2013 04 04 /21:57

Gražiai pabaigtas Eurolygos sezonas: „Žalgiris“ nugalėjo vokiečius

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergale baigė Eurolygos sezoną. Ketvirtadienio vakarą Lietuvos čempionai nugalėjo Bambergo „Brose Baskets“ klubą 90:81 (26:25, 24:20, 16:18, 24:18). Tai buvo šeštoji kauniečių pergalė šalia aštuonių pralaimėjimų „Top 16“ etape. Grupėje jiems pavyko užimti šeštąją vietą.
Kauno „Žalgiris“ – Bambergo „Brose Baskets“
Kauno „Žalgiris“ – Bambergo „Brose Baskets“ / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite prie mūsų sporto bendruomenės „Facebook“ tinkle.

Nors galutinis rezultatas byloja apie gana saugią pergalę, šiose rungtynėse dėl garbingo atsisveikinimo su Eurolyga teko paplušėti. Vokiečiai po pirmojo kėlinio atsiliko vos vienu tašku ir toliau nepaleido žalgiriečių. Abiems komandoms šiose rungtynėse neblogai krito baudų metimai. Kauniečiai pataikė 21 iš 25, o jų varžovai 16 iš 21. Joanas Plaza užsidirbo ir techninę pražangą po audringų diskusijų su teisėju.

Rezultatyviausias „Žalgirio“ gretose buvo 20 taškų pelnęs ir 8 kamuolius atkovojęs Kšištofas Lavrinovičius. 13 taškų ir 9 atkovotus kamuolius pridėjo Mindaugas Kuzminskas.

Varžovų gretose pasižymėjo 20 taškų pelnęs Antonas Gavelas. Po 14 taškų surinko Bostjanas Nachbaras ir Casey Jacobsenas.

Ir „Žalgiris“, turintis dabar jau 6 pergales antrojo etapo E grupėje, ir nė karto nelaimėjusi „Brose Baskets“ komanda jau senokai prarado viltį patekti į ketvirtfinalį. „Brose Baskets“ krepšininkai – vieninteliai „Top 16“ varžybose neragavę pergalės skonio. Jau aišku, kad „Žalgiris“ grupėje liko šeštas, o „Brose Baskets“ – aštuntas.

Kauno „Žalgiris“               –     Bambergo „Brose Basket“     90:81

dvitaškiai          24/43 (55 proc.)  22/39 (56 proc.)
tritaškiai           7/20 (35 proc.)   7/23 (30 proc.)
baudos              21/25 (84 proc.)  16/21 (76 proc.)
atkovoti kamuoliai    36                29
perimti kamuoliai      4                 3
klaidos               11                12
rezult. perdavimai    20                16
blokuoti metimai       6                 4

Kauno „Žalgiris“: Kšištofas Lavrinovičius – 20, Mindaugas Kuzminskas – 13, Rimantas Kaukėnas ir Marko Popovičius po 12, Vytenis Lipkevičius ir Darjušas Lavrinovičius po 9, Adas Juškevičius – 7, Robertas Javtokas – 4, Donaldas MacGrathas ir Mario Delašas po 2, Jeffas Foote'as taškų nepelnė.

Bambergo „Brose Baskets“: Antonas Gavelas – 20, Bostjanas Nachbaras ir Casey Jacobsenas po 14, A.Ogilvy – 13.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Brose Baskets“ 90:81 (26:25, 24:20, 16:18, 24:18)

10 min. Lietuviai baudos metimais artėjo link pergalės, tačiau vokiečiai dar spėjo pataikyti tritaškį – 86:81. Pergalė užtvirtinta Vytenio Lipkevičiaus dėjimu – 90:81

9 min. Vokiečiai baudos metimu šiek tiek priartėjo, bet šeštoji kauniečių pergalė jau matyti – 84:75

8 min. Baudos metimais žalgiriečiai padidino skirtumą – 83:75

7 min. D.Schmidas įsirašė 5-ąją pražangą ir paliko aikštę. – 81:75

6 min. Rimantas Kaukėnas pelnė dvitaškį – 79:71

5 min. Kšištofas įdėjo kamuolį į krepšį – 77:66. Netrukus po to įvyko susistumdymas prie krepšio, o Joanas Plaza už priekaištus arbitrui gavo techninę pražangą. Vokiečiai surengė šturmą – 77:71

4 min. Kšištofas įmetė reikalingą dvitaškį, žalgiriečiams pavyksta atsiplėšti, varžovai prašė pertraukėlės – 75:64

3 min. Adas Juškevičius pataikė tritaškį – 73:64

2 min. Kauniečiai pradėjo tolti nuo savo varžovų, kurie paprašė minutės pertraukėlės – 70:64

1 min. Pražangą įsirašė K.Lavrinovičius. Taškų pelnyti nepavyko nei vienai ekipai – 66:63

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Brose Baskets“ 66:63 (26:25, 24:20, 16:18)

10 min. Vytenio Lipkevičiaus tritaškis svarbiu momentu padėjo baigti kėlinį palankiu rezultatu – 66:63

9 min. Vokietis dėjimu išlygino rezultatą. K.Lavrinovičius baudos metimais išvedė į priekį, bet vokiečiai greitai atstatė lygų rezultatą – 63:63

8 min. Antonas Gavelis įmetė dvitaškį – 61:59

7 min. Robertas Javtokas prasižengė trečiąjį kartą – 61:57.

6 min. Vokiečiai toliau kovojo ir neleido kauniečiams atitrūkti – 59:56.

5 min. Po vokiečių tritaškio, kuris išlygino rezultatą, Joanas Plaza paprašė minutės pertraukėlės. Rimantas Kaukėnas sugrąžino pranašumą – 57:54.

4 min. Darjušas Lavrinovičius ir Mindaugas Kuzminskas prasižengė trečiąjį kartą. Baudos metimais vokiečiai priartėjo – 54:51

3 min. Donaldas McGrathas įsirašė pražangą – 54:47

2 min. Pirmuosius taškus pelnė Mario Delašas – 54:45.

1 min. Darjušas Lavrinovičius įmetė dvitaškį, o Mindaugas Kuzminskas prasižengė – 52:45

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Brose Baskets“ 50:45 (26:25, 24:20)

10 min. Vokiečiai ir toliau mažino atsilikimą, tačiau K.Lavrinovičiaus taškai išlaikė atstumą. Likus 3 sekundėms iki kėlinio pabaigos, lietuviai paprašė minutės pertraukėlės – 50:45

9 min. Tritaškiai krito ir vokiečiams – 48:43.

8 min. Lietuviai toliau demonstruoja snaiperių sugebėjimas. Šįkart tolimą metimą pataikė Rimantas Kaukėnas – 46:38

7 min. Dar vieną tritaškį įmetė Mindaugas Kuzminskas. Jis jau pelnė 10 taškų. – 43:38

6 min. Marko Popovičius ir Mindaugas Kuzminskas pataikė tritaškius – 40:36

5 min. Mindaugas Kuzminskas išvedė kauniečius į priekį, tačiau netrukus vokiečiai atsakė tuo pačiu – 34:34.

4 min. C.Jacobseno tritaškis išlygino rezultatą – 32:32

3 min. Vokiečiai vėl vijosi „Žalgirį“, du iš eilės varžovų dvitaškiai – 32:29

2 min. Du taškus pelnė Adas Juškevičius – 32:25.

1 min. Vytenio Lipkevičiaus dvitaškis padidino „Žalgirio“ persvarą – 28:25.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Brose Baskets“ 26:25

10 min. Tadda Karstenas prasižengė du kartus iš eilės ir sėdo ant suolo. Marko Popovičius išlygino rezultatą. Pražangą įsirašė Darjušas Lavrinovičius. Antonas Gavelas pelnė dar vieną dvitaškį, tačiau Marko Popovičiaus taiklūs baudos metimai leido žalgiriečiams laimėti kėlinį – 26:25. Per pirmąjį kėlinį net 10 taškų pelnė K.Lavrinovičius.

9 min. Vokiečiai sugebėjo aplenkti žalgiriečius – 22:23

8 min. Darjušas Lavrinovičius atliko įspūdingą dėjimą – 22:19.

7 min. Bostjanas Nachbaras pelnė 5 taškus iš eilės ir sumažino vokiečių atsilikimą – 18:16.

6 min. Vienas iš vokiečių ekipos lyderių Bostjanas Nachbaras įsirašė pirmąją pražangą. Kšištofo Lavrinovičiaus tritaškis ant kojų pakėlė visą areną – 18:12.

5 min. Mindaugo Kuzminsko dėjimas ir Kšištofo Lavrinovičiaus baudų metimai padėjo išsiveržti į priekį – 15:12

4 min. Du vokiečių tritaškiai iš eilės leido jiems išsiveržti į priekį, tačiau Donaldas McGrathas išlygino rezultatą – 10:10

3 min. Robertas Javtokas pelnė pirmuosius savo taškus, tačiau vokiečiai taip pat įgauna pagreitį – 6:4.

2 min. Philippas Neumannas išlygino rezultatą. Rimantas Kaukėnas įmetė dar du taškus į „Žalgirio“ sąskaitą – 4:2.

1 min. Pirmuosius taškus „Žalgiriui“ pelnė Kšištofas Lavrinovičius. Mindaugas Kuzminskas nepataikė tritaškio – 2:0.

Startinė „Žalgirio“ sudėtis: Donaldas McGrathas, Robertas Javtokas, Mindaugas Kuzminskas, Rimantas Kaukėnas, Kšištofas Lavrinovičius.