2009 09 02

„Žalgiris“ nusileido Lenkijos klubui

ŪBIG valdoma Kauno „Žalgirio“ komanda patyrė pirmąjį pralaimėjimą draugiškose rungtynėse. Trečiajame šio sezono kontroliniame mače žalgiriečiai nusileido kolegoms iš Eurolygos. Šią vasarą į Gdynę persikėlusio „Asseco Prokom“ klubo krepšininkai kauniečius įveikė 76:72 (22:14, 15:17, 23:21, 16:20), trečiadienį pranešė oficiali klubo svetainė internete.
Treniruotė Ąžuolyne
Palangoje pasiruošimą artėjančiam sezonui tęsianti „Žalgirio“ ekipa ketvirtadienį jėgas dar išmėgins su Dnepropetrovsko „Dnepro“ komanda. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Susitikimą „Žalgirio“ ekipa pradėjo tokiu startiniu penketu: Žygimantas Janavičius, Martynas Pocius, Dainius Šalenga, Travisas Watsonas ir Mirza Begičius.

Taškų sąskaitą rungtynėse atidarė „Žalgirio“ aukštaūgis M.Begičius. Vėliau iš jo estafetę perėmė M.Pocius, įmetęs tritaškį ir prasiveržęs po krepšiu, tačiau kitoje aikštės pusėje „Asseco Prokom“ žaidėjai irgi buvo rezultatyvūs – 12:11. Po Tado Klimavičiaus tritaškio kauniečiai atsilikinėjo minimalia persvara (14:15), bet kėlinį baigė tuščia atkarpa. Po 10 minučių žaidimo Gdynės ekipa pirmavo 22:14.

Prasidėjus antrajam kėliniui „Žalgirio“ vyr. treneris Gintaras Krapikas turėjo greitai prašyti minutės pertraukėlės, nes lenkai, naudodami kibią gynybą, vertė žalgiriečius klysti (16:30, sužaidus 13 min.) ir lengvai pelnydavo taškus greitomis atakomis. Kiek vėliau perėmęs kamuolį tuo pačiu atsakė ir Ž.Janavičius, du taškus pelnė Povilas Čukinas, todėl skirtumas nustojo augti – 22:33. Aikštelėje pasirodęs Adas Juškevičius dar labiau pagyvino Kauno komandos puolimą: jo pelnyti 7 taškai iš eilės bei galingas T.Watsono dėjimas prieš didžiąją pertrauką sumažino atsilikimą iki 6 taškų – 31:37.

Trečiąjį kėlinį vėl aktyviai pradėjo M.Begičius, įspūdingai blokavęs varžovų metimą ir pataikęs dvi baudas. Dar 5 taškus pelnius M.Pociui „Žalgiris“ buvo per žingsnį nuo lenkų (38:39), kuriems po poros minučių buvo skirta ir nesportinė pražanga, tačiau ją tik iš dalies išnaudojo dvitaškį įmetęs D.Šalenga – 42:45. Visgi, „Asseco Prokom“ sugebėjo dar kartą spurtuoti ir vėl įgijo dviženklį pranašumą (55:45), kurį apkarpė D.Šalengos ir A.Juškevičiaus tolimi metimai bei Dainius dėjimas į krepšį. Po trijų kėlinių atsilikinėta 52:60.

D.Šalenga pratęsė puikų savo pasirodymą pataikydamas tritaškį ketvirtojo kėlinio pradžioje. Keturis taškus iš eilės pridėjo T.Watsonas, o Ž.Janavičiaus ir P.Čukino dvitaškiai leido priartėti iki 3 taškų (63:66). Kiek stabtelėję Gdynės krepšininkai puolime ėmė žaisti agresyviau ir dažniau stojo prie baudų metimo linijos. Pataikę 6 baudas bei įmetę iš po krepšio jie vėl atitolo 74:66. „Žalgirio“ gretose tos pačios taktikos ėmėsi veržliai žaidęs M.Pocius, sumetęs visus 4 baudos metimus. Likus žaisti mažiau nei minutę, D.Šalengai pavyko pelnyti taškus su pražanga (72:74), tačiau baudos metimas skriejo pro šalį. Kitoje aikštės pusėje T.Watsonas buvo nubaustas pražanga, o lenkai realizavo abi baudas ir sugebėjo apsiginti nuo paskutinės žalgiriečių atakos – 72:76.

Rezultatyviausi žaidėjai:

„Žalgiris“: M.Pocius 16, D.Šalenga 12, A.Juškevičius 12, P.Čukinas 10, T.Watsonas 8 (17 atk. kam., 5 kld.), Ž.Janavičius 6 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), M.Begičius 4 (6 atk. kam., 4 blk.), T.Klimavičius 4, Š.Vasiliauskas 0, P.Butkevičius 0, S.vene 0.

„Asseco Prokom“: Q.Woodsas 18 (7 atk. kam.), A.Hrycaniukas 16, D.Ewingas 12, R.Burrellas 11.