokius sprendimus pirmiausiai gali priimti tik Žurnalistų leidėjų etikos komisija. Kol kas nemačiau, kad būtų priimti tokie sprendimai. Be to, jeigu ir buvo vienas ar antras netyčinis atvejis, mano galva, bausti tokiu būdu visuomenės dalį, kurį skaito vieną ar kitą laikraštį, nebūtinai „Lietuvos rytą“, yra nesąžininga, nelogiška, neteisinga ir, manau, kad kvepia tam tikrų įstatymų pažeidimu. Mano asmenine nuomone, šitų klubų susisiejimas su viena ar kita žiniasklaidos grupe, kuri yra informacinis rėmėjas ar tiesiog rėmėjas, iš esmės ir yra problema. Akivaizdu, kad objektyvumo dilema natūraliai kyla iš kiekvieno leidinio, televizijos stoties ar interneto portalo, kuris yra tiesiogiai susaistytas su kokiu nors konkrečiu profesionaliu sporto klubu. Tačiau pabrėžiu, kad, mano giliu įsitikinimu, tai nėra pagrindas riboti konkuruojančios grupuotės leidinio teisę į informaciją“, – sakė D.Radzevičius.

Atnaujinta 19.42 val. – „Lietuvos ryto“ klubas kariauti nežada

„Lietuvos ryto“ krepšinio klubo atstovas spaudai Remigijus Kazilionis 15min.lt antradienį tvirtino, jog su vilniečių komanda šis varžovų sprendimas nėra susijęs.

„Mūsų klubas su šita „Žalgirio“ pozicija neturi nieko bendro. „Lietuvos ryto“ dienraštis ir žiniasklaidos grupė yra tik vienas iš klubo rėmėjų“, – sakė R.Kazilionis.

Principinių konkurentų sprendimą pavadinęs „absurdišku“, pašnekovas atmetė galimybę, jog „Lietuvos ryto“ klubas prieš varžovus gali imtis panašių veiksmų – į savo namų rungtynes neakredituoti su „Žalgirio“ komandos savininku Vladimiru Romanovu susijusias spaudos priemones.

„Jokiu būdu. Mes manome, jog krepšinis yra žaidžiamas ne dėl kažko ar kažkam, o krepšinio sirgaliams. Skriausti sirgalius, darant dirbtines kliūtis – tai veiksmas nukreiptas prieš krepšinį apskritai, todėl nieko panašaus mes negalvojame“, – dėstė R.Kazilionis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek